Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

8 televízorov s rozlíšením 4K Ultra HD do 500 €

8 televízorov s rozlíšením 4K Ultra HD do 500 €
Zdroj | Samsung
Števo Porubský
8 televízorov s rozlíšením 4K Ultra HD do 500 €
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Vianoce, Vianoce, Vianoce. Hoci je ešte iba koniec októbra, najväčšie spoločnosti nás už začínajú masírovať vianočnými reklamami. A keďže pod stromček mnohí s obľubou kupujú aj televízory, pozreli sme sa na aktuálnu ponuku najväčších výrobcov a ich modelov na našom trhu. Našli sme až 8 rôznych modelov od 8 výrobcov s cenou pod 500 €. Za telku s rozlíšením 4K Ultra HD (3 840 x 2 160 px).

Ďalšie rady a tipy na produkty aj z iných oblastí nájdete v našej vianočnej sekcii Čo pod stromček (ČPS).

Zdroj | Panasonic

Pritom len pred piatimi rokmi sme vám dávali prvé tipy na televízory s rozlíšením 4K Ultra HD, ktorých ceny boli cez 1 000 €. Dnes si za menej ako polovičnú sumu môžete kúpiť podstatne lepšie vybavený model aj s väčšou uhlopriečkou. Ceny televízorov klesajú voči ich výbave azda najviac. Každý rok totiž výrobcovia vylepšujú prakticky všetky série svojich televízorov a tie z predchádzajúceho roka logicky klesajú na cene. Aj preto je dnes možné kúpiť 50-55″ (i väčší) televízor za menej ako 500 €.

TÉMAČo je 4K a čo Ultra HD? Rozdiel je minimálny, ale podstatný

Dnes je už 4K Ultra HD (4K UHD) rozlíšenie prakticky bežným rozlíšením u väčšiny nových televízorov. Iba tie najlacnejšie na trhu s cenou okolo 200-300 € môžu mať ešte Full HD rozlíšenie. Výhodou 4K UHD televízorov je bezpochyby jemný obraz, ktorý dokážu vyprodukovať (upscalovať) z HD alebo Full HD rozlíšenia prakticky všetky aktuálne 4K Ultra HD modely. Vo väčšine prípadov sú na tom lepšie aj vlastnosti ako jas, kontrast, farby, frekvencia obrazu či podpora štandardu HDR (High Dynamic Range), teda obrazu s vysokým dynamickým rozsahom.

 

HDR obraz je výrazne farebnejší, ako bežný obraz, má byť taký, ako by sme scénu videli v realite našimi očami, no pre mnohých však je stále umelý. Je to preto, že doteraz sme boli zvyknutí sledovať obraz v SDR (Standard Dynamic Range), ktorý pochádza ešte z čias CRT televízorov. Pretrvávajúcim nedostatkom je, že stále neexistuje jednotný štandard. Poznáme napríklad HDR10, HDR10+, Dolby Vision či HLG. Aj preto sa výrobcovia snažia podporovať viaceré HDR štandardy. Aj tu však platí, že HDR na špičkovom displeji je iné, ako HDR na low-end displeji.

Ani minulý a už ani tento rok sa už nemožno sťažovať na nedostatok obsahu. Každý smart televízor je možné pripojiť k internetu, kde je Ultra HD obsahu už požehnane. Hlavne v streamingových službách, ktorých počet už tento rok opäť narastie. Pozitívom je i 4K UHD vysielanie šírené cez satelit či káblovku. Štandardom to ale nie je.

TÉMAVšetko o Netflixe – od inštalácie až po sledovanie Ultra HD filmov

YouTube ale už dávnejšie podporuje Ultra HD obsah s HDR. Toto najvyššie rozlíšenie nájdete už aj na Netflixe či Amazon Prime Video. Rovnako je na trhu už viacero Blu-ray prehrávačov, ktoré si vedia poradiť s Ultra HD BD diskami. Tie sú však poriadne predražené, no sú stále lacnejšie, ako návšteva multiplexu pre celú rodinu aj s občerstvením.

