Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

6 tipov na šikovné robotické vysávače do 400 €

6 tipov na šikovné robotické vysávače do 400 €
Zdroj | Xiaomi
TECHBOX
6 tipov na šikovné robotické vysávače do 400 €
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Už sa vám nechce doma každý deň vyťahovať vysávač, aby ste povysávali drobné omrvinky pod stolom či iný neporiadok vznikajúci už iba existenciou samotnej domácnosti? Robotický vysávač je riešením, ktoré vás odbremení a ušetrí každý deň čas. Vybrali sme preto 6 robotických vysávačov, ktoré stoja za to do 400 €.

Zdroj | Electrolux

Vybrať si robotický vysávač je celá alchýmia, no v základe musíte poznať svoju domácnosť a priestor, kde chcete robota využívať. Môže to byť malý i veľký byt, ale aj rodinný dom s dvomi či tromi podlažiami. V domácnosti môžete mať minimalistické zariadenie, ktoré robotu nebude vadiť, ale môžete mať domácnosť zapratanú na každom kroku nábytkom či hračkami. V druhom prípade tak očakávajte podstatne dlhšie vysávacie cykly, hoc aj v malom priestore.

Pozrite si

Súboj 6 robotických vysávačov do 400 €! Ktorý je najlepší?

My sme však pre vás vybrali 6 robotov, ktoré stoja za to a navyše sú aj cenovo dostupné. Ruku do ohňa ale nedáme za žiadneho z nich, ak ste čítali riadky vyššie, musí vám byť jasné, že nie každá domácnosť využije akýkoľvek robotický vysávač rovnako.

Odporúčame preto sledovať aj recenzie, či už odborné, ktoré píšeme my, technologickí redaktori, ale pokojne sledujte aj recenzie od ľudí, ktorí s robotmi majú skúsenosti zo svojich najrôznejších domácností. Na to je vhodná napríklad Heureka.sk, kde pri každom produkte nájdete aj záložku recenzie.

Zdroj | Heureka.sk

Heureka pomáha ľuďom nakupovať jednoduchšie, bezpečnejšie a s prehľadom. Heureka.sk je najväčší nákupný poradca a cenový porovnávač na slovenskom a českom internete. Zákazníci na Heureke vyberajú a porovnávajú produkty z ponuky viac ako 38-tisíc internetových obchodov. Patrí stabilne medzi 10 najnavštevovanejších webov na Slovensku a mesačne ju navštívi viac ako 1,9 milióna unikátnych užívateľov (AimMonitor).

Výhodou Heureky je aj možnosť priameho porovnania produktov, teda i vysávačov. Stačí pri vami vybraných produktoch kliknúť na váhy vpravo od produktu a zobrazí sa vám parádne porovnanie parametrov.

Zdroj | Heureka.sk

Pripravení? Pozrite si našich 6 tipov na robotické vysávače v cene do 400 eur.

Electrolux Pure i9.2 (PI92-4STN)

Zdroj | Electrolux

Prečo kúpiť?

Nezvyčajne tvarovaný, no o to schopnejší vysávač vysávajúci aj rohy miestností. Má prednú kameru 3D Vision, ktorou dokáže rozpoznávať aj prekážky, vrátane hračiek či nábytku a nikdy do nich nenarazí. Je tak jednoznačne najšetrnejší na trhu. Ak nestihne vysať podlahu na prvýkrát, ide sa nabiť a vysávanie dokončí potom. Má umývateľnú zbernú nádobku.

Prečo nekúpiť?

Model PI92-4STN je najnižším zo série Pure i9.2 má slabšiu výdrž na jedno nabitie, vydrží iba 70 minút v najslabšom režime a 40 minút v normálnom. Nastaviť ho je možné iba pomocou aplikácie.

Aktuálna cena v slovenských e-shopoch:

Väčšina moderných robotov potrebuje na nastavenie aj mobilnú aplikáciu a teda v domácnosti musíte mať aj Wi-Fi.

iRobot Roomba i3

Prečo kúpiť?

