Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

8 aplikácií, ktoré vás rozhýbu aj bez permanentky do fitka

8 aplikácií, ktoré vás rozhýbu aj bez permanentky do fitka
Zdroj | Jonathan Borba
Stanislav Vinc
8 aplikácií, ktoré vás rozhýbu aj bez permanentky do fitka
Zdroj | Jonathan Borba
Zdroj | Jonathan Borba

Fitness centrá sú už síce otvorené, no ak si na ich návštevu ešte netrúfate, alebo iba skrátka chcete využiť čoraz teplejšie počasie, ktorému sa môžeme aktuálne tešiť, máme pre vás tip na 8 aplikácíí, vďaka ktorým sa môžete z chuti rozhýbať aj doma alebo vonku.

Ďalšie tipy na aplikácie pre rôzne príležitosti nájdete v sekcii TOP appky.

Nike Training Club

Nike už nie je iba výrobca tenisiek a športového oblečenia, hoci aplikácia Nike Training Club v podstate na propagáciu týchto produktov slúži. K cvičeniu s touto aplikáciou však značkové oblečenie nepotrebujete rovnako, ako si pri nej vystačíte aj bez cvičebných strojov, činiek a závaží. Vybrať si môžete z desiatok cvičebných rutín, ktoré môžete filtrovať na základe dĺžky, náročnosti či oblasti zamerania, alebo si môžete nechať aplikáciou NTC bezplatne vypracovať aj vlastný cvičebný plán, ktorý už stačí k dosiahnutiu vašich pohybových cieľov iba poctivo dodržiavať.

Stiahnuť aplikáciu

adidas Training by Runtastic

Popularitou aplikácie Nike Training Club sa o niečo neskôr nechala inšpirovať aj konkurenčná spoločnosť Adidas, ktorá sa pri tvorbe vlastnej aplikácie spojila so spoločnosťou Runtastic. Výsledkom toho je ďalší zdroj zaujímavých cvikov a tréningových plánov, ktoré sa prispôsobia vašim potrebám aj bez toho, aby ste si za to museli platiť mesačné členstvo. Nemusíte sa pritom obávať, že nepoznáte techniku niektorých cvikov. Tak ako v prípade aplikácie NTC, aj aplikácia adidas Training obsahuje viac ako 180 inštruktážnych videí, ktoré vám ukážu správne vykonávanie cvikov z rôznych uhlov.

Stiahnuť aplikáciu

30 Day Fitness at Home/30-dňová fitness výzva

Pustiť sa len tak do cvičenia bez viditeľného cieľa je občas náročné. Aplikácia 30 Day Fitness at Home vám preto ponúkne niekoľko 30-dňových tréningových výziev zameraných buď na celé telo, alebo špeciálne na niektoré jeho časti. Žiadna registrácia, žiadne vypĺňanie profilu alebo predplatné. Rovno po stiahnutí aplikácie sa môžete pustiť do cvičenia a zaplatiť v nej môžete iba za odstránenie reklám, ktoré vám však prekážať nebudú.

Stiahnuť aplikáciu

CARROT Fit

Pokiaľ sa pri cvičení nechcete brať príliš vážne a vašou mobilnou platformou výberu je iOS, bez váhania siahnite po aplikácii CARROT Fit, teda samozrejme iba ak sa chcete nechať sekírovať umelou inteligenciou. Aplikácia CARROT Fit (príbuzná aplikácie CARROT Weatker) totiž stavia na sarkastickom humore, ktorým k vám bude počas cvičenia hovoriť robotický hlas umelej inteligencie. Tá vás pritom rozhodne nebude šetriť, no ak vám takýto druh humoru vyhovuje, občas budete mať po cvičení s CARROT Fit svalovku na bruchu aj od smiechu.