POZRITE SIAmazon Prime Video s novým The Grand Tour je už aj na Slovensku

Navyše sa čoraz častejšie stretávame s Ultra HD aj s HDR aj pri herných novinkách. Konzoly ako Xbox One S a One X či PlayStation 4 Pro ich natívne podporujú. Mimochodom, aj tento rok stále platí, že Xbox One S je jedným z najlacnejších Ultra HD BD prehrávačov na trhu. Navyše ponúkne aj viac zábavy, ako obyčajný Ultra HD BD prehrávač.

 

Ak aj máte iba „obyčajný“ Blu-ray prehrávač cez podpory Ultra HD, nezúfajte, každý moderný Ultra HD televízor vie spracovávať obraz do vyššieho rozlíšenia – vašu zbierku Full HD filmov tak môžete pozerať aj naďalej s pôvodným hardvérom na novom displeji. Navyše čím vyššie zdrojové rozlíšenie (napríklad Full HD), tým lepší výsledok bude na Ultra HD displeji.

Zdroj | OnePlus

Čo treba vedieť pred kúpou?

Ak ste doteraz mali televízor s uhlopriečkou napríklad 43 palcov, nečudujte sa, že taký televízor s Ultra HD rozlíšením nenájdete. Nemajte z toho ale vôbec vrásky. Zaužívaný pomer veľkosti displeja a vzdialenosti od diváka je už minulosťou.

Vďaka tomu, že 4K Ultra HD televízor má 4x vyššie rozlíšenie ako Full HD TV alebo až 8x vyššie ako HD, nebude vám prekážať väčší displej. Pixle voľným okom uvidíte možno tak zo vzdialenosti pár centimetrov. Zároveň rokmi výrazne klesli rámiky okolo televízora, takže rozmerovo rovnaký televízor môže mať podstatne väčší displej.

 

Ak teda máte stenu s televízorom možno 3 metre od sedačky, pokojne si môžete kúpiť aj 70″ displej. Keďže sa ale pozeráme po modeloch do 500 €, najbežnejšou uhlopriečkou je 55″, čo je zhruba 139 cm. Na bežnú miestnosť to stačí viac ako dosť.

Ak však chcete ešte väčší panel, do 1 000 € kúpite už aj 65-75″ modely. Stačí sa rozhodnúť. Ak vás očarili zakrivené televízory, neodporúčame ich kupovať s uhlopriečkou menšou ako 70 palcov. Nemá to žiadny význam. Navyše ak ste fanúšikom športu, bude vám nesmierne prekážať nereálne zakrivenie čiar na ihriskách či kurtoch.

V 4K Ultra HD TV býva už štandardom edge LED podsvietenie, teda podsvietenie panela z dvoch strán. Občas sa objaví aj full (direct) LED podsvietenie, teda celého panelu diódami za displejom, no táto výsada patrí skôr vlajkovým lodiam, ako dostupným modelom. Edge LED ale plne postačuje, full LED poteší viac.

Zdroj | LG

S podsvietením súvisí aj jas displeja, ktorý udáva svietivosť displeja pri zobrazení bielej farby. Je parametrom, ktorý v tomto segmente našťastie nepotrebujete sledovať. Väčšina z lepších panelov má jas na úrovni okolo 500-600 cd/m², resp. nitov. Čím vyššiu hodnotu jasu panel má, tým lepšie sa vysporiada v silne osvetlených miestnostiach, resp. tam, kde naň dopadá slnečné svetlo niekedy počas dňa.

