Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v novembri 2021

8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v novembri 2021
Zdroj | Jabra
Richard Pliešovský
8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v novembri 2021
Zdroj | Jabra
Zdroj | Jabra

Viete aká hudba je in? Každý z nás má iný vkus, preto sa inšpirujeme portálom Official Charts, ktorý spája viacero hudobných rebríčkov. Venuje sa síce dianiu vo Veľkej Británii, ale anglosaskú hudbu máme predsa radi i my.

Toto je aktuálne umiestnenie prvých ôsmych najobľúbenejších albumov (počet stiahnutí, streamov, predajov CD, vinylov a magnetofónových kaziet) rebríčka z Official Charts Company.

1. ABBA – Voyage

Štyridsať rokov po rozpade skupiny nový album? Aj to sa dá a ako vidíte, môže vás to katapultovať hneď na prvé miesto v rebríčku. Album Voyage je príjemný, aj preto, lebo sa skupina nesnaží byť za každú cenu súčasná. Nenájdete tu preto rap, ani iné módne trendy, ktoré by im celkom určite nesedeli. Naopak, čaká tu na vás veľmi príjemný pop, ktorý sa pohybuje najmä v molovej stupnici.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

Pozrite si

ABBA – všetko o jej novom albume Voyage a ich koncertoch

2. Ed Sheeran – =

Ed Sheeran je opäť o niečo starší a okrem toho je čerstvým oteckom. So všetkými týmito zmenami prichádza nové nahrávky je postrehov o láske, živote a večierkami. Je tu oveľa menej gitary, ktorú nahrádzajú syntetizátory a zvuk popu z 80. rokov. Piesne fungujú len ako kulisa k oddychu, či práci, nič hlbšie za nimi nehľadajte.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

3. James Arthur – It’ll All Make Sense In The End

Víťaz X Factor vo Veľkej Británii, James Arthur, sa preslávil svojou nežnou a často hrávanou piesňou Say You Won’t Let Go, vydal už svoj štvrtý album. Nie je to zlá kolekcia, a to i napriek tomu, že niektoré skladby je problém rozoznať od tých starších. Aj keď väčšina piesní je dosť tvrdá, Emily vás zrejme prekvapí nečakaným optimizmom.

Amazon Music, Apple MusicDeezerSpotifyTIDAL

4. Radiohead – Kid A Mnesia

Reedícia Kid A a Amnesiac k 20. výročiu skupiny prináša tiež nikdy nevydaný materiál. Obe platne boli nahraté súčasne, vyšli však s 8-mesačnýn odstupom a priniesli veľkú zmenu od čoraz barokovejších hymien s gitarou. V dobe vydania zaskočili nielen fanúšikov, ale aj hudobných kritikov. Dnes znie ich hudba skvelo, stále s prekvapujúco veľkolepými zvukmi. Oba albumy prešli skúškou času. Teraz máte možnosť vychutnať si ich naraz, spolu s množstvom alternatívnych verzií a skladieb, ktoré ste doteraz určite nepočuli.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

5. Summer Walker – Still Over It

Hudba Summer Walker prináša originálny zážitok v štýle rhythm and blues. V najlepších pasážach vás strhne jej oduševnenosť až zúrivosť. Bluesové vokály Hersa a Ariho Lennoxa sa dokonalo splynú s perfektným saxofónovým sólom v skladbe Unloyal, ktorý je jedn z najsilnejších R&B singlov roka. 23-ročná speváčka z Atlanty má niečo do seba, aj keď máte niekedy pocit, že jej hudba bola zložená v striptízovom bare.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

Pozrite si

Pripomeňme si hity Mekyho, skladateľa a speváka par excellence

6. Elton John – The Lockdown Sessions

Prvý album od roku 2013 prináša podivuhodnú zmes štýlov a spolupracujúcich hudobníkov. Zrejme nenájdete inú nahrávku, kde na jednom mieste počuť Lil Nas X a Rinu Sawayamu po boku Eddieho Veddera, Stevieho Wondera a Stevieho Nicksa. Ide teda o mix rôznej hudby, Elton však albumu (aj vďaka svojmu talentu) zachoval spoločnú formu, aj keď sa vám bude na prvé počutie zdať nesúrodý. Mimochodom, je to už 32. štúdiový album umelca.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

7. Diana Ross – Thank You

Je to už 15 rokov, čo Diana Ross vydala svoj posledný album. Prináša nevtieravý optimizmus, v ktorom nás sprevádza s teplým a prívetivým hlasom. Hudba sa pohybuje niekde medzi diskotékovými peckami zo 70. rokov s mixom elektroniky z 80. rokov so štipkou house z 90-tich rokov. Album je určený najmä fanúšikom Diany a viete čo? Rozhodne ich nesklame.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

8. Gregory Porter – Still Rising – The Collection

Still Rising je vynikajúci výber, ale nie výberovka. Prvý disk obsahuje päť úplne nových skladieb, dva nové aranžmány a deväť Porterových najobľúbenejších skladieb. Na druhom disku nájdete cover verzie a duety, ktoré sa môžu pochváliť skladbami s Paloma Faith, Moby, Jamie Cullum, Jeff Goldblum, Ella Fitzgerald a ďalšími. Naozaj vynikajäce počúvanie!

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

Z októbrovej TOP 8 nám neostal kameň na kameni, ak nerátame Eda Sheerana, ten však obsadil 8. miesto s iným albumom (Divide). Podľa očakávania valcuje hitparády ABBA, Elton John priniesol novú platňu, ale zdá sa, že len prespieva playlist, ktorý púšťal pred pandémiou svojim priateľom na veľkolepých večierkoch. Mne osobne najviac sedí Gregory Porter.