Stiahnuť aplikáciu

Streaks Workout

Na cvičení je niekedy tým najťažším krokom nájdenie si dostatku času. Ak ho skrátka nemáte, no radi by ste si tu a tam bez konkrétnych plánov zacvičili, skúste aplikáciu Streaks Workout. Po jej spustení si stačí vybrať, koľko času máte na cvičenie, resp. ako veľmi si chcete dať do tela. Aplikácia vám náhodne zostaví sériu cvikov, ku ktorým vám pustí vašu obľúbenú hudbu z knižnice Apple Music.

Pozrite si

Začiatok konca Photoshopu? Adobe Photoshop Camera vylepšuje fotky pomocou AI

V aplikácii si môžete taktiež sledovať štatistiky o počte vykonaných pohybov podľa cviku a odškrtávať dni v kalendári, počas ktorých ste sa venovali cvičeniu. Vlastnými štatistikami sa tak môžete najbližšie sami nakopnúť k tomu, aby ste ich ďalej vylepšovali.

Stiahnuť aplikáciu

Seven – Quick At Home Workouts

Z rovnakého súdka pre zaneprázdnených je aj aplikácia Seven, ktorá dokáže vtesnať prekvapivo vyčerpávajúcu sériu cvičení do siedmych minút. Celú sériu cvičení môžete vždy vykonať kedykoľvek a kdekoľvek aj bez akejkoľvek športovej výbavy. Pravidelnú dávku „7-minútovky“ si môžete nechať pripomínať upozorneniami a po vytvorení vlastného profilu sa priamo v aplikácii môžete vzájomne s priateľmi motivovať zdieľaním vašej športovej aktivity.

Seven ponúka bohatú knižnicu cvičení a z času na čas aj živé skupinové cvičenia, pri ktorom sa stretnú všetci používatelia aplikácie Seven z celého sveta. Niektoré cviky a funkcie sú však zamknuté za spoplatneným členstvom 7 Club Membership s pomerne drahým mesačným poplatkom 9,99 €.

Stiahnuť aplikáciu

C25K 5K Trainer

Ak silové cvičenie doma nie je vašou šálkou kávy a radšej by ste sa pustili do behania, skúste začať s aplikáciou C25K od spoločnosti Zen Labs. Názov C25K vychádza z pojmu „Couch to 5K“, teda v preklade z gauča až k piatim kilometrom. Aplikácia vás teda prevedie v podstate od úplných základov v podobe nenáročných rýchlejších prechádzok až k úspešnému zabehnutiu vašich prvých piatich kilometrov bez prestávky. Nadviazaním z tejto aplikácie na ďalšie aplikácie z dielne Zen Labs sa môžete takýmto spôsobom vypracovať až k príprave na maratón.

Stiahnuť aplikáciu

SmartGym: Gym & Home Workouts

Aplikácia SmartGym síce bola pôvodne vytvorená pre sledovanie sérií v posilňovni, no dnes už je jej prostredie plne prispôsobené aj na cvičenie doma či vonku. Na čo vlastne slúži? Na jednej strane ju v spojení s hodinkami Apple Watch môžete používať na automatické sledovanie vykonaných cvikov a sérií, či už priamo na strojoch alebo aj pomocou vlastnej váhy.

Pozrite si

8 najlepších aplikácií pre milovníkov kníh

Na druhej strane aj ako zdroj tréningových plánov, o ktorých tvorbu sa postarali profesionáli. Vlastné rutiny s konkrétnymi cvikmi, počtom opakovaní a celkovým časom si môžete poskladať sami, alebo aj za pomoci umelej inteligencie. Pri cvičeniach si môžete vyberať na základe zamerania, náročnosti alebo dostupného športového príslušenstva. Pre prístup k väčšine cvičení je potrebné získanie členstva SmartGym Premium+ za poplatok 10,99 € mesačne.

Stiahnuť aplikáciu

Máte aj vy obľúbenú aplikáciu na cvičenie? Podeľte sa o ňu s nami a ďalšími čitateľmi v diskusii pod článkom.