Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

7 inšpiratívnych technologických kníh na letné čítanie

7 inšpiratívnych technologických kníh na letné čítanie
Zdroj | Pezibear/Pixbay
Stanislav Vinc
7 inšpiratívnych technologických kníh na letné čítanie
Zdroj | Pezibear/Pixbay
Zdroj | Pezibear/Pixbay

Leto je konečne tu a k nemu už akosi patrí aj to, že si počas neho konečne nájdeme čas na čítanie kníh. Ak sa práve nechystáte pustiť do kníh, na ktoré vám už od Vianoc padá prach, máme pre vás 7 kníh z technologického sveta, v ktorých spoznáte históriu a súčasnosť gigantov zo Silicon Valley.

Obchod pre všetko (Jeff Bezos a éra Amazonu)

Zdroj | Eastone Books

Amazon je dnes najväčším internetovým predajcom a vo svojej ponuke má nepredstaviteľne široké spektrum tovarov. Za týmto podnikom stojí (dnes už miliardár) Jeff Bezos, ktorý mal od začiatku jasno v tom, kam bude jeho spoločnosť smerovať.

Kniha Obchod pre všetko od Brada Stonea pokrýva život Jeffa Bezosa sa od neho mladosti až po súčasnosť a rovnako popisuje vznik spoločnosti Amazon a jej púť od nenápadného kníhkupectva až po nepredstaviteľnú formu, v akej je táto spoločnosť dnes.

Ako funguje Google

Zdroj | Ikar

Názov knihy hovorí za všetko. Kto iný by mohol porozprávať o tom, ako funguje Google, než jeho bývalý výkonný riaditeľ Eric Schmidt a bývalý senior viceprezident Jonathan Rosenberg?

Pozrite si

10 najlepších seriálov, ktoré si pozrieť cez upršané letné dni

Kniha vám vysvetlí fungovanie spoločnosti Google, jej hodnoty, kultúru a stratégiu skrz zaujímavé príbehy z prostredia jej manažmentu a prezradí vám, ako môže Google aj po takmer dvadsiatich rokoch svojej existencie prinášať prevratné technologické inovácie.

Jony Ive – Geniálny dizajnér z Apple

Zdroj | Portfolio

Spoločnosť Apple sa dá kritizovať za mnohé veci, no dizajn medzi tieto veci vo väčšine prípadov nepatrí. Za najkrajšími produktami Apple stojí práve talentovaný dizajnér Sir Jonathan Paul Ive, ktorého môžete poznať z produktových videí, do ktorých Ive vkladá najmä svoj nezameniteľný britský prízvuk.

Leander Kahney, autor tejto knihy, sa zo začiatku sústredí najmä na kariéru tohto dizajnéra, no v neskorších fázach vám poskytne pohľad na to, ako vznikali najkľúčovejšie produkty od Apple.

Steve Jobs

Zdroj | Eastone Books

Ak sa k vám nejakým zázrakom až do teraz nedostala biografia Steva Jobsa a zaujíma vás viac, než len dizajn produktov od Apple, určite si tento kúsok nenechajte ujsť bez ohľadu na to, či sa ste fanúšikom Apple alebo nie. Kniha vám priblíži súkromný a kariérny život Steva Jobsa a zároveň vám poskytne najbližší možný pohľad do vnútra spoločnosti Apple.

Inovátori (Ako skupinka vynálezcov, hackerov, géniov a nadšencov stvorila digitálnu revolúciu)

Zdroj | Práh

Tento článok a knihy v ňom by neexistovali, nebyť ľudí a činov opísaných v knihe Inovátori. Walter Isaacson, ktorý stojí aj za spomínanou biografiou Steva Jobsa, popísal vznik moderných počítačov, ktorých história sa začala písať už v 19. storočí. Kniha Inovátori nie je iba o technológiách, ale aj o kreativite a priebojnosti mnohých ľudí, ktorí svojimi činmi často nevedomky prepisovali moderné dejiny.

Elon Musk (Tesla, SpaceX a hľadanie fantastickej budúcnosti)

Zdroj | Millionaire Mentor

Históriu popísanú v predchádzajúcej knihe už nikto nezmení, no ak ide o budúcnosť, tú výrazne ovplyvňuje ambiciózny podnikateľ Elon Musk. Ten sa so svojimi spoločnosťami SpaceX, Tesla, Neuralink a The Boring Company snaží zmeniť spôsob pozemnej, ale aj vesmírnej dopravy, s ktorou chce dostať ľudstvo na Mars.

Pozrite si

ZNAČKY | Tesla – automobilka, ktorá sa snaží zvrátiť osud ľudstva

Ak sa už v Muskovom podnikaní trochu strácate, táto kniha vás prehľadne uvedie do diania a odhalí vám, ako Musk napriek mnohým prekážkam vybudoval úspešné pokrokové spoločnosti.

The Upstairs

Zdroj | Brad Stone

Ak už verne poznáte pozadie technologických gigantov a neprekáža vám čítanie v anglickom jazyku, možno vás zaujme kniha The Upstarts, v ktorej sa Brad Stone zameral na mladé spoločnosti Uber a AirBnb, ktoré za krátku dobu svojej existencie dobili svet a prinútili viaceré vlády, aby prehodnotili svoj prístup k tomu, ako má vyzerať podnikanie v 21. storočí.