Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

8 najlepších seriálov na Netflixe, ktoré stojí za to si pozrieť

8 najlepších seriálov na Netflixe, ktoré stojí za to si pozrieť
Michal Spiegel
8 najlepších seriálov na Netflixe, ktoré stojí za to si pozrieť

Kvôli mimoriadnej situácii väčšina obyvateľstva Slovenska sedí doma. Aby ste zabili nudu, pripravili sme pre vás výber 8 najlepších seriálov na Netflixe, ktoré sa oplatí pozrieť počas shutdownu.

Väčšina seriálov, ktoré sme vybrali, majú české titulky, niektoré aj český dabing, no v zozname sú aj dva seriály bez českej lokalizácie. Jednotlivé seriály sme sa snažili vyberať z rôznorodých žánrov. V zozname preto nájdete kriminálku, fantasy seriál, sci-fi, ale aj politický triler.

Pozrite si

Netflix pridal novú kategóriu TOP10 najsledovanejšieho vo vašej krajine

13 Reasons Why

Úspešný seriál zo študentského prostredia je ideálnym titulom na víkendové sériové pozretie. Hlavnou témou je šikana na školách, no seriál rozoberá aj ďalšie témy ako samovraždy, drogy či znásilnenia.

Seriál je natočený podľa knižnej predlohy Jay Asher a prvá séria sleduje príbeh Claya Jensena, ktorý nachádza krabicu s audiokazetami, ktoré mu nahrala spolužiačka Hannah Bakerová, ktorá spáchala samovraždu. Každá nahrávka skrýva dôvod, prečo sa rozhodla ukončiť svoj život. Každá séria má 13 dielov a dostupné sú tri série.

American Crime Story

Perfektný seriál mapujúci príbehy skutočných kriminálnych príbehov v Spojených štátoch amerických. Prvá séria sleduje príbeh najslávnejšieho súdneho prípadu v USA, People vs O.J. Simpson, v ktorej slávny americký futbalista je obvinený z brutálnej vraždy svojej bývalej ženy a milenca.

Druhá séria sa venuje príbehu vraždy módneho návrhára Gianniho Versace. Tento rok by sa mal seriál dočkať aj tretej série, ktorá sa bude venovať kauze impeachmentu bývalého amerického prezidenta Billa Clintona.

Pozrite si

8 nominácií na Oscara, ktoré si môžete pozrieť na Netflixe

Black Mirror

Pokiaľ ste tento britský seriál ešte nevideli, určite túto chybu napravte. Každá epizóda rozoberá jednu tému, ktorá má súvis s dopadom moderných technológií na naše životy. Kým niektoré diely sú skôr žánru sci-fi, iné sú veľmi realistické a aplikovateľné aj na dnešnú dobu.

Každá epizóda funguje ako oddelený príbeh, takže je úplne jedno, z ktorej časti začnete. Seriál dokonca vydal zvláštny diel, ktorý vyšiel mimo oficiálnych sérií, v ktorom viete ovládať dej. Epizóda tak má niekoľko dejových línií a aj rôzne konce.

https://www.youtube.com/watch?v=2bVik34nWws&t=7s

House of Cards

Seriál, s ktorým Netflix získal celosvetovú popularitu. House of Cards je americká adaptácia pôvodného britského seriálu, ktorá ukazuje cestu k moci v politike. Seriál si získal milióny fanúšikov po celom svete a to najmä kvôli perfektnému scenáru a hlavne hereckému obsadeniu.

Napriek tomu, že posledná séria nedosahovala kvalitu tých prvých, stále sa oplatí seriál pozrieť do konca. Aj keď vás politika nezaujíma, pri House of Cards vás jednoducho baví sledovať herecký koncert a skvelé dejové zvraty.

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v marci 2020

Mindhunter

Niet nad perfektné krimi, tentokrát z psychologického prostredia amerických sériových vrahov. Ak máte medzi svojimi obľúbenými filmami Sedem od Davida Finchera, potom si tento kúsok určite nenechajte ujsť. Seriál je navyše inšpirovaný skutočnými udalosťami.

Jediným vážnym nedostatkom tohto seriálu je, že zatiaľ sú vonku iba dve série a nie je jasné, kedy dostaneme ďalšie epizódy tohto perfektného počinu.

Peaky Blinders

V našom zozname nemôže chýbať ani poriadna gangsterka. Táto je z prostredia anglického Birminghamu zo začiatku 20. storočia. Krásne historické autá, dobová móda a perfektne napísané postavy, ktoré vás budú baviť.

Peaky Blinders má zatiaľ natočených 5 sérií, no očakáva sa, že budú natočené ďalšie. Seriál svojim spracovaním a cestou hlavnej postavy veľmi pripomína kultový mafiánsky film Krstný otec.

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať vo februári 2020

Stranger Things

Po House of Cards druhý najznámejší seriál z dielne Netflixu. Stranger Things je fenomenálnym seriálom, ktorý sa inšpiroval popkultúrou 80. rokov. Filmy ako E.T. mimozemšťan, Star Wars, arkádové hry a dobová hudba z tých časov je skvelou dávkou nostalgie, pre ktorú treba tento seriál pozerať.

Ústrednou témou je samozrejme sci-fi zápletka, no tým hlavným dôvodom, prečo je tento seriál taký obľúbený, je atmosféra. Dostupné sú zatiaľ tri série, ktoré budete chcieť vidieť na jeden šup.

The Witcher

Náš zoznam uzatvárame najnovším seriálom od Netflixu. The Witcher alebo po slovensky Zaklínač je seriálovou adaptáciou populárnej knižnej a ešte populárnejšej hernej série zasadenej do fantasy sveta.

Dostupná je zatiaľ iba prvá séria, ktorá sleduje príbehy z prvej poviedkovej knihy Andrzeja Sapkowskeho, no Netflix ešte pred vydaním potvrdil natočenie pokračovania. Postavu Zaklínača Geralta z Rivie si zahral Henry Cavill, ktorého sme tiež mohli vidieť v úlohe Supermana a môžeme potvrdiť, že hlavnú postavu zahral perfektne.