Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

8 dôkazov, že Google Assistant je asistentom ako z budúcnosti

8 dôkazov, že Google Assistant je asistentom ako z budúcnosti
Zdroj | Google
Viktor Šmidák
8 dôkazov, že Google Assistant je asistentom ako z budúcnosti
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Google nám na konferencii okrem mnohých zariadení ukázal aj potenciál, ktorý má Google Assistant. Toto sú funkcie, ktoré potvrdzujú, že žijeme v budúcnosti.

https://youtu.be/rtkbiecSvwE

O produktoch, ktoré sa objavili na tohtoročnej Google konferencii sme vás už informovali. Vyhľadávací gigant nám ukázal nové Pixely druhej generácie, prvý fotoaparát s umelou inteligenciou, hlasového asistenta do domácnosti v menšom a väčšom prevedení, ale i vybavený Chromebook s názvom Pixelbook. Čomu sme ale väčšiu pozornosť nevenovali boli softvérové vylepšenia, ktoré prídu s novým Androidom Oreo.

Pozrite si

Top 8 noviniek, ktoré prináša Android Oreo

Preklad do 40 jazykov

Jednou z noviniek, ktorú nám Google na konferencii ukázal boli i slúchadlá Google Pixel Buds, ktoré v sebe skrývajú rovnako ako Google Clips umelú inteligenciu. Okrem audia budú ponúkať aj niečo, čo sme doteraz videli len vo filme Stopárov sprievodca galaxiou.

Práve v tejto sci-fi snímke sa nachádzal tvor Babelfish, ktorý bol po vložení do ucha schopný preložiť akúkoľvek reč. Niečo podobné sa podarilo Googlu, kedy môže nositeľ Pixel Buds v spojení s Google asistentom prekladať 40 jazykov v reálnom čase. Siri ich vie preložiť 5.

Zdroj | Google

Jednoduché zdieľanie súradníc

Druhou funkcionalitou je schopnosť inteligentného asistenta automaticky poslať informácie o ceste priamo do telefónu používateľa. Stačí sa opýtať na najbližší obchod či kaviareň a následne pokračovať otázkou ako sa tam dostanete. Google Assistant pošle automaticky údaje do smartfónu.

Automatické rozpoznanie pesničky

Doteraz bolo zisťovanie interpreta a názvu skladby vďaka Google Assistant náročné, kvôli čomu mnohí uprednostnili konkurenčné služby. Spoločnosť si je problému vedomá, na konferencii preto predstavila novú funkciu, vďaka ktorej sú (zatiaľ len) Pixel smartfóny schopné rozpoznať hranú hudbu. A to i pri vypnutom displeji.

Zdroj | Google

Google asistent si rozumie už aj s deťmi

Ratolesti doteraz asistenta v domácnosti mohli vnímať skôr ako cudzí objekt, po novom však bude Google komunikovať aj s tými mladšími. V prípade, že dieťa zahlási OK, Google, let’s play a game mu umelá inteligencia ponúkne niekoľko hier na krátke chvíle.

Komunikácia so všetkými zariadeniami

Ďalšou šikovnou funkciou je poslanie upozornenia všetkým zariadeniam v domácnosti, ktoré sú s asistentom spojené. Po príkaze OK, Google, Broadcast ‘It’s time to leave for school sa správa automaticky pošle všetkým používateľom, ktorý sa nachádzajú v blízkosti. Staré dobré decká, večera sa teda postupne stáva minulosťou.

Google Lens

Na fotografiách z Pixelov druhej generácie sme sa mohli presvedčiť, že nové smartfóny to skutočne vedia. Vďačia za to kvalitnému hardvéru, ktorému dopomáha takmer zázračný softvér. Vďaka Google Lens vie Pixel 2 a XL 2 vytvárať úctyhodné zábery s bokeh efektom, ktoré mu môže závidieť i konkurencia s dvoma šošovkami.

To ale nie je jediné využitie vynovenej funkcie. Po namierení na objekt ho vie Google Lens rozpoznať, prípadne ponúknuť relevantné informácie. Táto vlastnosť sa týka ovocia, obrazov či krajiniek.

Integrácia s domácnosťou

Tu sa už skutočne dostávame do situácie, ktorá nám pripomína budúcnosť. Ide o komplexnú prácu s informáciami, ktoré Google spracuje. Pri oznámení OK Google, let’s go home asistent napríklad automaticky pošle do smartfónu informácie o premávke, napíše SMS správu druhej polovičke či zapne obľúbenú hudbu.

Po príchode vie umelá inteligencia zapnúť svetlá, prípadne zmeniť teplotu. Večer môže Gogole Asisstant aktivovať bezpečnostný alarm či informovať o udalostiach ďalšieho dňa.

Hľadanie telefónu doma bude minulosťou

Nasledujúcu novinku ocenia hlavne tí, ktorí neustále na veci zabúdajú. Po vyslovení príkazu Hey, Google, find my phone Google asistent automaticky vytočí majiteľovo číslo, ktorého pozná na základe jeho hlasu. Telefón bude navyše zvoniť i v prípade, že je v tichom režime.

Pozrite si

Pomocník Google Assistant dostal nové funkcie

Niektoré spomenuté funkcie sú obmedzené len na určité zariadenie. Veríme však, že do budúcnosti sa dostanú aj do ostatných smartfónov. Znalosť angličtiny je samozrejme kľúčovou, jednoduché povely však zvládne i väčšina Slovákov.

Zdroj