Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

6 YouTube kanálov, s ktorými budete v Lightroome majstrom

6 YouTube kanálov, s ktorými budete v Lightroome majstrom
Zdroj | Logitech
Števo Porubský
6 YouTube kanálov, s ktorými budete v Lightroome majstrom
Zdroj | Logitech
Zdroj | Logitech

Hoci aktuálne existovanie iba medzi stenami domácnosti môže byť v súčasnosti vyčerpávajúce, vďaka internetu máme nespočetné množstvo možností ako 24 hodín denne a 7 dní v týždni stráviť hlavne rozumne. Ak vás čo i len trochu láka fotografia, určite by ste mali poznať Adobe Lightroom, extrémne šikovný program od Adobe na správu a vcelku pokročilú editáciu fotografií. A ako sa to naučiť lepšie ako názorne? YouTube je tak ideálny. Pozrite si 6 najzaujímavejších YouTube kanálov, s ktorými sa stanete v Lightroome majstrom.

Nudíte sa? Pozrite si našu špeciálnu rubriku SHUTDOWN, určite v nej objavíte desiatky zaujímavých tipov a nápadov ako karanténu vydržať.

Zdroj | Panasonic

Terry White

Kto môže byť lepší učiteľ, ako „evanjelista“ priamo od Adobe, Terry White? S viac ako 20-ročnými skúsenosťami a príjemným hlasom na počúvanie vás dokáže naučiť v Lightroome absolútne všetko od samých základov až po najpokročilejšie funkcie. A že vie m o čom hovorím svedčí aj fakt, že v jeho kanáli je neuveriteľných 165 videí o Lightroome. A karanténa môže pokračovať aj rok…

f64 Academy

Za týmto kanálom stojí Blake Rudis, umelec ktorý si prešiel viacerými umeleckými povolaniami až skončil pri fotografii. Hoci sa venuje vo veľkej miere Photoshopu, nájdete uňho aj desiatky videí týkajúcich sa Lightroomu.

B&H Photo Video

Profesionáli zo siete predajní foto a video techniky zverejňujú aj tipy na používanie Lightroomu. Potešia i tipy, ktoré sa netýkajú čisto iba Lightroomu, ale aj periférií, ktoré s Lightroomom môžete šikovne využívať.

Peter McKinnon

Profesionálny fotograf sa venuje aj YouTubu vcelku naplno. Aj uňho nájdete stovky najrôznejších tipov, vrátane tých pre Lightroom. Plusom je, že každý z fotografov má svoje vlastné pohľady na Lightroom a tak len málokedy nájdete u nich aj rovnaké tipy.

Jessica Kobeissi

Americká fotografka Jessica Kobeissi s arabskými koreňmi má tiež iný pohľad na Lightroom a tipy v ňom, ako napríklad Peter McKinnon. Jej tipy sú väčšinou tiež krátke a rýchle, takže nestrávite za počítačom možno aj zbytočne dlho.

Jared Polin

Exot i profesionál v jednom. Jared Polin sa venuje všetkému možnému čo sa fotografovania týka, no z času na čas pustí aj tipy a triky pre Lightroom.