Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

8 najlepších ciferníkov pre Apple Watch

8 najlepších ciferníkov pre Apple Watch
Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
8 najlepších ciferníkov pre Apple Watch
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Proti gustu žiaden dišputát. Napriek tomu vám primášame niekoľko zaujímavých ciferníkov, ktoré sú všeobecne považované v Apple Watch za najlepšie. Určite aspoň niektoré z nich používate, ostatné vám môžu poslúžiť ako inšpirácia.

Priznávam, keď som začal nosiť smarthodinky ja, bolo ich v ponuke použiteľných len zopár. Odvtedy preplávalo Váhom množstvo rýb a ja som prešiel zo Samsung Watch na Apple Watch. Princíp však ostal rovnaký. Kedykoľvek sa pozriem na hodinky, prvé čo mi padne do očí je ciferník, resp. komplikácia, ktorú zobrazuje.

Infograf

Infograf je ako stvorený pre tých, ktorí chcú mať na displeji zobrazené maximálne množstvo informácií. Môže podporovať až osem komplikácií, štyri v každom rohu plus štyri okolo stredu. Verte, že keď si zvolíte tento typ ciferníka, len málokedy vám bude stačí jediný pohľad na hodinky, aby ste zistili všetky potrebné informácie.

Modulárny infograf

Aj tento ciferník prináša množstvo informácií, z čoho jedna komplikácia dostáva väčší priestor. Rád ho používam aj ja, napríklad na zobrazenie srdcového tepu.

Pozrite si

Súboj Samsung Galaxy Watch3 vs Apple Watch Series 5

Poludník (Meridian)

Meridian prišiel do Apple Watch s watchOS 6 a už mu patrí popredné miesto v obľúbenosti. Prináša zaujímavú kombináciu analógového dizajnu so štyrmi komplikáciami v strede číselníka.

Siri

Zaujímavý ciferník, kde je vám nápomocný proaktívny asistent. Počas dňa priebežne mení a prispôsobuje zobrazené menu.

Aktivita

Ideálny ciferník pre aktívnych ľudí, alebo pre tých, ktorí sa akčnými ešte len chcú stať. Môžete na nich pohodlne sledovať priebeh vašej aktivity, hodiny státia, cvičebné minúty, ale aj spálené kalórie.

Fotky

Zaujímavý ciferník, ktorý zobrazuje vami vybrané fotografie. Okrem dátumu a času si tu môžete vybrať už len jednu komplikáciu.

Modulárny kompaktný

Aj v tomto prípade dostanete k dispozícii množstvo informácií so šiestimi komplikáciami a pekným grafickým zobrazením.

Jednoduchý

V jednoduchosti je krása. Obyčajný, klasický ciferník, kde si okrem zobrazenia dátumu môžete vybrať ešte štyri rôzne komplikácie.

Aké ciferníky používate vy? Striedate ich viacero, alebo ste verní len jednému? Podeľte sa s ostatnými o svoje skúsenosti v komentároch.