Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v auguste 2022

8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v auguste 2022
Richard Pliešovský
8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v auguste 2022

Čo je momentálne in? Aká hudba je najpočúvanejšia? Každý z nás má iný vkus, preto sa riadime portálom Official Charts. Spája viacero hudobných rebríčkov, venuje sa síce popularite hudobníkov v Spojenom kráľovstve, ale anglosaskú hudbu máme predsa radi i na Slovensku.

Aj v auguste vám prinášame umiestnenie prvých ôsmych najobľúbenejších albumov (počet stiahnutí, streamov, predajov CD, vinylov a magnetofónových kaziet) rebríčka z Official Charts Company pre aktuálny týždeň (12. až 18. august 2022).

1. Beyoncé – Renaissance

Obsah pokračuje pod reklamou

Beyoncé vydala prvý štúdiový album od roku 2016, ale rozhodne sa nedá povedať, že by sa vytratila zo sveta showbiznisu. Renaissance je snový svet, fantazírovanie o párty počas pandémie, či premýšľania o úžasných miestach, kam by ste chceli ísť, keď ste práve uviazli v lockdowne. Všetko je podávané v tanečnom rytme, nechýbajú sample, či milostná pieseň. Album je poslom dobrej nálady, ktorý odsúva ostatné postpandemické „party albumy“ do úzadia.

2. Harry Styles – Harry’s House

Charizmatický člen skupiny One Direction prináša nový album, kde nájdete vydarené skladby, napríklad veselú As It Was, alebo popovú Late Night Talking. Harry Styles často spieva z pohľadu, ktorý je kombináciou skúseného muža, osobného trénera a terapeuta. Ide o najvyzretejší album, aký Styles doteraz nahral.

3. Eminem – Curtain Call 2

Pôvodný album Curtain Call prišiel v roku 2005, predstavoval zakončenie éry obrovskej populiarity Eminema. „Dvojka“ je pokračovaním a mapuje to, čo sa stalo od roku 2005. Nájdete na nej 35 piesní, okrem hitov sú tu však aj nevýrazné, či dokonca zlé nahrávky, ktoré tam nemajú čo hľadať. Menej je viac.

4. Ed Sheeran – =

Ed Sheeran nás sprevádza so všetkými zmenami, ktoré ho za uplynulé mesiace stretli. Na nových skladbách nájdete množstvo postrehov o láske, živote, zábave. Jeho gitaru často nahrádzajú syntetizátory a prehlušuje pop 80. rokov. Piesne fungujú ako kulisa k oddychu a práci, nič hlbšie za nimi nehľadajte.

Obsah pokračuje pod reklamou

5. Calvin Harris – Funk Wav Bounces – Vol 2

Calvin Harris, je vraj najlepšie zarábajúci DJ na svete, za jedno vystúpenie berie 400 000 dolárov. Funk Wav Bounces – Vol 2 je oddychový album, ktorý sa dá vypočuť na konci dlhej letnej party. Neprináša nič prevratné, pri hlbšom vypočutí si možno uvedomíte, že je nudný.

6. Weeknd – The Highlights

Album prináša piesne, ktoré speváka definovali, napríklad Starboy z roku či Can’t Feel My Face. Ide o prehliadku úspechov jedného z najväčších umelcov na svete. Obsahuje aj päť skladieb z After Hours, samotného albumu, ktorý viedol k tejto kolekcii. Album síce pripomína, aký úspešný je, no na druhej strane poslucháčov nemusí baviť počúvať počúvať presne tie isté skladby, ktoré boli populárne len pred pár rokmi.

7. Becky Hill – Only Honest On The Weekend

Prvý debutový album prichádza po 7. rokoch, kedy si Becky Hill vybudovala meno v tanečnom pope. Speváčka zaujme svojim bohatým, mierne chrapľavým hlasom, nečudo, že ju označujú ako popovú divu. Album jej zrejme pomôže získať nových fanúšikov a uľahčí nájsť širšie publikum v USA.

8. Queen – Greatest Hits

Na ôsmom mieste sa umiestnil „nesmrteľný“ Queen. Jeho album Greatest Hits z roku 1981 sa stal prvým albumom vo Veľkej Británii, z ktorého sa do roku 2014 predalo viac ako 6 miliónov kópií, titul platinová platňa získal 22-krát. Celosvetovo sa ho predalo 25 miliónov kópií a patrí medzi najpredávanejšie albumy všetkých čias. Do novembra 2020 sa vo Veľkej Británii umiestnil v rebríčku Album Charts celkovo 900 týždňov.

Obsah pokračuje pod reklamou