Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
 • #TV
 • 9 min.
 • 10.11.2016

8 Ultra HD TV do 1000 €, ktoré potešia aj pod stromčekom

8 Ultra HD TV do 1000 €, ktoré potešia aj pod stromčekom
Zdroj | Sony
Števo Porubský
8 Ultra HD TV do 1000 €, ktoré potešia aj pod stromčekom
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Vianoce sa neúprosne blížia a ak aj vy rozmýšľate nad výmenou svojho staručkého televízora, máme pre vás niekoľko zaujímavých tipov. Ak ste doteraz mali HD telku, za ktorú ste dali nemalé peniaze, preskočte Full HD a pozrite si dostupné Ultra HD (3 840 x 2 160 px) televízory. Do 1 000 € ich na našom trhu nájdete už niekoľko, mnohé podporujú už aj HDR obraz.

Ďalšie zaujímavé tipy na darčeky pod tohtoročný stromček z najrôznejších tech oblastí nájdete v našej špeciálnej sekcii VIANOCE.

Zdroj | Samsung

Už minulý rok sme vám priniesli zaujímavé modely, ktoré ste si mohli dopriať s tým najvyšším možným rozlíšením na našom trhu. Rok dozadu ale išlo o modely s cenou do 1 500 €. Ak ste si všimli sumu v nadpise, určite ste si zrátali 2+2 a viete, že UHD TV opäť klesli na cene. Navyše, niektoré už podporujú aj HDR!

A to je pozitívne. Podobné a novšie modely televízorov s top rozlíšením sú tento rok o minimálne tretinu lacnejšie. To už stojí za zváženie… Ak sa uspokojíte s menším UHD TV, na trhu nájdete i modely s cenou okolo 500 € a stále dobrými vlastnosťami.

Pozrite si

13 smartfónov, ktoré by každý chcel nájsť pod stromčekom

Ako sa riadiť pri výbere správneho televízora vám opakovať nebudeme, iba by sme sa opakovali. To sa totiž oproti minulému roku vôbec nezmenilo. Odporúčame preto si prečítať rozsiahlu poradenskú tému o výbere Ultra HD televízora a tom, čo vás pri ňom môže postrehnúť z minulého roka.

Zdroj | Panasonic

Pár dôležitých zásad:

 • nekupujte menšie, ako 50-palcové uhlopriečky, hodia sa aj do malých obývačiek
 • nekupujte si zakrivené televízory, v uhlopriečkach pod 70″ nemajú význam
 • ak peniaze nehrajú rolu, stavte na UHD TV s podporou HDR
 • edge LED podsvietenie displeja je základ, full LED poteší ale oko viac
 • hľadajte aspoň 100 Hz televízory, akčné scény budú plynulejšie
 • 3D je minulosťou, vôbec ho nehľadajte vo výbave
 • čím viac cd/m² (jas), tým lepšie
 • USB 3.0 pri Ultra HD je potrebné
 • nečakajte prémiový zvuk z TV, radšej si dokúpte aspoň soundbar pod TV s externým subwooferom
 • Wi-Fi je samozrejmosťou už u všetkých značiek
Pozrite si

8 Ultrabookov ako tip pre malý veľký darček pod stromček

Po dlhom hľadaní, porovnávaní a skúmaní sme našli týchto 8 top modelov s Ultra HD rozlíšením, ktoré môžete nájsť na našom trhu (v zahraničí nájdete napríklad aj Xiaomi Mi TV 3s):

Zdroj | Hisense

Hisense H55M7000

999,00 €

oficiálna stránka

Na našom trhu sa objavila aj čínska značka Hisense. Hoci sme ju v redakcii ešte netestovali, model M7000 vyzerá veľmi zaujímavo.

55-palcový upravený panel (pravdepodobne od Samsungu) nazvali ULED. Má 100 Hz, resp. SMR 1200 Hz (Smooth Motion Rate), dynamický kontrast 4000:1. Prekvapením je podpora HDR obrazu, samozrejmosťou upscalovanie obrazu s nižším rozlíšením.

Nechýba mu ani podproa HEVC/H.265 a VP9 kodekov pre nové formáty videa či nahrávanie sledovaného vysielania priamo na USB. Má 1 USB 3.0 a dvojicu USB 2.0, ale aj 4 HDMI 2.0 porty s podporou HDCP 2.2. Chýba však Bluetooth. Ročná spotreba je udávaná na 187 kWh, bežná 128 W.

Zdroj | LG

 

LG 55UH668V

999,00 €

oficiálna stránka

Do tisícky nájdete aj tento LG UHD televízor s 55″ uhlopriečkou a podporu HDR! Navyše je vybavený vylepšovaním obrazu ColorPrime Pre, 3D Color Mapping či ULTRA Luminance pre čo najsýtejšie a najvernejšie farby a čo najhlbšiu čiernu.

Novinka má edge LED podsvietenie a funkciu Local Dimming. Obraz má obnovovaciu frekvenciu 100 Hz (1 200 Hz SMR). Nechýba podpora HEVC. Žiaľ, v novinke nenájdete USB 3.0 port, Bluetooth však áno. Má tiež len 3 HDMI porty.

V tohtoročných modeloch LG nájdete aj najnovší systém webOS 3.0 s novým rozhraním a množstvom aplikácií. V balení nájdete i šikovné diaľkové ovládanie Magic Motion Remote. Spotreba je 76 W, ročnú spotrebu výrobca neudáva.

