Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

7 rodinných filmov na Netflixe a HBO GO, ktoré vám zaručene zlepšia náladu

7 rodinných filmov na Netflixe a HBO GO, ktoré vám zaručene zlepšia náladu
Zdroj | LG LG
Richard Pliešovský
7 rodinných filmov na Netflixe a HBO GO, ktoré vám zaručene zlepšia náladu
Zdroj | LG LG
Zdroj | LG LG

Aj vám je ľúto za prázdninami a blížiacim sa koncom leta? Myslíte na sychravé počasie, krátke dni a absenciu pohybu na čerstvom vzduchu? Vybrali sme sedem oddychových, rodinných filmov, ktoré sú dostupné na Netflixe a HBO GO. S nimi určite prekonáte túto bolestivú zmenu.

The Boy Who Harnessed the Wind

Netflix

Jeden z najkrajších oddychových filmov na Netflixe, ktorý je navyše inšpirovaný skutočnou udalosťou. Príbeh chlapca Williama, ktorý napriek nedôvere otca a dediny, v ktorej vyrastá, dokáže pomocou štúdia a inteligencie postaviť čerpadlo vody v Malawi v období sucha a tým zachrániť celú dedinu. Veľmi pekne spracovaný film, ktorý vás dojme a zároveň vás prinúti sa zamyslieť nad svojim životom.

Pozrite si

15 tipov na HBO GO, ktoré si môžete pozrieť so slovenským dabingom

Fantastic Beasts and Where to Find Them

HBO GO

Pokiaľ obľubujete čarovný svet Harryho Pottera, potom určite odporúčame film Fantastické zvery a ich výskyt z rovnakého sveta. Rodinný fantasy film sleduje čarodejníka Newta Scamandera s kufríkom plným čarovných bytostí, ktoré sa mu omylom podarí vypustiť v New Yorku. Na HBO GO nájdete obe časti tejto filmovej série spolu so všetkými 8 filmami pôvodnej série o čarodejníkovi Harry Potterovi.

Ghostbusters

Netflix

Kultová klasika z roku 1984 s Billom Murray baví napriek svojmu veku dodnes. Krotitelia duchov sú zábavný sci-fi film o partii nezamestnaných  parapsychológov, ktorí zachraňujú mesto pred duchmi, ktorí sa začínajú objavovať po meste New York. Film treba vidieť už len kvôli charakteristickej hudbe, ktorú dnes pozná hádam každý.

Instant Family

HBO GO

Film, ktorý na HBO GO nájdete pod názvom Najednou jsme rodina je rodinnou komédiou, ktorá však nespadá do priemeru bežných amerických komédií. V tejto nájdete aj istú hĺbku a možnosť zamyslieť sa. Pete a Ellie sa rozhodnú o adopciu. Zrazu však zistia, že vybrané dieťa má dvoch súrodencov, čo z bezdetnej rodiny zrazu robí päťčlennú rodinu. Inteligentné, vtipné a veľmi dobre zahrané Markom Wahlbergom a Rose Byrne.

Spirited Away

Netflix

Keď sa na Netflixe začali objavovať filmy japonského štúdia Ghibli, viacerí fanúšikovia sa potešili, keďže ide o to najlepšie, čo japonská animovaná tvorba ponúka. Spirited Away alebo Cesta do fantázie je pravdepodobne najznámejší japonský anime film, ktorý spracováva veľmi silný príbeh, ktorý zaručene osloví aj dospelých divákov. Nádherne spracovaná japonská klasika, ktorú by ste určite mali vidieť.

Pozrite si

10 najsledovanejších seriálov na Netflixe za rok 2020

Hľadá sa Nemo a Hľadá sa Dory

HBO GO

Aj keď ide o animovanú rozprávku, zabaví sa pri nej celá rodina, keďže ide o perfektný počin od štúdia Pixar. Rybku menom Nemo uniesli a jeho ustráchaný otec sa ho rozhodne hľadať. Vydáva sa na cestu cez celý oceán, kde okrem žralokov stretáva aj zábudlivú rybu menom Dory. O tej je druhá časť, ktorá tvorí veľmi vydarené pokračovanie.

Ready Player One

HBO GO

Čo by to bol za zoznam rodinných filmov bez Stevena Spielberga. Ide síce o jeho novší film, no o zábavu budete mať postarané. Starších divákov potešia popkultúrne odkazy a mladších sci-fi zápletka o svete, v ktorom ľudia unikajú z reálneho sveta do sveta videohier cez virtuálnu realitu.

Prečo vám pripomíname minuloročný článok? Pretože v roku 2021 vám budeme pravidelne prinášať tie najzaujímavejšie, najčítanejšie či najdôležitejšie články, ktoré sme na TECHBOX.sk v priebehu rokov publikovali.