7 najlepších produktov pre študenta, ktorých kúpa vás nezruinuje

ZDROJ | Pixbay (janeb13)

Nový školský rok už oficiálne odštartoval a čoskoro začne aj ten akademický. K nákupu zošitov, pomôcok a nejakého oblečenia dnes patrí už aj nákup elektroniky. Vybrali sme preto 7 najlepších produktov pre študenta a poradíme vám, ako ich kúpiť tak, aby vás to nezruinovalo.

ZDROJ | ASUS

V nedávnom článku sme pre vás vybrali 4 študentské notebooky s cenou do 400 €. Miernym navýšením rozpočtu sa do ponuky dostáva obrovské množstvo výkonnejších notebookov, pri ktorých už skutočne nebudete musieť robiť kompromisy. Ak je slušný výkon to, čo od notebooku v prvom rade požadujete, vo vašom hľadáčiku by nemal chýbať ASUS VivoBook X510UF-BQ165T za 629,00 €.

V jeho výbave nájdeme Intel Core i5-8250U, 8 GB RAM, rýchly SSD disk s kapacitou 256 GB a samostatnú grafickú kartu NVIDIA GeForce MX130 (2 GB). Určite poteší aj bohatá ponuka portov a 15,6-palcový Full HD displej, napriek ktorému má notebook celkovú váhu iba 1,7 kilogramu.

Apple iPad 2018

ZDROJ | Apple

Ak vám do školských potrieb priamo nezapadá notebook, možno vám lepšie poslúži tablet. Najnovší iPad bol predstavený primárne pre študentov, ktorí vyťažia najmä z prídavného stylusu Apple Pencil.

Písanie poznámok vďaka nemu pôsobí prirodzene aj v digitálnej forme a v prípade potreby si k nemu môžete pripojiť aj externú klávesnicu. No a na záver, povedzme si úprimne, iPad poskytuje dostatok výkonu pre bohatú knižnicu rôznych hier, ktoré ku študentskému životu neodmysliteľne patria. A cena? Dobrá, len 349,00 €.

Motorola moto g⁶ plus

ZDROJ | Motorola

Adeptov na ideálny študentský smartfón sme našli niekoľko. Jednou z nich je napríklad Motorola moto g⁶ plus, ktorá ponúka telo odolné proti ošpliechaniu vodou a výkonný osem-jadrový Snapdragon 630 v cene 299,00 €.

RECENZIAMotorola moto g⁶ plus – stredná trieda bez kompromisov

Tento hardvér v kombinácii s priestrannou 5,9-palcovou Full HD+ obrazovkou poslúži perfektne na sledovanie videí, hranie hier a samozrejme aj štúdium. Smartfónu nechýba ani funkcia odomykania tvárou a inteligentný fotoaparát, ktorý dokáže rozpoznať známe miesta, objekty a ozvláštniť fotografie o zaujímavé efekty.

Samsung Gear Sport

ZDROJ | Samsung

Inteligentné hodinky sú dostupnejšie, než kedykoľvek predtým a dnes sú ideálnym doplnkom už aj pre študentov. Vďaka inteligentným hodinkám si môžete diskrétne skontrolovať prichádzajúce hovory, SMS správy a notifikácie. Hodinky Samsung Gear Sport majú navyše „v krvi“ šport a tak sú po hardvérovej i softvérovej stránke perfektne prispôsobené až na 60 rôznych cvikov.

RECENZIASamsung Gear Sport – neboja sa hĺbky

Hodinky sú odolné voči vode až do hĺbky 50 metrov, no navonok pôsobia viac ako módny doplnok, než športová pomôcka. Perfektne sa tak hodia do školskej lavice, ale aj na voľnočasové aktivity. Samsung Gear Sport nájdete v predajniach NAY za cenu 309,00 €.

Sony WH-1000XM2

ZDROJ | Sony

Kvalitné bezdrôtové slúchadlá nemusia byť výsadou náročných poslucháčov. Veď kto iný sa potrebuje sústrediť tak intenzívne, ako študenti? Bezdrôtové slúchadlá Sony WH-1000XM2 v cene 369,00 € poskytujú aktívne potláčanie hluku, s ktorým bude písanie školských zadaní hračkou aj v tom najhlučnejšom prostredí.

RECENZIASony WH-1000XM2 – technologicky najinovatívnejšie slúchadlá

Naopak o to, aby vám napríklad na stanici neušiel dôležitý oznam, sa postará Adaptive Sound Control, ktorý takéto zvuky prepustí aj cez prehrávanú hudbu. Priložením ruky na pravé slúchadlo sa slúchadlá uspia, vďaka čomu sa môžete okamžite plne sústrediť na svoje okolie.

JBL XTREME 2

ZDROJ | JBL

Kým vyššie spomínané slúchadlá zabezpečia ticho v hlučnom prostredí, prenosný reproduktor JBL XTREME 2 hluk narobí, a to poriadny. Tento reproduktor je ako stvorený na party a to najmä vďaka štyrom meničom, dvom basovým žiaričom a batériou s kapacitou 10 000 mAh, ktorá vydrží prehrávať hudbu až 15 hodín.

Pozrite siJBL Xtreme 2 – bezdrôtový reproduktor s 10 000 mAh batériou

Táto masívna batéria má navyše praktický USB výstup pre nabíjanie ostatných zariadení. Telo reproduktoru je potiahnuté textíliou a celkovo je vďaka certifikácii IPX7 odolné voči vode a jeho súčasťou je dokonca aj otvárač na fľaše. Vo výbave nechýba ani technológia JBL Connect+, ktorá slúži na prepojenie až 100 reproduktorov JBL. Kúpite ho v NAY za 289,00 €.

Nintendo Switch

Nintendo Switch
ZDROJ | Nintendo

Technologické hračky do školy samozrejme nepatria, no ak je súčasťou študentského života cestovanie, ideálnou kratochvíľou môže byť herná konzola Nintendo Switch. Na cestách ponúka Switch 6,2-palcovú obrazovku, zhruba 6-hodinovú výdrž batérie a pohodlné ovládače Joy-Con, ktoré je dokonca možné využiť aj pri lokálnej hre viacerých hráčov. Po príchode domov stačí Switch zapojiť do dokovacej stanice, kde už v hre pokračujete na veľkej obrazovke s klasickejším ovládačom. Nintendo Switch kúpite v NAY za 309,00 €.

Pozrite si11 tipov na najužitočnejšie webové stránky pre študentov

Nami vybrané produkty možno presahujú rozpočet, ktorý ste si pred začiatkom školského roka stanovili. Konečný výber je samozrejme na vás. Lenže vstup do školy nemusí byť vôbec tak nákladný, ako ste predpokladali. Využiť je možné rôzne splátkové akcie, kde napríklad v NAY je možné kúpiť akýkoľvek produkt v cene viac ako 100 € s výhodnými splátkami.

Dobrou správou je, že na jednej splátkovej zmluve môžete mať aj viac produktov. Stačí, ak ich celková hodnota po odpočítaní priamej platby presiahne 100 €. Pri nákupe na splátky je zvyčajne potrebné uhradiť iba priamu platbu (akontáciu) aspoň 10 %, a to v hotovosti, platobnou kartou alebo darčekovými poukazmi. Dokonca pri akciových produktoch s nulovou akontáciou nepotrebujete mať pri sebe žiadnu hotovosť.

Na príprave článku sme spolupracovali s partnerom NAY.

Komentáre k článku