Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

7 najlepších hororových hier súčasnoti

7 najlepších hororových hier súčasnoti
Zdroj | Capcom
Marek Hudák
7 najlepších hororových hier súčasnoti
Zdroj | Capcom
Zdroj | Capcom

Hľadáte hru s kvalitným príbehom, desivou atmosférou a predovšetkým šialenými a až brutálnymi zápornými postavami? Náš výber 7 najlepších hororových hier obsahuje aj herné tituly, ktoré pravdepodobne nepoznáte a pritom si vyslúžili vysoké hodnotenia.

Fanúšikovia žánru si určite ešte spomenú na kultové hry z minulej generácie konzol či z čias, kedy nebola grafika až tak dôležitá ako hrateľnosť a pútavý príbeh. Dnes sa ale pozrieme na hádam najlepšie hororové hry vydané od roku 2014 až po súčasnosť.

The Evil Within

Japonský dizajnér Shinji Mikami, ktorý sa podieľal na vývoji hier, medzi ktoré patrí Resident Evil 4, Resident Evil Outbreak a dokonca aj režíroval prvý diel série. Tentokrát opäť prevzal úlohu režiséra v titule The Evil Within.

V roli detektíva Sebastiana Castellanosa prichádzate na miesto činu neprekvapivo umiestnenom v psychiatrickej nemocnici, ktorá je niečím zvláštna a zároveň desivá. Vašou úlohou je dôkladne ju preskúmať a samozrejme vyriešiť prípad.

Survival horor, spred viac než 2 rokov dostupný na PC a na súčasnej aj minulej generácii konzol, sa vyznačuje kvalitným dabingom spojeným s hudobným doprovodom, hrateľnosťou a predovšetkým atmosférou.

Alien Isolation

Predchádzajúci titul značky z roku 2013 (Aliens: Colonial Marines) bol svetovým prepadákom. SEGA sa ale poučila a rok na to vydala skutočne vydarený titul Alien Isolation v spolupráci s vývojármi z Creative Assembly.

Pozrite si

8 hier z Xbox 360, ktoré stoja za vyskúšanie na Xbox One konzole

Meno Ellen Ripley by vám ako fanúšikom série nemalo byť neznáme, v tomto prípade sa dej bude ale odohrávať v roli jej dcéry Amandy. Tá mieri na vesmírnu stanicu Sevastopol, kde by sa mali nachádzať informácie o dlho nezvestnej matke.

Tak ako aj The Evil Within, aj najnovší diel série Alien si môžete vyskúšať na súčasnej aj minulej generácii konzol a na PC vás dokonca potešia aj CZ titulky. Okrem lokalizácie sa môžete tešiť aj na množstvo obsahu predĺžujúceho hernú dobu, výbornú atmosféru a na nevyspytateľného votrelca.

Layers of Fear

Vývojári z poľského tímu Bloober Team sa zamerali na tvorbu, ktorá sa čiastočne podobá hrám P.T a Gone Home. Hra je typická všade prítomnými maľbami či nástennými obrazmi stupňujúcimi atmosféru.

Za zmienku stojí aj zaujímavé vizuálne stvárnenie a možnosť uzavretia hry s viacerými koncami. Odradiť vás však môže jej krátka herná doba predstavujúca približne 3 hodiny. Layers of Fear nájdete na Steame, Xbox Store a na PSN.

Outlast: The Whistleblower

Prvý diel z roku 2013 od vývojárov z Red Barrels si získal obrovskú pozornosť a na Metacritic si drží hodnotenie na úrovni 80%. Po pár mesiacoch od vydania pôvodnej hry sa tvorcovia na základe jej úspechu rozhodli pre pokračovanie formou DLC Whistleblower.

Opäť sa ocitáte v roli žurnalistu s kamerou v ruke. Môžete očakávať napätú atmosféru, množstvo násilia, krvi a samozrejme
slušný dabing hlavných postáv.

Keďže sa jedná o DLC, bez pôvodnej hry sa nezaobídete. Na trhu sú ale dostupné balíčky sa zvýhodnenú cenu.

Until Dawn

Exkluzívna hra pre vlastníkov PS4 konzoly si získala mnohých fanúšikov hovorových hier. Vývojári zo štúdia Supermassive Games sa preslávili práve vďaka značke Until Dawn a neskôr aj prostredníctvom VR titulu Until Dawn: Rush of Blood.

Pozrite si

8 najlepších nielen počítačových hier dostupných na mobile

Titul sa vyznačuje kvalitným a predovšetkým ovplyvniteľným príbehom, v ktorom excelujú postavy a ich dabing. Napríklad Hayden Panettiere ako Samantha a Peter Stormare ako Dr. Hill.

Okrem toho sa môžete tešiť na skutočne vydarenú atmosféru, množstvo tajomstiev a prekvapení. Nechýbajú však aj dobre známe stereotypy, ktoré ale neuberajú veľkú časť na hodnotení.

SOMA

Ďalší herný titul prekračujúci 80% hranicu na Metacritic od štúdia Frictional Games stojaceho za hrou Amnesia: The Dark Descent, Penumbra: Overture a tiež aj za Penumbra: Requiem.

Dej sa odohráva v útrobách podmorského komplexu, kde už od začiatku tušíte, že niečo nie je tak, ako má byť. Pochmúrna atmosféra vás bude sprevádzať celým dejom. Občas sa dokonca ocitnete aj na morskom dne.

V hre sa musíte spoliehať výlučne na svoje schopnosti, a teda nečakajte množstvo dialógov. Za zmienku stojí predovšetkým manipulácia s predmetmi a vo všeobecnosti s okolím. Hra je z konzol dostupná len na PS4, no nájdete ju aj v Steam databáze.

Resident Evil 7

Ešte len nedávno vydaný ďalší herný titul značky Resident Evil sa vyberá iným smerom, smerom k napätej atmosfére známej z vyššie spomínaných hier.

Producent Masachika Kawata povedal, že s titulom Resident Evil 7 vidia perspektívnu budúcnosť značky. Podľa svetových recenzií zhromaždených na Metacritic sa môžete tešiť na vydarený reštart série.

Pozrite si

9 blížiacich sa najzaujímavejších herných titulov

V novinke vás zaujme predovšetkým pútavý príbeh s viacerými koncami, desivá atmosféra a slušný bojový systém. Konzoloví hráči sa určite potešia plynulosti vďaka 60 fps a modernej grafike v rozlíšení 1080p.

Resident Evil 7 je dokonca aj Play Anywhere titul, teda zakúpenú digitálnu verziu môžete hrať na Xboxe One alebo na PC s Windows 10.

Budeme radi za každý ďalší zaujímavý tip v komentároch, vďaka ktorému možno aj nám a aj ostatným čitateľom pripomeniete už zabudnuté herné tituly.

Zdroj