Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

5 vychytávok Huawei ekosystému, ktoré vás skrátka dostanú

5 vychytávok Huawei ekosystému, ktoré vás skrátka dostanú
Zdroj | Huawei
TECHBOX
5 vychytávok Huawei ekosystému, ktoré vás skrátka dostanú
Zdroj | Huawei
Zdroj | Huawei

V dnešnej dobe sme denno-denne obklopení smart zariadeniami od výmyslu sveta, od smartfónov cez tablety až po slúchadlá a smart hodinky. Skutočne „smart“ však tieto zariadenia začínajú byť až vtedy, keď dokážu vzájomne spolupracovať a tým výrazne posunúť vpred vaše pohodlie, zdravie a produktivitu. Takúto symbiózu dokonale predvádzajú zariadenia od Huawei.

Z obyčajných telefónov sa v posledných rokoch stali takpovediac centrá nášho každodenného života, z tabletov šikovné nástroje na produktivitu a z hodiniek zas komplexné zariadenia na monitorovanie nášho zdravia, pohybu a spánku.

Tieto smart zariadenia sú už samé o sebe mimoriadne užitočné, či už hovoríme o efektívnejšej práci alebo štúdiu, pohodlnejšom životnom štýle alebo rýchlejšom dosahovaní našich športových cieľov. Ich pravý potenciál sa však ukáže až v momente, keď ich prepojíte do dômyselne vybudovaného ekosystému. Takého, aký vám ponúknu práve zariadenia od Huawei.

Zdroj | Huawei

Dokonalý prehľad o vašom zdraví

Zdravie je vždy na prvom mieste a rovnako to vidí aj Huawei, ktoré si dalo na zdravotné funkcie vo svojich zariadeniach špeciálne záležať. Dokonalý tandem, ktorý sa postará o monitorovanie vášho zdravia, pohybu, spánku či stresu, zohrávajú jeho smartfóny v spolupráci so smart hodinkami, z ktorých si ten ideálny model pre svoje potreby vyberie naozaj každý.

Už aj cenovo najdostupnejšie smart hodinky Huawei Watch Fit dokážu sledovať pohyby, merať tep a tým pádom aj vypočítať počet spálených kalórií až v 85 rôznych športových režimoch od behu, cez plávanie až po jogu. Hodinkám dokonca nechýba ani GPS, takže im neujde ani štipka z vášho športového úsilia.

Spolu s hodinkami Huawei Watch 3, Watch 3 Pro či Watch GT 2, majú Watch Fit v malíčku aj dôkladný monitoring vášho spánku s viac ako dvomi stovkami vedeckých rád, ako môžete jeho kvalitu zlepšiť, technológiu TruRelax pre sledovanie stresu, ako aj dômyselný nástroj pre sledovanie menštruačného cyklu.

Zdroj | Huawei

Či už práve pracujete na prekonaní vlastných pohybových cieľov, alebo hľadáte dychové cvičenia, ktoré vám pomôžu odbúrať stres, komplexný prehľad všetkých informácií o vašom zdraví, budete mať vždy po ruke vo vašom smartfóne vďaka šikovnej aplikácii Huawei Zdravie.

Zdroj | Huawei

Aplikácia Huawei Zdravie (Huawei Health) slúži ako digitálne centrum pre všetky dáta, informácie a rady, ktoré sa týkajú vášho zdravia. V aplikácii tak napríklad nájdete viac ako 200 vedeckých rád, ako môžete zlepšiť kvalitu vášho spánku, ako aj detailné metriky o vašich tréningoch, ktoré vám umožnia absolvovať ďalší beh, jazdu na bicykli alebo plávanie opäť o niečo lepšie, rýchlejšie a efektívnejšie.

Bleskové párovanie

Časy zdĺhavého párovania bezdrôtových slúchadiel so zariadeniami sú konečne za nami. Slúchadlá od Huawei, vrátane novinky FreeBuds 4i, stačí otvoriť v blízkosti smartfónu alebo tabletu tejto značky, na ktorých obrazovke hneď uvidíte informačné okno o ich úspešnom pripojení, aj stave nabitia ich batérie.

Zdroj | Huawei

Pri ktorom zariadení puzdro slúchadiel otvoríte, k tomu zariadeniu sa už slúchadlá automaticky pripoja. Vyššie spomínané smart hodinky môžete následne využiť na prijímanie hovorov či ovládanie hudby a smartfón či tablet zas na pokročilé ovládanie ich zvuku či aktívneho potláčania okolitého hluku, ktoré vám umožní sústrediť sa na prácu alebo štúdium v akomkoľvek prostredí.