Tzv. kontrast displeja je výborný nástroj len pre marketérov (čím vyššie číslo, tým lepšie). Ide v ňom o vyjadrenie rozdielu v jase najtmavšieho a najsvetlejšieho odtieňa, ktorý je schopný televízor zobraziť. V tomto prípade ale rozoznávame dva parametre. Kontrastný pomer môže byť statický a dynamický. Statický je práve ten, ktorý hľadajte, väčšinou sa pohybuje okolo 1 000:1 a vyššie. Existuje aj marketingový dynamický kontrast, kde výrobca nemá problém napísať aj 1 000 000:1, čo vám ale nič okrem ohromného čísla nepovie.

Čo sa týka rýchlosti panelu, praxou je minimálne 50 Hz panel. Samozrejme, čím vyššie, tým lepšie, no netreba to preháňať. Na sledovanie filmov a bežného TV vysielania plne postačujú 50-100 Hz panely. Najrôznejšie marketingové označenia v tisíckach Hz nevedia vysvetliť hádam ani samotní výrobcovia, no veľmi radi ich v popisoch používajú. Neriaďte sa nimi a radšej si reálnu frekvenciu televízora overte v recenziách.

Zdroj | Samsung

3D je už úplne mŕtve. To už v špecifikáciách televízorov nehľadajte. V čase, kedy ide do popredia virtuálna realita je 3D hudbou minulosti, ktorú aj tak nikto nikdy poriadne nevyužil. Myslíme tým nielen používateľov, ale aj tvorcov obsahu. Rovnako zmizli z televízorov aj webkamery, ktoré nikto aj tak poriadne nepoužíval a navyše boli tŕňom v oku pre tých, ktorí výrazne dbali na bezpečnosť súkromia.

Čo sa týka výbavy 4K UHD TV, musíme povedať, že vám chýbať nič nebude. Každý TV vo výbere má minimálne niekoľko HDMI portov, v ideálnom prípade s verziou 2.0 a podporou HDCP 2.2.

HDCP 2.2

High-bandwidth Digital Content Protection 2.2 má na starosti hardvérovú ochranu video obsahu z akéhokoľvek oficiálneho zdroja (Blu-ray, VOD, satelit, káblovka). Pokiaľ váš TV alebo prehrávač tento štandard nepodporuje, s chráneným obsahom si neporadí. Takže ak plánujete kúpiť Ultra HD TV, dajte si pozor, aby tento štandard HDMI, DVI či ďalšie konektory obsahoval. To isté platí aj o domácich kinách, Blu-ray prehrávačoch atď. HDCP 2.2 nie je kompatibilná so staršími verziami HDCP, čo môže spôsobiť nejednu vrásku na čele. Výrobcovia však o tomto probléme vedia a tí poprední na to nezabúdajú.

Ostatné konektory ako optický a analógový audio výstup, USB porty (hľadajte čo najviac USB 3.0) či tunery digitálneho vysielania DVB (vo verzii 2) všetkých štandardov (T, S, C) sú bežnou výbavou. SCART konektor už veľmi nečakajte, existujú však redukcie. USB-C porty v televízoroch ale akosi nenájdeme ani v tomto roku. Určite nie v tejto cenovej kategórii.

Samozrejmosťou je možnosť bezdrôtového pripojenia do internetu cez Wi-Fi, poteší aj Bluetooth modul či NFC čip pre rýchlejšie párovanie s mobilnými zariadeniami, no len u vybraných modelov. Vzácnosťou nebýva ani Ethernet port na káblové pripojenie.

Cez Wi-Fi býva štandardom možnosť zrkadlenia obrazovky mobilného zariadenia cez Direct Wi-Fi alebo Miracast. DLNA je tiež samozrejmosťou, intelácke WiDi či nebodaj AirPlay neponúkajú ani top-end modely. Televízory s Androidom ale majú ešte čosi navyše – Chromecast.

Moderné smart TV už dávno prechádzajú na operačné systémy, ktoré už nie sú tak uzatvorené a hlavne sú podstatne rýchlejšie, ako ich vlastné. Sony a Philips pracujú na Android TV, Panasonic však už nespolupracuje s Firefoxom, ale tvorí vlastný systém rovnako, ako Samsung so svojim Tizen OS a LG s vlastným Web OS. Všetky tieto systémy sa vyznačujú väčšou kompatibilitou s pripojenými zariadeniami, jednoduchším a prívetivejším používateľským rozhraním a hlavne vyššou rýchlosťou.

