Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

TOP 6 portálov, vďaka ktorým môžete precestovať celý svet za "pár eur"

TOP 6 portálov, vďaka ktorým môžete precestovať celý svet za "pár eur"
Zdroj | Pexels
Tomáš Šmidák
TOP 6 portálov, vďaka ktorým môžete precestovať celý svet za "pár eur"
Zdroj | Pexels
Zdroj | Pexels

O chvíľu príde leto a s ním aj čas dovoleniek. Stačí si len vybrať destináciu, kúpiť letenku, zbaliť sa a vyraziť. Aktuálne je na trhu niekoľko portálov, ktoré ponúkajú letenky do tých najžiadanejších destinácií za najnižšie ceny. Zopár sme ich pre vás vybrali.

Stránky na vyhľadávanie leteniek sú v posledných rokoch veľmi populárne a je na to dobrý dôvod. V porovnaní so stránkami leteckých spoločností vedia často ponúknuť lepšie ceny, viac kombinácií letov či viac dostupných letov v rôznych dátumoch. Všetky v podstate fungujú na podobnom princípe. Zadáte si začiatočné a konečné letisko, zvolíte dátum odchodu a príchodu, počet osôb a typ letenky. Rozdiely sa ale medzi nimi predsa len nájdu.

V našich končinách je asi najznámejším portálom na vyhľadávanie leteniek slovenský Pelikán. Je zároveň najväčším predajcom leteniek v SR. Vznikol v roku 2004 ako prvý online predajca leteniek, ubytovania, cestovného poistenia a doplnkových cestovateľských produktov. Veľa ľudí, aktuálne využíva služby tohto portálu primárne na vyhľadávanie akciových leteniek.

Zdroj | Pelikan

Celý portál je v slovenskom jazyku a pohyb po ňom je veľmi intuitívny. V sekcií akciové letenky nájdete tie najaktuálnejšie a najvýhodnejšie ponuky. Pomocou filtru si už potom môžete vyklikať požadované parametre a nájsť si cestu vašich snov. Dokúpiť si tiež môžete doplnkovú batožinu, službu priority boarding.

Zdroj | Pelikan
Pozrite si

Chcete si pozrieť, kto všetko nad nami lieta? Ukážeme vám ako na to!

Druhým v poradí je britský ScyScanner. Podobne ako v prípade Pelikánu, je možnosť si na stránke okrem zakúpenia letenky, prenajať auto či rezervovať hotel. Celý portál je v angličtine, čo nemusí vyhovovať menej jazykovo zdatným. Stránka je však tiež dostatočne intuitívna a dá sa na nej ľahko zorientovať.

Zdroj | ScyScanner

 

V porovnaní s Pelikánom nemáte možnosť si vyhľadať všetky aktuálne najlacnejšie lety. Podmienkou je mať vždy nastavené letisko, z ktorého budete odlietať. Pokiaľ ste ale flexibilný, viete si zvoliť možnosť vyhľadávania letov len v najlacnejších mesiacoch.

Ďalšou stránkou na zozname je KAYAK, americká online cestovná kancelária. Ich stránka je veľmi prehľadne a jednoducho spravená. Bohužiaľ, takisto ako v prípade ScyScanner-u, ani tu nie je možné vyfiltrovať si všetky najlacnejšie lety naraz, ale treba mať zadané začiatočné a koncové letisko.

Zdroj | KAYAK

Podobne ako v prípade dvoch vyššie spomínaných stránok, je možné si cez KAYAK zarezervovať izbu v hoteli či prenajať auto. Pekným doplnkom na vyše je aj možnosť vyhľadania vlakových či autobusových spojov. Čerešničkou je potom sekcia „Things to do“, v ktorej nájdete typy na výlety vo Vami zvolenej destinácií.

Pozrite si

Trápi vás slabá výdrž iPhonu? Môže za to zdravie batérie a takto ho zistíte

Zaujímavou možnosťou je tiež stránka Google Flights. Základná premisa je tá istá. Zvolíte si miesto a dátum odletu a príletu, počet osôb a prezeráte. Ak by ste mali pocit, že sú letenky príliš drahé, poskytne vám portál možnosť prezrieť si najlacnejšie možnosti podľa dátumu, či dokonca očakávaný vývoj cien počas roka.

Zdroj | Google Flights

Ak sa teda viete aspoň kúsok prispôsobiť môžete tak ušetriť desiatky až stovky eur. Príjemným doplnkom je aj ukazovateľ hodnoty emisií, ktoré lietadlo vyprodukuje za svoju cestu. Využiť tiež opäť môžete užitočnú záložku „Things to do“, ktorá vám z veľkej databázy informácií, ktorými prehliadač disponuje, vyberie tie najlepšie body záujmu.

Zdroj | Google Flights

 

Portál, ktorý si určite zaslúži vašu pozornosť, je Kiwi. Spoločnosť pôvodom z Českej Republiky, ktorá je aktuálne jednou z najrýchlejšie rastúcich spoločností na svete. Na ich stránke nájdete všetky vyššie spomínané služby a ešte niečo navyše. Vyhľadávanie leteniek je veľmi rýchle a podrobné.

Zdroj | Kiwi

Prednastavený jazyk je anglický, no jednoducho sa dá zmeniť na slovenčinu. Veľkým plusom sú tiež informácie o obmedzeniach a pravidlách v jednotlivých krajinách. Pokiaľ chcete mať vašu dovolenku trochu zaujímavejšiu, môžete si cez túto stránku objednať sprievodcu, či zážitkové výlety.

Zdroj | Kiwi

V prípade, že preferujete skôr vyhľadávanie na sociálnych sieťach, určite vám odporúčame nahliadnuť aj do skupiny Tour De Svet – Lacné Cestovanie. Nájdete v nej výhodné ponuky cestovania do rôznych krajín, od tých európskych až po exotiku. Je tam všetko – dátumy počas ktorých je najlepšia cena, tip na ubytovanie, autobus ktorý vás zoberie na letisko či dokonca poistenie. Nechýba tiež opis destinácie a odporúčania na výlety. Aktuálne ponuky z tejto skupiny nájdete aj na Instagrame.