Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

7 tipov na smartfón do 300 eur pre každého študenta

7 tipov na smartfón do 300 eur pre každého študenta
Zdroj | ASUS
Michal Spiegel
7 tipov na smartfón do 300 eur pre každého študenta
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

Ostal už len posledný týždeň, kým sa začne obdobie, na ktoré sa pravdepodobne neteší väčšina školopovinných. Niektorí vysokoškolskí študenti si síce môžu ešte užiť o dva-tri týždne dlhšie voľno, no aj tí budú musieť potom nastúpiť do kolobehu študentského života. Prázdniny sa končia a preto sme si pre vás pripravili ďalší zo série článkov venujúcich sa študentským tipom. Tentokrát sa pozrieme na smartfóny do 300 eur vhodné pre študentov.

Smartfón pre študenta musí spĺňať niekoľko podmienok. Okrem prijateľnej ceny, ktorej hranicu sme nastavili na 300 eur, musí byť dizajnovo prívetivý a musí mať spoľahlivý a rýchly systém. Samozrejmosťou je kvalitný fotoaparát, ktorý musí spĺňať štandardy Instagramovej a Facebookovej mládeže.

Apple iPhone SE

299,00 €

Napriek tomu, že zariadenia Apple presahujú väčšinou rozpočet bežného študenta, neznamená to, že si nový iPhone nemôže zaobstarať. Nie je to síce vlajková loď a nie je to ani najnovší model, no stále sa jedná o populárny kúsok s kvalitným fotoaparátom, rýchlym procesorom a hlavne populárnym systémom iOS. Dva roky starý model ponúka kompaktné rozmery iPhonu 5, výkonný procesor Apple A9 a 12 Mpx fotoaparát. Jedinou nevýhodou môžu byť pre niekoho menšie rozmery telefónu.

Pozrite si

4 tipy na šikovný študentský notebook do 400 €

Honor 9 Lite

209,00 €

Z čínskej dielne Honor sa objavil už nie raz kvalitný smartfón pre študentov. Platí to aj o tohtoročnej novinke Honor 9 Lite, ktorá ponúka nádherný dizajn, snímač odtlačkov prstov, Full HD+ displej a stredne výkonný osemjadrový procesor HiSilicon Kirin 659. Výhodou Honor 9 Lite je tiež operačný systém Androide 8.0 a až štvorica snímačov fotoaparátu – dva vpredu a dva vzadu.

Honor 7x

269,00 €

Ďalší kúsok značky Honor, tentokrát prémiový model, ktorý poteší hliníkovým telom a duálnym 16 Mpx + 2 Mpx fotoaparátom. Prednú webkameru tvorí 8 Mpx snímač. Procesor tvorí rovnaký čip ako u predchodcu a to osem-jadrový HiSilicon Kirin 659. Slušná 3 340 mAh batéria zabezpečí, že smartfón nebudete musieť nabíjať každý deň.

Motorola moto g⁶ plus 

299,00 €

Tak ako napísal kolega Stanislav Vinc, smartfóny Motorola ponúkajú veľa muziky za málo peňazí a presne to študenti potrebujú. Výhodou smartfónu je ochrana proti ošpliechaniu vodou či integrovaný snímač odtlačkov prstov. Predný snímač navyše dostal aj možnosť odomykania pomocou tváre podobne ako iPhone X. Systém Android 8.0 beží na čipsete Qualcomm Snapdragon 630 s osem-jadrovým procesorom Cortex-A53. Zabudovaný fotoaparát navyše obsahuje unikátne režimy, v ktorých môžete zvýrazniť farbu alebo vymazať pozadie.

Pozrite si

7 užitočných mobilných aplikácií (nielen) pre študentov

Nokia 2.1

109,00 €

Najnovší a zároveň najlacnejší telefón z nášho zoznamu je čistý low-end s výbornou výdržou. Pokiaľ za smartfón nechcete dať veľa, Nokia 2.1 je riešením. Ponúka 5,5″ HD displej a masívnu 4 000 mAh batériu, ktorá sľubuje dvojdňovú výdrž. Plusom sú tiež stereo reproduktory na prednej strane a Android 8.1 vo verzii Go.

Xiaomi Redmi Note 5

209,00 €

Pokiaľ máte záujem o väčší smartfón, 5,99-palcový Xiaomi Redmi Note 5 patrí medzi súčasne najpopulárnejší model tejto čínskej spoločnosti. Používatelia si na smartfóne chvália kvalitný fotoaparát, rýchle nabíjanie a solídny displej. Poteší tiež snímač odtlačkov prstov a obal, ktorý dostanete v balení. Výhodou tiež je operačný systém Android 8.1 s nadstavbou MIUI 9.5.6.0.

Zdroj | Xiaomi

Xiaomi Mi A2 Lite 

229,00 €

Náš zoznam študentských smartfónov ukončíme ešte jedným smartfónom Xiaomi. Ten ponúka 5,84-palcový Full HD displej s pomerom strán 19:9, ktorý má výrez na fotoaparát a slúchadlo podobne ako je trend smartfónov súčasnosti. Nechýba duálny fotoaparát s rozlíšením 12 Mpx a 5 Mpx. Na selfie fotografie musí postačiť predný fotoaparát s rozlíšením 5 Mpx. Poteší tiež 4 000 mAh batériu, ktorá má poskytnúť dvoj-dňovú výdrž.

Zdroj | Xiaomi