Zdroj | Philips

Nedostatkom stále ostáva problém s internetovým prehliadačom alebo YouTube aplikáciou. Pozerať webstránky cez TV znie síce výborne, no pomalosť práce s nimi vás rýchlo omrzí. To isté platí aj o vyhľadávaní na YouTube či Vimeo. Softvérová QWERTY klávesnica je ako za trest. Tu prichádza vhod práve smartfón, ktorý buď cez natívnu aplikáciu alebo zrkadlením obrazovky robí túto prácu rýchlejšie. Stále to ale nie je ideálne riešenie, keďže musíte mať mobil alebo tablet stále poruke.

Čerešničkou výbavy, no len v prípade značky Philips je tzv. Ambilight systém, ktorý vám osvetľuje priestor za TV a tým opticky zväčšuje obraz. Dodnes neexistuje výrobca, ktorý by ponúkal čosi podobné (aj vďaka patentu Philipsu).

Čo sa týka spotreby, tak 55″ Ultra HD TV ju má okolo 110-180 W čo predstavuje zhruba 140-200 kWh ročne v závislosti od času sledovania TV. Rovnako veľká Full HD TV má spotrebu zhruba 70 W, ročná spotreba je potom okolo 110 kWh. Samozrejme, záleží to od výrobcu a typu panela. 40-90 kWh nie je až taký rozdiel, no ak budete UHD TV pozerať častejšie, čo je dosť možné, spotreba bude ešte stúpať. Na druhej strane, pár desiatok kWh navyše ročne ale nikoho nezruinuje.

Pre zaujímavosť, 100 kWh elektrickej energie stojí zhruba 15 €.

Po zvukovej stránke televízory nikdy nevynikali, hoci svetlé výnimky sa nájdu aj dnes. Nie však v tejto cenovej kategórii. Na bežné sledovanie TV vysielania 20-30 W výkon z pomerne malých stereo reproduktorov stačí, film si s nimi ale neužijete. Rozprávky o najrôznejších priestorových zvukoch nechajte bokom, na to by TV potrebovali omnoho viac reproduktorov i miesta v „bedni“.

Ak si chcete filmy, videá či hudbu užiť čo najlepšie, siahnite aspoň po kvalitnom 2.1-kanálovom systéme, prípadne investujte do 5.1-kanálového soundbaru, ideálne s bezdrôtovým subwooferom. Asi ani vám by sa nechcelo ťahať káble po celej obývačke. Na trhu je systémov hneď niekoľko, treba si len vybrať. Kvalitný systém pritom nemusí presiahnuť ani cenu TV, pohodlne ich kúpite od cca 300 €.

Zdroj | Sony

Zhrnutie:

 • 4K Ultra HD je dnes už štandard
 • aj väčšie uhlopriečky (nad 50″) sa hodia aj do malých obývačiek
 • zakrivené televízory v uhlopriečkach pod 70″ nemajú význam
 • ak peniaze nehrajú rolu, kúpte si aj 65″+ telku
 • edge LED podsvietenie displeja je základ, full LED poteší ale oko viac
 • ak obľubujete akčné filmy a športy, hľadajte aspoň 100 Hz televízory, 50 Hz panely sú ale podstatne častejšie na trhu
 • 3D je minulosťou, vôbec ho nehľadajte vo výbave
 • čím viac cd/m² (jas), tým lepšie
 • USB 3.0 pri Ultra HD je potrebné, hlavne ak plánujete TV využívať aj na prezeranie domácich videí či fotiek
 • v tejto cenovej kategórii nečakajte kvalitný zvuk, na bežné sledovanie ale postačí
 • Wi-Fi je samozrejmosťou už u všetkých značiek, rovnako ako Ethernetový port

