Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v septembri 2022

8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v septembri 2022
Zdroj | Gold Note
Richard Pliešovský
8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v septembri 2022
Zdroj | Gold Note
Zdroj | Gold Note

Aká hudba je najpočúvanejšia? Na čom frčí hudobne naladený svet? Prirodzene, každý z nás má iný vkus, preto sa riadime portálom Official Charts.

Ten spája viacero hudobných rebríčkov, venuje sa síce popularite hudobníkov v Spojenom kráľovstve, ale anglosaskú hudbu máme predsa radi aj u nás na Slovensku.

Aj v septembri vám prinášame umiestnenie prvých ôsmych najobľúbenejších albumov (počet stiahnutí, streamov, predajov CD, vinylov a magnetofónových kaziet) rebríčka z Official Charts Company pre aktuálny týždeň (16. až 22. september 2022).

Obsah pokračuje pod reklamou

1. Robbie Williams – XXV

Robbie Williams oslávil 25 rokov svojej sólovej kariéry novým albumom. Ten sa za pár dní umiestnil na prvom mieste. Bývalá hviezda Take That sa vracia k svojim najlepším piesňam. Tie nahral v prepracovaných verziách s Metropole Orkest. Kolekcia obsahuje 18 hitov z jeho tvorby, od Angels až po Love My Life. Novinkou je pieseň Lost.

2. Ozzy Osbourne – Patient Number 9

Znie to neuveriteľne, ale 13. sólový album od Ozzyho Osbournea je na svete a zdá sa, že zaujal. Fanúšikov metalu potešila prítomnosť gitaristu Tonyho Iommiho z Black Sabbath. Gitarista hrá v dvoch skladbách (Degradation Rules a No Escape From Now), nie je prekvapením, že práve tie sú najlepšie kúsky na platni. Vzhľadom na vek (73 rokov) ide o pozoruhodný album, určite ale nejde o najlepší, aký Ozzy nahral.

3. Harry Styles – Harry’s House

Charizmatický člen skupiny One Direction prináša nový album, kde nájdete vydarené skladby, napríklad veselú As It Was, alebo popovú Late Night Talking. Harry Styles často spieva z pohľadu, ktorý je kombináciou skúseného muža, osobného trénera a terapeuta. Ide o najvyzretejší album, aký Styles doteraz nahral.

4. Manic Street Preachers – Know Your Enemy

Know Your Enemy je nové vydanie 21-ročného albumu od legendárnych Manic Street Preachers. Nahrávka ponúka skladby v inom poradí, ako boli zoradené na LP. Ak rozmýšľate, či tieto staré piesne „držia“ pokope aj dnes, môžeme vás ubezpečiť, že áno – dnes už môžeme s určitosťou povedať, že tento titul je klasikou Manic Street Preachers.

Obsah pokračuje pod reklamou

5. Amazons – How Will I Know If Heaven Will Find Me

Amazons prerazili pred piatimi rokmi s rovnomerným albumom z roku 2017. Indie kapela si ide svojou cestou, ponúkajú dobré aranžmány, živé bicie, gitarové riffy a zaujímavé vokály frontmana Matta Thompsona. Skladby sú v porovnaní s predchádzajúcimi nahrávkami minimalistické, plné vokálov no napriek tomu ostali príjemne intímne. Pre skupinu, ktorá vie veľmi dobre zložiť a nahrať ťažké skladby, je pôsobivé vidieť, že si bravúrne poradia aj oveľa jemnejšími nahrávkami.

6. Weeknd – The Highlights

Album prináša piesne, ktoré speváka definovali, napríklad Starboy z roku či Can’t Feel My Face. Ide o prehliadku úspechov jedného z najväčších umelcov na svete. Obsahuje aj päť skladieb z After Hours, samotného albumu, ktorý viedol k tejto kolekcii. Album síce pripomína, aký úspešný je, no na druhej strane poslucháčov nemusí baviť počúvať počúvať presne tie isté skladby, ktoré boli populárne len pred pár rokmi.

7. Ed Sheeran – =

Ed Sheeran nás sprevádza so všetkými zmenami, ktoré ho za uplynulé mesiace stretli. Na nových skladbách nájdete množstvo postrehov o láske, živote, zábave. Jeho gitaru často nahrádzajú syntetizátory a prehlušuje pop 80. rokov.

8. Arctic Monkeys – AM

Anglická rocková kapela Arctic Monkeys sa stala prvou skupinou v nezávislom vydavateľstve, ktorá získala v päť po sebe idúcich albumoch prvé miesto v hitparáde. To bolo ešte v roku 2013, teraz sa album AM opäť dostáva do podvedomia. Nahrávka evidentne funguje aj dnes, čo len potvrdzuje tvrdenie, že aj staršia hudba má čo povedať aj novým poslucháčom.

Obsah pokračuje pod reklamou