Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

5 smart hodiniek pod stromček, ktoré vám zmerajú EKG

5 smart hodiniek pod stromček, ktoré vám zmerajú EKG
Zdroj | Samsung
Richard Pliešovský
5 smart hodiniek pod stromček, ktoré vám zmerajú EKG
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Presne za týždeň sa rozžiaria oči miliardám ľudí, keď začnú rozbaľovať darčeky, ktoré im pod stromček doviezol dobrý ujo zo severných končín. Mnohým sa od vzrušenia rozbúši srdce, až to môže byť zdraviu nebezpečné.

Ako je na tom vaše srdiečko vedia už niekoľko rokov pomerne spoľahlivo ukázať inteligentné hodinky. Moduly v týchto malých zariadeniach dokážu zachytiť a analyzovať sínusový rytmus a fibrilácie srdcových predsiení používateľov.

Ako funguje EKG?

Obsah pokračuje pod reklamou

Vedením elektrického obvodu cez telo nositeľa získajú hodinky elektrokardiogram. Snímač srdcového tepu na zadnej strane zariadenia je pritlačený k zápästiu, keď položíte prst na displej alebo korunku, začne čítať. Dokončenie EKG trvá približne 30 sekúnd. Údaje sa odošlú do mobilnej appky, kde k nim máte prístup, viete si ich pozrieť, porovnať, aj odoslať odborníkovi.

Nie je to teda nič komplikované, proces snímania je jednoduchý a pritom spoľahlivý. Systém kontroluje aj výskyt abnormalít, zvyčajne nechýbajú zdravotné rady a tipy, ako sa môžete starať o svoje zdravie.

V našom výbere nájdete 5 modelov, ktoré patria medzi to najlepšie, čo sa na trhu nachádza. Všetky sme mali v rukách a vyskúšali si ich. Ponuka smart hodiniek s funkciou EKG je však podstatne väčšia.

1.

Apple Watch Series 8

od 434,00 € kúpiť výhodne

Apple Watch ponúkajú funkciu merania EKG už od série 5, aktuálne sa predáva modelový rad 8. Ten sa skladá z dvoch veľkostí, 41 mm a 45 mm, ktoré sú vybavené špičkovým always-on displejom.

Apple Watch Series 8 odhalia nepravidelný tlkot srdca, fibriláciu predsiení a ďalšie nepravidelné srdcové rytmy. Ich schopnosť merať EKG schválil americký Federálny úrad pre kontrolu liečiv a potravín (FDA). Hodinky môžete využiť i na hlasité telefonovanie, či na diktovanie odpovedí. Využiť ich môžete aj ako druhý displej pre fotoaparát, či ako vzdialenú spúšť. 

Ak sa vám widget nezobrazuje správne kliknite sem.

Pozrite si

Sú Apple Watch 8 to najlepšie, čo si dnes môžete kúpiť?

2.

Fitbit Sense 2

od 231,00 € kúpiť výhodne

Fitbit vkladá do Sense 2 všetky funkcie, ktoré má aktuálne vo svojom portfóliu. V čase ich vydanie teda neexistovala žiadna funkcia sledovania zdravia, ktorú by malo iné zariadenie od Fitbit a Sense 2 by ju nemali. Je to tiež prvé zariadenie od Fitbitu, ktoré podporuje kontinuálne merania elektrodermálnej aktivity (cEDA) pomocou senzora Body Response. Hodnoty EDA sa používajú na odmeranie úrovne stresu. Hodinky dokážu odmerať hladinu kyslíka v krvi (SpO2) a sledujú vašu teplou.

Pri meraní EKG vám stačí, keď priložíte dva prsty na elektródy, ktoré sú integrované v okrajoch (ľavý horný, pravý spodný) displeja a chvíľu sa nebudete hýbať. Pri meraní EDA odozvy treba položiť dlaň na displej, cEDA sa meria kontinuálne. Novou funkcionalitou je meranie telesnej teploty. Podobne, ako Apple Watch Series 8, ani Fitbitky vám neukážu presnú teplotu. Po kalibrácii trvajúcej tri dni uvidíte na grafe odchýlku od vášho priemeru. Ak nie je rozdiel väčší ako jeden stupeň Celzia, je to v rámci normy.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ak sa vám widget nezobrazuje správne kliknite sem.