To najlepšie do 500 €

Po minuloročných televízoroch do 650 €, resp. 800 € pred dvomi rokmi, sme tento rok mohli hranicu posunúť opäť ešte nižšie. V eshopoch sme pre vás vypátrali až 8 rôznych televízorov s cenou pod 500 €, ktoré patria k tomu najlepšiemu v danej cenovej kategórii. Zároveň suma 500 €, resp. suma uvedená pri jednotlivých modeloch je cena odporúčaná výrobcom, v predaji nájdete dané kúsky aj za nižšie sumy.

Nezabudnite ale na to, že aj televízor sa môže pokaziť a bude ho potrebné reklamovať. Pokiaľ nebudete mať priamo uvedené, že ho je možné reklamovať aj v autorizovanom servise výrobcu, budete sa musieť spoliehať na e-shop, v ktorom ste ho kúpili. A tu môže vzniknúť nemalý problém. Množstvo e-shopov má zahraničné centrály, na ktoré je nutné produkt doručiť. Na vlastné náklady. Nechcite ani vedieť, koľko stojí kuriér alebo poštovné 20-kg televízora do Čiech či Maďarska… Na druhej strane, ako sa hovorí: „risk je zisk“. Je to teda iba na vás, my vám môžme iba poradiť.

Ak by ste náhodou natrafili na podozrivo lacný 4K Ultra HD TV v niektorom zo supermarketov, radšej ho zďaleka obíďte. Veľmi isto je to totiž TV priamo z Číny, kde sa veľmi na kvalitu nepozerá ani čo sa týka spracovania a ani obrazu. Hlavne nech je to lacné. Navyše nie je nič nezvyčajné, keď na sa televízore objaví kedysi známa značka, ktorá má evokovať kvalitu zariadenia.

Hisense H55B7500

499,00 €

Zdroj | Hisense

Prečo kúpiť?

Tohtoročný model s 55″ (139 cm) uhlopriečkou a samozrejme 4K Ultra HD rozlíšením. 8-bitový displej podporuje aj Dolby Vision, HDR10+ a HLG štandardy a podľa výrobcu aj priame LED podsvietenie. Televízor má tri HDMI 2.0 porty s HbbTV 2.0.2 a dva USB porty. Cez USB je možné nahrávať TV vysielanie.

Nechýba podpora DVB-T2/C/S/S2 a H.265, teda HEVC. Zaujímavosťou je Anyview Cast, akýsi digitálny receiver na prenos dát zo smartfónu alebo tabletu do TV. Ide tak o zrkadlenie obrazovky, pravdepodobne cez technológiu Miracast. Operačným systémom, resp. rozhraním je Hisense VIDAA U. Poteší nielen Wi-Fi, ale aj Bluetooth, takže si k TV môžete teoreticky pripojiť aj klávesnicu či myš. Ako bude ale fungovať vám povedať nevieme.

Prečo nekúpiť?

Tri HDMI porty môžu byť niekomu málo (set-top-box, Blu-ray, herná konzola, soundbar…). USB sú iba v štandarde 2.0. Chýba 3,5 mm audio port. Niekomu môže chýbať SCART. Stereo zvuk 10+10 W nemusí stačiť. Wi-Fi je len v štandarde 4 (802.11 b/g/n).

 

LG 55UK6470

459,00 €

Zdroj | LG

Prečo kúpiť?

Síce minuloročný model, ale zato s tzv. nanocell displejom. IPS displej má 55″ (139 cm), má direct LED podvietenie. Podporuje aj HDR10, HLG a aktívne HDR, či Wide Color Gamut. Operačným systémom je prehľadný webOS, za príplatok je možné mať aj tzv. Magic Remote, výborné diaľkové ovládanie. Cez Bluetooth je možné pripojiť aj myš a klávesnicu.

