Klipsch T5 II TW McLaren Edition ANC – ideálny darček k 75. výročiu značky

ZDROJ | Klipsch

Keď v roku 1946 založil Paul Wilbur Klipsch v Hope v americkom Arkansase jednu z najúspešnejších firiem zameraných na Hi-Fi techniku – Klipsch & Associates, určite si nedokázal predstaviť, kam sa posunie po 75-ročnej ceste. Svoje „diamantové“ výročie Klipsch oslavuje práve v tomto roku a pri tej príležitosti pripravil viacero prémiových produktov.

Pozrite siKlipsch konečne spustí predaj nových slúchadiel. Zaujmú T5 II Sport McLaren

Okrem soundbarov s podporou 3D zvuku Dolby Atmos Cinema 800 a Cinema 1200 a reproduktorov Forte IV a Klipschorn 75th Edition to bude aj vynovená verzia bezdrôtových slúchadiel True Wireless – Klipsch T5 II TW ANC a Klipsch T5 II TW McLaren Edition ANC, na ktoré sa pozrieme bližšie.

Pôvodné slúchadlá série T5 II vo verziách T5 II True Wireless, T5 II Sport True Wireless a špeciálnu edíciu T5 II True Wireless Sport McLaren predstavil Klipsch na vlaňajšom veľtrhu CES 2020 v Las Vegas. Ale na trh ich uviedol až na jeseň, takže stále ide vlastne o novinky.

ZDROJ | Klipsch

Napriek tomu už Klipsch pripravil inovovanú verziu dvoch modelov, ktorú doplnil funkciou automatického potlačenia hluku a šumu, preto to označenie ANC (Active Noise Cancellation). Vďaka tomu uspokoja aj najnáročnejších používateľov.

Nová generácia T5 II TW ANC má krytie IP 67 (odolnosť voči prachu a vode), vylepšenú Bluetooth anténu pre spoľahlivý prenos až na 25 m a integrovaná technológia Dirac HD Sound® optimalizuje digitálny zvukový výkon pre čistejší a vyváženejší zvuk.

Pre maximálne potlačenie hluku využíva systém ANC dvojicu mikrofónov. Jeden mikrofón je zameraný na vonkajšiu stranu a jeden smeruje pred menič. Integrovaný operačný systém Bragi® so zabudovanou umelou inteligenciou umožňuje využiť aj vlastnosti a funkcie, ktoré prídu v budúcnosti. Bragi Moves umožní jednoduché prijímanie hovorov, také ľahké ako kývnutie hlavou.

ZDROJ | Klipsch

Tak ako u predchádzajúcich verzií, aj T5 II TW ANC sa nabíjajú bezdrôtovo pomocou ľubovoľnej nabíjacej podložky kompatibilnej s Qi, alebo pomocou dodávaného kábla USB-C.

Nabitá batéria umožní poháňať slúchadlá až 7 hodín (alebo 5 hodín so zapnutým ANC), ale z puzdra sa dokážu trikrát naplno dobiť na ďalších 21 hodín (15 hodín s ANC). Puzdro navyše dokáže udržiavať špunty v suchu pomocou systému na odvádzanie vlhkosti.

Slúchadlá majú k dispozícii šesť veľkostí silikónových nástavcov a jednu sadu s použitím pamäťovej peny, takže môžete byť bez obáv, či vám dobre sadnú. Podporujú Bluetooth 5.0, AAC a aptX a režim priehľadnosti vám umožní počuť zvyšok sveta jediným stlačením tlačidla.

Pozrite siKlipsch – 70 rokov legendy

Klipsch je oficiálnym „audio partnerom“ závodného tímu McLaren v rámci F1, ale exkluzívna  edícia súchadiel T5 II True Wireless Sport McLaren ANC nie je len o marketingu, hoci v ich dizajne tú stopu pretekárskeho tímu, pochopiteľne, cítiť. Technické parametre sa zhodujú so „štandardnou“ verziou.

Tento model má však charakteristickú papájovú farbu McLaren kombinovanú s čiernou, puzdro obsahuje skutočné uhlíkové vlákna a má povrchovú úpravu pripomínajúcu dezén pneumatiky F1. Navyše s ním získate aj praktickú malú podložku pre bezdrôtové nabíjanie s výkonom 10 wattov. Môže tak poslúžiť nielen na nabíjanie slúchadiel, ale aj smartfónu, čo isto poteší.

Novinku T5 II TW ANC získate za 279 EUR, exkluzívna verzia T5 II True Wireless Sport McLaren ANC bude stáť o stovku viac, 379 EUR. Viac informácií nájdete na stránkach distribútora, spoločnosti BIS audio.

ZdrojKlipsch

Komentáre k článku