Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

8 aplikácií, ktoré vám pomôžu zvládnuť predvianočný zhon

8 aplikácií, ktoré vám pomôžu zvládnuť predvianočný zhon
Zdroj | Nietjuh (Pixabay)
Stanislav Vinc
8 aplikácií, ktoré vám pomôžu zvládnuť predvianočný zhon
Zdroj | Nietjuh (Pixabay)
Zdroj | Nietjuh (Pixabay)

Sviatky radosti a pokoja sa blížia, no úprimne, kedy boli vaše Vianoce naposledy naozaj pokojné? Predvianočný stres k tomuto ročnému obdobiu už žiaľ akosi patrí, no tento rok si s ním môžete poradiť lepšie pomocou šikovných mobilných aplikácií, ktoré vám pomôžu pri výbere darčekov pre blízkych, nákupe potravín aj chystaní obľúbených dobrôt na Štedrý deň.

TickTick

(Android, iOS)

Kľúčom k úspechu, ako dostať veci pod kontrolu, je organizácia. Či už ide o výber darčekov, nákupy, upratovanie domácnosti, alebo akýkoľvek iný vianočný plán, jednotlivé úlohy a zoznamy si môžete zapísať do intuitívnej, prehľadnej a najmä bezplatnej aplikácie TickTick.

Vďaka možnostiam tvorby rôznych kategórií pre zoznamy, používania hashtagov a štítkov či zdieľania zoznamov s ostatnými používateľmi sa z aplikácie TickTick stáva jeden z najlepších digitálnych plánovačov, ktorý má v sebe navyše zabudovaný aj kalendár. Hŕstka pokročilejších funkcií aplikácie je súčasťou predplatného, no najmä v súvislosti s vianočným plánovaním si určite vystačíte aj s bezplatnou verziou.

Bring! Shopping List & Recipes

(Android, iOS)

Ak ešte stále chodíte na nákup s papierovým zoznamom, prípadne si nákupný zoznam píšete do poznámok v telefóne, zabudnite na to. Aplikácia Bring! vám ukáže, ako má vyzerať skutočný nákupný zoznam v 21. storočí. Nákupný zoznam si v tejto appke vytvoríte jednoduchým „vyklikaním“ ikoniek jednotlivých potravín a položiek, ku ktorým si môžete pridať vlastné popisy, alebo aj fotografiu.

Pozrite si

8 najlepších mobilných aplikácií pre hráčov

Nákupný zoznam sa aktualizuje a zdieľa s ostatnými členmi vašej domácnosti v reálnom čase, čo vám umožní zoznam aktualizovať aj na diaľku už počas samotného nákupu. Pri predvianočných nákupoch si tak už nebudete musieť neustále vyvolávať a vymieňať správy s vašou polovičkou, Bring! sa o túto komunikáciu postará automaticky na pozadí.

Etsy

(Android, iOS)

Ešte lepšie, ako klasické darčeky z obchodu, sú tie ručne vyrobené. Ak si však na výrobu vlastného darčeka netrúfate, nemusíte to vzdávať. Skúste sa prehrabať širokou ponukou ručne vyrábaných predmetov z celého sveta v aplikácii Etsy. Obdoba slovenského portálu Sashe.sk vám otvorí brány k darčekom, o akých sa vám možno ani nesnívalo, či už ide o šperky, oblečenie, doplnky do domácnosti či maľby.

Ceny za tieto ručne vyrábané predmety sú samozrejme v porovnaní s bežným tovarom vyššie a počítať treba tiež s poštovným. Ak vám však na cene až tak nezáleží, Etsy vám umožní vymyslieť skutočne unikátne darčeky pre vašich blízkych a odškrtnúť si tak zo zoznamu jednu z mnohých príjemných vianočných povinností.

Splitwise

(Android, iOS)

Zložiť sa s priateľmi či súrodencami na poriadny darček pre blízkych, alebo rodičov je super nápad, horšie je to však už neskôr s vyrovnávaním účtov. Ak plánujete nakupovať darčeky spoločne, no zároveň sa chcete vyhnúť zbytočnému stresu a napätiu, nechajte rozdelenie financií, resp. platieb na aplikáciu Splitwise. Do aplikácie stačí zadať popis darčeka, sumu a mená ľudí, s ktorými sa na tento darček skladáte.