Pozrite si

Vybrali sme 6 najzaujímavejších kompaktov pod stromček do 399 €

Zdroj | Orava

Orava LT-1395

989,00 €

oficiálna stránka

Prekvapením výberu je „slovenská“ značka Orava. Displej neznámeho pôvodu má taktiež 55 palcov a vraj až 400 Hz. Predpokladáme, že ide o SMR a teda frekvencia je 50 Hz, resp. 100 Hz. HDR by ste v novinke hľadali zbytočne.

Nová Orava má však edge LED podsvietenie. Má aj internetový prehliadač a smart funkcie, no s minimom funkcií, nahrávanie na USB, Wi-Fi s DLNA. Bluetooth chýba, rovnako ako i USB 3.0 porty.

Spotrebu výrobca udáva na 112 W. Ani Orava neudáva priemernú ročnú spotrebu. Vzhľadom na oficiálnu cenu je ale veľmi drahá v porovnaní s ostatnými modelmi.

Zdroj | Panasonic

Panasonic TX-55DXU601

999,00 €

oficiálna stránka

Ďalší zástupca 55-palcových UHD TV. Má panel vlastnej výroby s názvom 4K Ultra HD Bright Panel s 1000 Hz SMR a 120 Hz. Využíva Adaptive Backlight Dimming, 4K Pure Direct či 4-jadrový procesor.

Operačný systém beží na Firefox OS, pričom má nadstavbu my Home Screen 2.0. Ponúka množstvo aplikácií a je konečne výrazne rýchlejší, ako u predchodcov.

Má 3 HDMI porty, dva s podporou HDCP 2.2, jeden USB 3.0 a dva USB 2.0 porty. Žiaľ, ani tento model nemá Bluetooth. Spotreba je 115 W, ročná spotreba je podľa výrobcu 160 kWh.

Pozrite si

15 gadgetov, s ktorými potešíte malých i veľkých

Zdroj | Philips

Philips 55PUS6501

999,00 €

oficiálna stránka

Philips je stále jediným výrobcom. ktorý má zadné podsvietenie televízora s názvom Ambilight. V tomto prípade ide iba o dvojstranný, no aj tak vie vyčariť úplne inú atmosféru pri pozeraní. Navyše ho je možné prepojiť so systémom Hue.

Ultra HD displej s uhlopriečkou 55 palcov využíva technológiu Pixel Precise Ultra HD pre čo najlepšie podanie farieb a čiernej. Podsvietenie je full LED s názvom Micro Dimming Pro, pričom panel je rozdelený do 6 400 zón.

Poteší aj podpora HDR, štyri HDMI porty (2 podporujú HDCP 2.2), 3 USB (neudáva koľko je USB 3.0), nahrávanie na USB, pozastavenie TV, podpora HEVC a VP9 kodekov a podobné vychytávky.

Novinka pracuje na 4-jadrovom procesore a operačnom systéme Android TV. V televízore je pritom 16 GB pamäť na appky či hry. Spotreba je 105 W, ročná priemerná 153 kWh.

Zdroj | Samsung

Samsung UE55KU6472

999,00 €

oficiálna stránka

Ďalšia novinka, ktorej nechýba podpora HDR. Má 55-palcovú uhlopriečku displeja s Active Crystal Colour pre čo najlepšie farby a nižšiu spotrebu energie. Displej by mal mať 50 Hz frekvenciu.

Edge LED podsvietenie využíva UHD Dimming, upscaling využíva UHD Picture Engine, ale aj technológiu Ultra Clean View. Frekvenciu displeja sme sa ale z dostupných materiálov nedozvedeli. Vieme tiež, že má 3 HDMI a 2 USB porty, ale v akých štandardoch nevieme.

Má ale Bluetooth či nahrávanie na USB. Aj v tomto prípade má novinka 4-jadrový procesor a vlastný operačný systém Tizen. Ten už ale obsahuje pomerne veľké množstvo aplikácií, hoci na Android stále nemá. Spotrebu výrobca na svojom webe neuvádza, iba maximálny príkon (170 W).

 

Zdroj | Sony

Sony Bravia KD-55XD7005

999,00 €

oficiálna stránka

Podporou HDR sa môže pochváliť aj novinka od Sony. Taktiež má 55-palcovú uhlopriečku a používa 4K X-Reality PRO systém. Displej má Motionflow XR 200 Hz, no obnovovacia frekvencia je 50 Hz.

HDCP 2.2 je pre všetky 4 HDMI porty, nechýba ani Bluetooth 4.1. Má 3 USB porty, no nevieme aké. Nechýba však nahrávanie na USB disk.

Sony v tohtoročných modeloch používa Android TV s hlasovým ovládaním a množstvom Android aplikácií. Samozrejmosťou je Google Cast. Spotreba energie je podľa výrobcu 112 W, ročná sa pohybuje na úrovni 155 kWh.

Zdroj | Thomson

Thomson 55UB6406

699,00 €

oficiálna stránka

Posledným zástupcom Ultra HD pod tohtoročný stromček je už pomaly zabudnutý Thomson. Má taktiež 55-palcovú uhlopriečku a pomerne tenký rámik. Displej má jas 370 nitov, má edge LED podsvietenie a využíva Mega kontrast či Super Resolution EX pre čo najlepší obraz.

Novinka používa procesor Pure Image Ultra HD, vie upscalovať nižšie rozlíšenia. Má 4 HDMI 2.0 porty, 3 USB porty, z ktorých je jeden USB 3.0. Žiaľ nemá Bluetooth.

Thomson má vlastný operačný systém Smart TV 2.0. Spotreba energie je 85 W, ročná sa pohybuje okolo 108 kWh.

Zdroj