Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

8 nominácií na Oscara, ktoré si môžete pozrieť na Netflixe

8 nominácií na Oscara, ktoré si môžete pozrieť na Netflixe
Zdroj | Oscar
Michal Spiegel
8 nominácií na Oscara, ktoré si môžete pozrieť na Netflixe
Zdroj | Oscar
Zdroj | Oscar

Udeľovanie cien Oscar patrí každoročne k hlavnej filmovej udalosti pre fanúšikov filmu. Vybrali sme pre vás 8 filmov, ktoré sú nominované a ktoré si môžete pozrieť na Netflixe.

Udeľovanie Oscarov sa bude v našich končinách vysielať v noci z nedele na pondelok, takže ak si chcete doplniť prehľad nominovaných filmov, tento víkend bude na to ako stvorený.

Netflix už minulý rok s filmom Roma dokázal, že aj streamovacia služba môže v kvalite filmov konkurovať kino distribúcii. Tento rok preto nie je prekvapením, že sa do užších nominácií dostalo viacero titulov.

Zdroj | Netflix
Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať vo februári 2020

American Factory

Nomináciu za najlepší dokumentárny film si tento počin určite zaslúži. Ide o pohľad na to, ako spolu dokážu pracovať Číňania a Američania v jednej továrni a ich rozdiely v pracovnej morálke, mentalite či návykoch. Dokument ukazuje zákulisie čínskych tovární na území USA a odpovedá na otázku, ako je možné, že Čína je ekonomickým lídrom.

The Edge of Democracy

Okrem American Factory, je v kategórii najlepší dokumentárny film nominovaný aj brazílsky film, ktorý vám priblíži modernú politickú históriu tejto latinsko-americkej krajiny. Uvidíme, či dokument, ktorý skúma politické a korupčné škandály premení nomináciu na zlatú sošku.

Pozrite si

15 najlepších dokumentárnych filmov na Netflixe

I Lost My Body

Oddelená ruka hľadá svoje telo v uliciach Paríža. Tak začína artový francúzsky film, ktorý je nominovaný v kategórii animovaný film. Surrealistický počin zároveň sleduje príbeh lásky, záhady a dobrodružstva.

The Irishman

Až 10 nominácií si vyslúžil Netflixový mafiánsky veľkofilm Ír. Okrem kategórie za najlepší film, bol nominovaný aj za réžiu, kameru či adaptovaný scenár. 3,5 hodinový film sleduje postavu zabijaka Franka Sheerana a jeho životnú cestu v prostredí amerického organizovaného zločinu.

Pozrite si

Čo sa v minulom roku najviac pozeralo na Netflixe?

Klaus

Ako najlepší animovaný film bol tiež nominovaný vianočný príbeh Klaus, ktorý rozpráva originálny príbeh vzniku Vianoc. Nádherná kreslená animácia a originálny príbeh zaradilo film medzi vianočné klasiky, ktoré sa oplatí pozrieť.

Life Overtakes Me

Film nominovaný v kategórii najlepší krátky dokumentárny film, hovorí o zdravotnom probléme, ktorý má názov syndróm rezignácie. Ide o fenomén, ktorý postihuje deti utečencov, ktoré po ťažkej traume upadajú do stavu, ktorý pripomína kómu.

Pozrite si

Netflix má stovky miliónov používateľov a miliardové tržby, stále rastie

Marriage Story

Emocionálne nabitý a herecky perfektne zahraný dramatický film o rozpade manželstva získal 6 nominácií na Oscara. V hlavnej úlohe sa objavili Scarlett Johansson a Adam Driver, ktorí sú tiež nominovaní v kategórii hlavná ženská a mužská herecká rola. Film je tiež nominovaný v kategórii najlepší film a v ďalších troch kategóriách.

The Two Popes

Príbeh dvoch pápežov sleduje osudy pápeža Benedikta XVI. a pápeža Františka počas kritického obdobia odstúpenia Benedikta XVI. Zároveň je to film o dialógu medzi konzervativizmom a liberalizmom, ktorý je navyše perfektne natočený a výborne zahraný Jonathanom Pryceom a Anthonym Hopkinsom, ktorí sú nominovaní. Film je tiež nominovaný za najlepší adaptovaný scenár.

Zdroj