Na USB porty je možné ukladať aj TV vysielanie. Zaujímavosťou nie je ani tak Miracast a DLNA cez Wi-Fi, ale podpora WiDi. Televízor má tri HDMI 2.0 porty a dva USB porty. Nechýba ani DVB-T2/C/S/S2.

Prečo nekúpiť?

Tri HDMI porty môžu byť niekomu málo (set-top-box, Blu-ray, herná konzola, soundbar…). USB sú iba v štandarde 2.0. Chýba 3,5 mm audio port. Niekomu môže chýbať SCART. Stereo zvuk 10+10 W nemusí stačiť. Wi-Fi je len v štandarde 4 (802.11 b/g/n).

 

Panasonic TX-55FX700E

499,00 €

Zdroj | Panasonic

Prečo kúpiť?

Taktiež minuloročný model, taktiež s 55″ displejom. Patrí však k strednej sérii, čo dokazuje aj výbava. Zvláda HDR10+, HDR10 či HLG. Má priame podsvietenie a lokálne stmievanie. Nechýba Bluetooth, ale ani Wi-Fi s podporou DLNA či nahrávanie na USB zariadenia. K dispozícii sú tri HDMI 2.0 porty a tri USB porty, jeden je USB 3.0. Samozrejmosťou je DVB-T2/C/S/S2.

Televízor podporuje aj Google Assistant a Amazon Alexa. Zaujímavosťou je možnosť upevnenia nožičiek k okrajom televízora, ale aj viac k stredu. Tak ho je možné položiť aj na menšie TV stolíky. Zvuk sa pýši označením Cinema Surround. Televízor má Moju úvodnú stránku, jednoduché rozhranie na ovládanie.

Prečo nekúpiť?

Tri HDMI porty môžu byť niekomu málo (set-top-box, Blu-ray, herná konzola, soundbar…). Chýba 3,5 mm audio port. Niekomu môže chýbať SCART. Stereo zvuk 10+10 W nemusí stačiť. Wi-Fi je len v štandarde 4 (802.11 b/g/n).

 

Philips 55PUS6704/55PUS6754

429,00 €

Zdroj | Philips

Prečo kúpiť?

Model z roku 2019 nemá Android, ale rozhranie Saphi. Je však podobný Android TV, má byť ale rýchly a jednoduchý na používanie. Displej má 55″ (cca 139 cm), podporuje Dolby Vision, HDR10+ aj HLG. Má aj tzv. Micro Dimming so 6 400 zónami na stmievanie a teda má i direct LED podsvietenie.

Televízor má tri HDMI a dva USB porty. Nahrávanie na USB je už samozrejmosťou, rovnako ako DVB-T2/C/S/S2. Veľkým plusom oproti konkurencii je až trojstranný Ambilight systém. Wi-Fi je v štandarde 5, podporuje tak 2,4 aj 5 GHz pásmo. Nechýba Miracast.

Prečo nekúpiť?

Tri HDMI porty môžu byť niekomu málo (set-top-box, Blu-ray, herná konzola, soundbar…). Niekomu môže chýbať SCART. Stereo zvuk 10+10 W nemusí stačiť. Nie sú známe štandardy pre HDMI a USB porty. Chýba Bluetooth.

 

Samsung UE55RU7092U Séria 7 (2019)

479,00 €

Zdroj | Samsung

Prečo kúpiť?

Tohtoročný model taktiež s 55″ uhlopriečkou displeja. Má UHD Dimming či Contrast Enhancer. Podporuje aj HDR10 a HLG. Operačným systémom nie je Tizen, ale tzv. Universal Guide, jednoduché rozhranie pre základné úkony, ktorého súčasťou je ale aj Apple TV.

Televízor podporuje Amazon Alexa, Google Assistant či Samsungu Bixbi, ale aj Apple AirPlay 2. Nechýba Bluetooth, ale ani Wi-Fi s podporou DLNA či nahrávanie na USB zariadenia. K dispozícii sú tri HDMI 2.0 porty a dva USB porty. Samozrejmosťou je DVB-T2/C/S/S2.