Pozrite si

8 smart gadgetov, ktoré ocenia všetci novorodičia

Splitwise sa už postará o rozpočítanie sumy aj následné pripomenutie dlhov s istým odstupom času. Aplikácia dokáže viesť záznamy o takýchto zložených platbách dlhodobo, a tak sa s priateľmi či rodinou môžete vyrovnať aj protinákupom niekedy v budúcnosti bez toho, aby ste si v skutočnosti nejaké peniaze aj naozaj vymenili.

Paprika Recipe Manager 3

(Android, iOS)

Zdroj | Hindsight Labs

Recepty od rodičov a starých rodičov v kombinácii s receptmi stiahnutými z webových stránok a s tými, ktoré ste si možno vymysleli sami. Tak nejako vyzerá typické vianočné menu a dopátrať sa po roku k tým istým receptom, ktoré sa vám osvedčili, môže byť niekedy náročné. Ak už si nechcete písať recepty na rôzne papiere a neustále sa prehrabovať v kuchárskych knihách, všetky vaše obľúbené recepty si môžete jednoducho digitalizovať pomocou aplikácie Paprika Recipe Manager 3.

Aplikácia je pripravená na zobrazenie mierok, postupu aj popisu, pričom finálny výsledok vášho varenia či pečenia môžete pri receptoch v aplikácii ohodnotiť hviezdičkami. Recepty si pritom do aplikácie môžete vkladať aj priamo z webových stránok, z ktorých aplikácia dokáže vyextrahovať text, ingrediencie a postup aj v slovenčine.

Sledovanie zásielok – všetko v jednom

(Android, iOS)

Zdroj | 17TRACK

Názov tejto aplikácie hovorí za všetko. Aplikácia od spoločnosti 17TRACK vám poslúži v prípade, že ste sa rozhodli vianočné darčeky nakupovať online a práve čakáte na ich doručenie. Aplikácia si poradí so sledovacími číslami od rôznych poštových a kuriérskych služieb, pričom milo prekvapí najmä slovenskou lokalizáciou a automatickým prekladom správ o stave objednávky zo zahraničných poštových a kuriérskych stránok. Vďaka tejto aplikácii budete mať v predvianočnom období dokonalý prehľad o tom, čo všetko ste vlastne objednali online a kde sa práve vaše objednávky nachádzajú.

Canva

(Android, iOS)

Posielanie vianočných pohľadníc poštou či vytváranie osobných vianočných želaní pre blízkych už žiaľ vyšlo z módy, no ak sú vám tieto tradície blízke, oživiť ich môžete digitálne pomocou aplikácie Canva. Vďaka jej jednoduchému používateľskému prostrediu a tisíckam predpripravených šablón v nej budete schopní vytvoriť pohľadnicu, želanie, alebo darčekovú poukážku na mieru pre obdarovaného aj bez akýchkoľvek skúseností s grafickými aplikáciami. Ak si navyše vystačíte so základnými nástrojmi, Canva pre vás bude v tom prípade plne bezplatná.

Calm – Meditate, Sleep, Relax

(Android, iOS)

Ak si plánujete nájsť čas na oddych najbližšie až po Vianociach, skúste trochu pribrzdiť už skôr pomocou aplikácie Calm. Táto meditačná aplikácia s výstižným názvom vám umožní na chvíľu vypnúť pomocou mentálnych a dychových cvičení, relaxačných zvukov a hudby, ako aj pomocou zaujímavých príbehov. V obrovskej knižnici aplikácie nájdete dokonca aj tematickú vianočnú hudbu a vianočné príbehy, vďaka ktorým si oddýchnete, a zároveň sa naladíte na tú správnu vianočnú vlnu.

Okrem týchto tipov na aplikácie vám určite odporúčame nahliadnuť aj do našej špeciálnej v našej vianočnej sekcii Čo pod stromček 2020, kde vám poradíme s výberom tých najlepších technologických darčekov pre celú rodinu.