Robotický vysávač bez kamery, ktorý ale aj tak bude schopný mapovať domácnosť už budúci rok. Na vysávanie používa overený systém s dvojitou kefou AeroForce s rovnakým motorom ako doterajšia vlajková loď i7. Ak aj nepovysáva celý povrch, ide sa dobiť a pokračuje vo vysávaní. Má umývateľnú zbernú nádobku. Možné dokúpiť stanicu s odsávaním nečistôt.

Prečo nekúpiť?

Nemá displej, možné ovládať a programovať iba cez appku.

Aktuálna cena v slovenských e-shopoch:

Lenovo T1s Pro

Zdroj | Lenovo

Prečo kúpiť?

Jediný model so základňovou stanicou, ktorá vie odsať nečistoty z nádobky do 399 €. Na orientáciu využíva laser a systém SLAM. Má aj mop, čo sa môže hodiť ak nemáte koberce. Na jedno nabitie má vydržať 150 minút, v najslabšom režime. Vie vysávať, resp. upratovať aj vybrané zóny, vytvára si mapu prostredia. Má až dve bočné kefky.

Prečo nekúpiť?

Nemá displej, možné ovládať a programovať iba cez appku.

Aktuálna cena v slovenských e-shopoch:

Roborock S5 Max

Zdroj | Roborock

Prečo kúpiť?

Opäť vysávač a mopovač v jednom, takže ak máte v domácnosti hlavne tvrdé podlahy, môže byť pre vás ideálny. Na orientáciu taktiež využíva laser a množstvo senzorov, nechýba mu ani mapovanie SLAM. Na jedno nabitie vysáva 2,5 hodiny (v najslabšom režime). Keď sa vybije, ide sa nabiť a po nabití pokračuje v upratovaní. Má výkonný japonský motor NIDEC.

Prečo nekúpiť?

Nemá displej, možné ovládať a programovať iba cez appku. Na ohraničenie no-go zón využíva magnetickú lepiacu pásku.

Aktuálna cena v slovenských e-shopoch:

Dobré je poznať aj dostupnosť náhradných dielov. Bočné kefky robotov sú najčastejšie menené diely. Väčšinou stoja pár eur, no je dobré vedieť kde a za koľko ich kúpite.

Symbo Laserbot 360 S6

Zdroj | Symbo

Prečo kúpiť?

Laserom navigovaný robotický vysávač a mopovač s motorom od NIDECu má zvládnuť aj koberce s dlhším vlasom. Vďaka SLAM algoritmom dokáže mapovať priestor a vytvárať mapy a následne vytvárať špecifické plány upratovania pre konkrétne miestnosti a no-go zóny. Aplikácia je v českom jazyku. Má dve bočné kefy. Po vybití sa automaticky nabije a pokračuje v upratovaní.

Prečo nekúpiť?

Nemá displej, možné ovládať a programovať iba cez appku. Výdrž je maximálne 90 minút pri najslabšom režime.

Aktuálna cena v slovenských e-shopoch:

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+

Zdroj | Xiaomi

Prečo kúpiť?

Vysávač a mopovač v jednom. Najnovší model s prednou kamerou je schopný mapovania interiéru a rozpoznávania prekážok. Má aj antikolízny systém, takže do prekážok nenaráža, cez appku je možné vytvoriť no-go zóny. Na jedno nabitie vysáva (v najslabšom móde) 3 hodiny. Aj tento model má výkonný (3 000 Pa) japonský motor NIDEC.

Prečo nekúpiť?

Nemá displej, možné ovládať a programovať iba cez appku. Appka je len v AJ.

Aktuálna cena v slovenských e-shopoch:

Mimochodom, ak ešte na robotický vsávač u vás nenastal ten správny čas a čakáte na ešte lepšiu cenu, Heureka pomôže aj s tým. Pri grafickom zobrazení vývoja ceny nájdete aj tlačidlo na nastavenie stráženia ceny. Toto je perfektná funkcia, vďaka ktorej môžete počať na takú cenu, ktorá stojí za to.

Zdroj | Heureka.sk

TECHBOX.sk môže za predaj produktov v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.