Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v júni 2022

8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v júni 2022
Zdroj | Pixabay
Richard Pliešovský
8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v júni 2022
Zdroj | Pixabay
Zdroj | Pixabay

Čo je momentálne in? Aká hudba je najpočúvanejšia? Každý z nás má iný vkus, preto sa riadime portálom Official Charts. Spája viacero hudobných rebríčkov. Venuje sa síce dianiu v Spojenom kráľovstve, ale anglosaskú hudbu máme radi i na Slovensku.

Aj tento mesiac vám prinášame umiestnenie prvých ôsmych najobľúbenejších albumov (počet stiahnutí, streamov, predajov CD, vinylov a magnetofónových kaziet) rebríčka z Official Charts Company pre aktuálny týždeň (17. až 23. jún 2022).

1. George Erza – Gold Rush Kid

Piesne Georgea Erza sa stali neoficiálnymi letnými hymnami, odkedy sa tento 29-ročný spevák prvýkrát objavil so skladbou Budapest v roku 2013. Gold Rush Kid je jeho tretí album a aj keď nemá na to, aby prekonal jeho vydarený Shotgunv (2018), prináša veľa popovej zábavy. Nový album je kompaktný a ukazuje, že umelca môžete bez ujmy na zdraví počúvať nielen počas horúcich dní.

Amazon MusicApple Music, Spotify

2. Harry Styles – Harry’s House

Charizmatický člen skupiny One Direction prináša nový album, kde nájdete vydarené skladby, napríklad veselú As It Was, alebo popovú Late Night Talking. Harry Styles často spieva z perspektívy, ktorá je kombináciou skúsenejšieho muža, osobného trénera a bezplatného terapeuta. Je to najvýraznejší album, aký Styles doteraz nahral.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

3. Ed Sheeran – =

Každý starne, dokonca aj Ed Sheeran. So všetkými týmito zmenami nás sprevádza na nových skladbách, kde nájdete množstvo postrehov o láske, živote ale i zábave. Jeho gitaru často nahrádzajú syntetizátory a prehlušuje pop 80. rokov. Piesne fungujú len ako kulisa k oddychu a práci, nič hlbšie za nimi nehľadajte.

Amazon MusicApple Music, DeezerSpotifyTIDAL

4. Chase & Status – What Came Before

Nový album ponúka okrem typického drum & bassového zvuku aj nové žánre vďaka spolupráce s ďalšími umelcami, ako napríklad Unknown T, Pip Millett, IRAH či Popcaan. Chase & Status dokazujú, že sú hodné označenia skutočných tanečných a D&B legiend.

Amazon MusicApple Music, DeezerSpotifyTIDAL

5. Post Malone – Twelve Carat Toohache

Americká hviezda na svojom štvrtom albume podrobne opisuje komplikovaný vzťah so svojimi neresťami, no napokon nachádza smer k pozitívnej zmene. Novinka vychádza po troch rokoch. Najlepšie pasáže na albume prichádzajú, keď Post Malone hľadá inšpiráciu, jeho hlas je neuveriteľne návykový.

Amazon MusicApple Music, DeezerSpotifyTIDAL

6. Harry Styles – Fine Line

Fine Line je druhý album anglického pop-rockového speváka, ktorý sa zviditeľnil v chlapčenskej skupine One Direction. Jeho sólová dráha sa vybrala rockovejším smerom, kde kombinuje jemný rock so psychedéliou a funkom.

Amazon MusicApple Music, DeezerSpotifyTidal

7. Ed Sheeran – Divide

Za pár rokov sa Sheeran etabloval ako britský spevák a skladateľ a pomohol pretvoriť popový zvuk. Spája akustické hudbu citlivého chlapa s umením digitálneho sveta a vytvoril hity pre Justina Biebera a One Direction. Pripomíname, že album vyšiel ešte v roku 2017, ale veľmi dobre „funguje” aj dnes.

Amazon MusicApple Music, DeezerSpotifyTIDAL

8. BTS – Proof

Tri dni pred deviatym výročím vydania debutového albumu prišli juhokórejskí umelci s novinkou Proof. Obsahuje množstvo skladieb, mnohé už fanúšikovia počuli. Mega chlapčenská skupina v zložení RM, Jin, Suga, J-Hope, Jimin, V a Jungkook prináša chronologický album mapujúci históriu BTS počas ich celej kariéry.

Amazon MusicApple Music, DeezerSpotifyTIDAL