Prečo nekúpiť?

Tri HDMI porty môžu byť niekomu málo (set-top-box, Blu-ray, herná konzola, soundbar…). Niekomu môže chýbať SCART. Stereo zvuk 10+10 W nemusí stačiť. Nie sú známe štandardy pre HDMI a USB porty.

 

Sharp LC-60UI7652

499,00 €

Zdroj | Sharp

Prečo kúpiť?

Až 60-palcový (152 cm) 4K Ultra HD televízor s podporou HDR10+ a Wide Color Gamut. Displej pokrýva aj 79% spektra BT2020. Má Direct LED podsvietenie. Operačným systémom, resp. rozhraním je Aquos Net+. O zvuk sa stará Harman Kardon s 10+10 W stereo reproduktormi a 20 W subwooferom. Televízor má tri HDMI a tri USB porty, prekvapuje slot na SD karty. Nahrávanie na USB je už samozrejmosťou, rovnako ako DVB-T2/C/S/S2. Okrem Wi-Fi (DLNA, Miracast), podporuje aj WiDi.

Prečo nekúpiť?

Tri HDMI porty môžu byť niekomu málo (set-top-box, Blu-ray, herná konzola, soundbar…). Niekomu môže chýbať SCART. Nie sú známe štandardy pre HDMI a USB porty. Nie sú známe detaily o displeji.

 

Sony Bravia KD-49XG7077

499,00 €

Zdroj | Sony

Prečo kúpiť?

Najmenší televízor z výberu, má 49″ (123 cm), ale zato tohtoročný model japonského výrobcu strednej triedy. Displej má ale iba edge LED podsvietenie, podporuje ale HDR10 a HLG. Displej je typu TRILUMINOS s podporou 4K X-Reality PRO.

Má tri HDMI 2.0 porty s HDCP 2.3 a tri USB porty s možnosťou nahrávania TV vysielania na disk. Samozrejmosťou je DVB-T2/C/S/S2.

Prečo nekúpiť?

Tri HDMI porty môžu byť niekomu málo, ak má set-top-box, Blu-ray, hernú konzolu, soundbar…. Niekomu môže chýbať SCART. Stereo zvuk 10+10 W nemusí stačiť. Wi-Fi je len v štandarde 4 (802.11 b/g/n). Nie sú známe štandardy pre USB ani HDMI.

https://www.youtube.com/watch?v=eATZg9vXqrU

TCL 55EP660

459,00 €

Zdroj | TCL

Prečo kúpiť?

Opäť 55″ model (139 cm) s papierovo výborným displejom. Má priame podsvietenie, Micro Dimming technológiu či podporu HDR10 a HLG.

Televízor podporuje Amazon Alexa, Google Assistant. Operačným systémom je Android TV postavený na Androide 9.0. Nechýba Bluetooth, ale ani Wi-Fi s podporou DLNA a Chromecastu či nahrávanie na USB zariadenia. K dispozícii sú tri HDMI 2.0 porty a dva USB porty. Samozrejmosťou je DVB-T2/C/S2.

Prečo nekúpiť?

Opäť iba tri HDMI porty môžu byť niekomu málo, ak má set-top-box, Blu-ray, hernú konzolu, soundbar…. Niekomu môže chýbať SCART. Stereo zvuk 10+10 W nemusí stačiť. Wi-Fi je len v štandarde 4 (802.11 b/g/n). USB sú iba v štandarde 2.0.

Toto samozrejme nie sú všetky televízory, ktoré si môžete kúpiť. Snažili sme sa však vybrať to najzaujímavejšie a najlepšie, čo aktuálne v danej cene konkrétny výrobca ponúka. Ak však máte tipy možno z vlastných skúseností, pokojne sa s nimi podeľte v diskusii pod článkom.

Kvalitné a výhodné televízory si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ich nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.