Dáta dostupné vždy a všade

Ak sa váš „workflow“ podobá tomu nášmu, tak vaša práca alebo štúdium určite nezačína a nekončí pri počítači. Dokumenty rozpísané na počítači, potrebujeme mať v pohybe k dispozícii aj prostredníctvom smartfónu a fotografie zo smartfónu zas naopak v počítači alebo tablete. Huawei má pohyb dát medzi týmito druhmi zariadení v rámci svojho ekosystému dokonale premyslený.

Vďaka funkcii Drag and Drop môžete pokojne aj medzi cenovo dostupnou dvojkou v podobe smartfónu Huawei P smart 2021 a notebooku Huawei MateBook D15 presúvať dokumenty, fotografie a iné súbory ich jednoduchým potiahnutím z jednej obrazovky na druhú, presne ako v sci-fi filme.

Zdroj | Huawei

Pokiaľ ste si prezentáciu na ďalší míting či hodinu rozpracovali napríklad na tablete MatePad T10 či T10s, fotografie do nej môžete vložiť pokojne priamo z vášho smartfónu pomocou funkcie Huawei Share, ktorá vám umožní prenášať veľké súbory medzi zariadeniami bez použitia mobilných dát.

Zdroj | Huawei

Ak si k tomu všetkému pridáte aj cloudové úložisko Huawei Cloud, všetky vaše cenné súbory budete mať k dispozícii kedykoľvek a odkiaľkoľvek a to dokonca aj v prípade, že sa s vašimi zariadeniami nebodaj niečo stane.

Smartfón v počítači, počítač v tablete

Pri prenose dát vzájomné prepojenie počítačov, tabletov a smartfónov od Huawei ani zďaleka nekončí, prenášať medzi nimi totiž môžete aj obraz!

V operačných systémoch týchto zariadení nájdete zabudovanú šikovnú funkciu Multi-screen Collaboration, ktorá vám umožní bezdrôtovo prenášať obraz napríklad z vášho smartfónu do vášho počítača, alebo naopak z počítača do vášho tabletu.

Zdroj | Huawei

Multi-screen Collaboration môžete vyžiť napríklad pri rýchlom odpisovaní na SMSky a četové správy pomocou klávesnice na počítači, pohodlnejšiu tvorbu príspevkov pre sociálne siete alebo rýchlu úpravu fotografií a videí uložených vo vašom smartfóne bez toho, aby ste sa ho vôbec dotkli. Fantázii sa pri tejto funkcii naozaj medze nekladú, je iba na vás, ako ju využijete.

Ak si do tohto ekosystému pridáte aj spomínaný tablet, vaša produktivita poskočí opäť o level vyššie. V tomto prípade totiž môžete túto funkciu prepnúť aj do režimu zrkadlenia obrazovky, kedy sa obraz z vášho počítača prenáša na tablet, čo vám umožní pracovať na vašich dokumentoch aj pomocou dotyku prsta a stylusu. V režime rozšírenej obrazovky si zas z tabletu môžete urobiť externý monitor a vašu pracovnú plochu si tak rozšíriť o ďalší priestor navyše.

https://youtu.be/Mwu51-ohiok

Perfektná výdrž batérie

Všetky vyššie spomínané funkcie by vám boli v praxi zbytočné, ak by vaše zariadenia nedokázali udržať krok s vašim každodenným tempom. Dôležitým aspektom ekosystému zariadení od Huawei je preto aj výdrž batérie, na ktorej si dáva táto spoločnosť extra záležať. Či už je reč o smartfónoch, tabletoch, notebookoch, smart hodinkách alebo aj slúchadlách, celodenná výdrž je pri nich skutočne samozrejmosťou.

Vyššie spomínaný smartfón P smart 2021, alebo napríklad aj dlhodobo obľúbený model P40 lite vydrží na jedno nabitie aj viac ako jeden deň, počas ktorého môžete bez problémov celých 6 hodín v tandeme naplno využívať aj študentský MateBook D15. Pokiaľ je reč o smart hodinkách, tam vám napríklad technológiami prešpikovaný model Watch 3 Pro stačí nabíjať raz za 3 týždne.

Zdroj | Huawei

Ako vidíte, ekosystém Huawei zariadení je skutočne komplexný a premyslený do posledného detailu. Toto je pritom iba drobná ukážka z bohatej ponuky jeho funkcií, ktoré si pri každodennom používaní všetkých smart zariadení tejto značky skutočne zamilujete.