Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v januári 2023

8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v januári 2023
Zdroj | Kevin McCutcheon/Unsplash
Richard Pliešovský
8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v januári 2023
Zdroj | Kevin McCutcheon/Unsplash
Zdroj | Kevin McCutcheon/Unsplash

Aká hudba je najpočúvanejšia? Na čom frčí hudobne naladený svet? Prirodzene, každý z nás má iný vkus, preto sa riadime portálom Official Charts.

Ten spája viacero hudobných rebríčkov. Venuje sa síce populárnym hudobníkom v Spojenom kráľovstve, ale anglosaskú hudbu máme predsa radi aj u nás na Slovensku.

Aj v januári vám prinášame umiestnenie prvých ôsmych najobľúbenejších albumov (počet stiahnutí, streamov, predajov CD, vinylov a magnetofónových kaziet) rebríčka z Official Charts Company pre aktuálny týždeň (13. až 19. január 2023).

Obsah pokračuje pod reklamou

1. Taylor Swift – Midnights

V poradí 10. album Taylor Swift prináša 13. skladieb, ktoré ju vracajú k popu. Ten opustila v roku 2019, takže sme až dlho čakať nemuseli. V textoch rozoberá speváčka najmä samú seba a to, ako vidí okolitý svet. Niekedy dostanete poriadnu porciu lásky, inokedy sa dozviete, aké to je byť prenasledovanou celebritou.

Druhý album 33-ročnej speváčky Solány Rowe, známej ako SZA, prináša mix žánrov – rap, rock, R&B, pop, folk, indie-rock či techno. SZA prináša spontánne, emocionálne nabité piesne. Zručne dokáže žonglovať s hlasom tak, že v jednej chvíli rapuje a vzápätí spieva v dokonalej melódií a frázovaní. Témy piesní sa opakujú – nevera a opätovné stretnutia, zrada a spojenie a pochybovanie o sebe samej.

https://youtu.be/WxflcXmtVTM

3. Weeknd – The Highlights

The Highlights prináša piesne, ktoré speváka definovali, napríklad Starboy z roku či Can’t Feel My Face. Ide o prehliadku úspechov jedného z najväčších umelcov na svete. Obsahuje aj päť skladieb z After Hours, samotného albumu, ktorý viedol k tejto kolekcii. Album pripomína úspechy, no nemusí každého poslucháča baviť počúvať presne tie isté skladby, ktoré boli populárne len pred niekoľkými rokmi.

Ed Sheeran nás sprevádza so všetkými zmenami, ktoré ho za uplynulé mesiace stretli. Na nových skladbách nájdete množstvo postrehov o láske, živote, zábave. Jeho gitaru v zvýšenej miere nahrádzajú syntetizátory a prehlušuje pop 80. rokov.

5. Harry Styles – Harry’s House

Najznámejší člen skupiny One Direction už niekoľko mesiacov boduje albumom, kde nájdete vydarené skladby, napríklad veselú As It Was, alebo popovú Late Night Talking. Harry Styles často spieva z pohľadu, ktorý je kombináciou skúseného muža, osobného trénera a terapeuta. Ide o najvyzretejší album, aký Styles doteraz nahral.

Obsah pokračuje pod reklamou

6. Eminem – Courtain Call: The Hits

Album obsahuje 13 starých piesní a tri nové. Teda lepšie povedané, boli nové keď sa písal rok 2005. Napriek tomu ide o solídny výber Eminema, ktorý ukazuje jeho hudobný vývoj. Pôvodný album Curtain Call predstavoval zakončenie éry obrovskej populiarity Eminema.

7. Elton John – Diamonds

Elton vydal tento album ešte v roku 2017. Ide o kompiláciu, ktorá ukazuje sériu úspechov tohto všestranného a originálneho hudobníka počas viac dlhoročnej kariéry. Okrem klasického albumu je k dispozícii aj De Luxe verzia. „Diamanty“ sú tiež oslavou 50-ročného partnerstva s textárom Berniem Taupinom. Na albume nájdete dobre namiešanú zmes obľúbených hitov s menej známymi.

8. Arctic Monkeys – AM

Anglická rocková kapela Arctic Monkeys sa stala prvou skupinou v nezávislom vydavateľstve, ktorá získala v päť po sebe idúcich albumoch prvé miesto v hitparáde. To bolo ešte v roku 2013, teraz sa album AM opäť dostáva do podvedomia. Nahrávka totiž funguje veľmi dobre aj dnes, čo potvrdzuje, že aj staršia hudba má čo povedať aj novým poslucháčom.