Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Takto fotí vivo X80 Pro. Pomohla mu kolaborácia so ZEISS?

Takto fotí vivo X80 Pro. Pomohla mu kolaborácia so ZEISS?
Tomáš Šmidák
Takto fotí vivo X80 Pro. Pomohla mu kolaborácia so ZEISS?

Vlajková loď vivo X80 Pro, bola oficiálne predstavená pre európsky trh. My sme mali možnosť byť priamo pri tom a otestovať si, ako fotí smartfón, ktorý sa pýši logom ZEISS na zadnej strane.

Predstavenie sa konalo v Berlíne, konkrétne v planetáriu ZEISS. To patrí medzi najväčšie planetária v Európe a na prezentáciu schopností smartfónu, bolo ako stvorené. Mali sme možnosť vyskúšať si ako sa fotoaparát správa za rôznych podmienok a tiež nám boli ukázané zaujímavé módy, ktoré boli vytvorené práve v spolupráci s výrobcom ZEISS.

Pozrite si

Košice objektívmi nového smartfónu vivo Y76 5G

Hneď po prebratí smartfónu sme si skúšali klasické fotenie na automatický režim. Mali sme k dispozícii niekoľko objektov, ktoré boli inak nasvietené a farebne odlišné. Tu sme skúmali hlavne to, ako budú farby na fotografiách vyzerať.

Bolo to aj z dôvodu, že jedným z hlavných prvkov, ktoré ZEISS na smartfóne ladil, boli farby a ich vykresľovanie. Tu som bol s výsledkami spokojný. Laserové ostrenie a automatická expozícia fungovali perfektne a výsledné zábery boli ostré a farebne dôveryhodné. Občasný šum v tmavých miestach však bol stále viditeľný. Dobre dopadlo aj video, ktoré bolo pekne stabilizované a detailné.

Ďalej sme sa presunuli do priestorov, kde sme si skúšali nočný režim. Ten je samostatnou podkategóriou v aplikácii fotoaparátu. Predom chcem povedať, že ten tento režim ma potešil asi najviac. V prostredí, v ktorom sme fotili bola naozaj tma. Napriek tomu sú výsledné fotografie plné svetla. Neutrpela pritom veľmi ani kvalita, aj keď šumu je viac ako obyčajne.

V závere sme mali možnosť otestovať možnosti videa. Konkrétne išlo o Cinematic Mode, ktorý bol vytvorený v spolupráci so ZEISS-om. Ten funguje len v rozlíšení Full HD a pri snímkovcej frekvencií 24 fps.

Automaticky pritom vytvorí nad a pod obrazom čierne pásy. Výsledné zábery sú vcelku presvedčivé, no treba na tomto režime ešte určite zapracovať. Očividné je najmä prepínanie ostrenia medzi rôznymi objektmi.

Pozrite si

Smartfón s fotoaparátmi ZEISS? Nadupaný vivo X80 Pro prichádza na Slovensko

Počas hviezdnej šou v kupole som si vyskúšal aj režim dlhej expozície, ktorá mi vytvorila peknú hviezdnu dráhu a tiež režim Astro, ktorý je špecificky vytvorený na fotografovanie hviezdnej oblohy.

Z hľadiska funkcií je toho samozrejme ešte oveľa viac, no na to si budete musieť počkať na plnohodnotnú recenziu. Zatiaľ však výsledky tejto spolupráce vyzerajú veľmi sľubne. Či pôjde o najlepšie fotiaci smartfón povedať neviem. Jeden z najlepších však bude určite.