Pozrite si

Malé, ľahké, s vynikajúcim displejom: Fitbit Sense 2

3.

Huawei Watch GT 3 Pro

od 304,00 € kúpiť výhodne

Smart hodinky Huawei Watch GT3 Pro 43mm prinášajú sériu funkcií od budíka cez navigáciu až po sledovanie zdravotného stavu, spánku či úrovne stresu. Odolnosť voči vode je do hĺbky 30 metrov. Vyrezávaná korunka z nehrdzavejúcej ocele obsahuje elegantné farebné kovové tlačidlo s keramickým osadením.

Zdroj | Huawei

Aplikácia EKG spolupracuje s výkonným modulom snímača, ktorý poskytuje meranie, analýzu v reálnom čase, sínusový rytmus či fibriláciu predsiení. Vylepšená elektródová technológia prináša presnejší a citlivejší zber signálu EKG. Vám sa stačí dotknúť sa na 30 sekúnd elektródy na boku tela hodiniek. Výsledok uvidíte v reálnom čase.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne kliknite sem.

Pozrite si

TESTBOX podcast – Huawei Watch GT 3 Pro sú viac ako smarthodinky

4.

Samsung Galaxy Watch5 Pro 45mm

od 338,00 € kúpiť výhodne

Hodinky majú 1,4″ AMOLED displej s podporou always-on režimu. Potešia použité materiály, samotné telo je z titánu, na spodnej strane nájdete sklo a displej kryje zafírové sklíčko. Samsung týmto modelom mieri skôr na športovcov, čo dokazuje aj silikónový remienok. 

Obsah pokračuje pod reklamou

Samsung Galaxy Watch5 Pro dokážu merať tep, okysličenie krvi, stres a meranie BIA, čiže zistíte percento tuku, svalov, kostry, BMI, obsah vody v tele a tak ďalej. Stačí priložiť dva prsty na fyzické tlačidlá a počkať pár sekúnd. Hodinky zvládnu aj meranie EKG a tlaku.

Pozrite si

Samsung Galaxy Watch5 Pro – jednoznačne najlepšie smart hodinky pre Androiďákov

Ak sa vám widget nezobrazuje správne kliknite sem.

5.

Withings ScanWatch Horizon

od 449,00 € kúpiť výhodne

ScanWatch Horizon boli navrhnuté tak, aby vyzerali štýlovo, no dokázali sledovať najdôležitejšie zdravotné metriky. Zaujmú dizajnom, 43 mm puzdro je z nehrdzavejúcej ocele, okolo ciferníka vidieť lunetu. Ovládanie hodiniek realizujete cez otočnú korunku na pravej strane. Môžete ju otáčať, ale i stláčať. Čiernobiely PMOLED displej prináša všetky dôležité informácie, ak vám niekto volá, vidíte meno, keď dostanete e-mail, či správu zo sociálnej sieti, vidíte ikonku aplikácie. 

Všetky dáta máte k dispozícii v aplikácii Health Mate (AndroidiOS). Odsledujete tam zdravotné trendy, nastavíte si ciele, určíte, z ktorých aplikácií vám majú prichádzať notifikácie. Nechýba monitoring prejdených krokov, výsledky EKG, SpO2, dĺžky a kvality spánku. Meranie EKG je riešené veľmi elegantne, stačí ak sa chytíte okrajov displeja na pravej strane a za 30 sekúnd viete, ako na tom so srdiečkom ste.

Pozrite si

To najlepšie z oboch svetov: Withings ScanWatch Horizon

Ak sa vám widget nezobrazuje správne kliknite sem.

Obsah pokračuje pod reklamou

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.