Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
 • #TV
 • 8 min.
 • 1.11.2020

5 najlepších OLED televízorov nie len pod stromček do 1 500 €

5 najlepších OLED televízorov nie len pod stromček do 1 500 €
Zdroj | LG
Števo Porubský
5 najlepších OLED televízorov nie len pod stromček do 1 500 €
Zdroj | LG
Zdroj | LG

Áno, je to tu, Vianoce! Teda tie budú až o necelé dva mesiace, ale už dnes počúvame z každej strany ako sa Vianoce blížia a musíte nakupovať darčeky. Nemusíte, ale k Vianociam to akosi patrí. Aby ste sa nepopálili a vybrali to najlepšie, aj tento rok vám budeme prinášať články s množstvom tipov na konkrétne produkty a služby, ktoré stoja za to. Tentokrát sa pozrieme na OLED televízory.

Ďalšie rady a tipy na produkty aj z iných oblastí nájdete v našej vianočnej sekcii Čo pod stromček 2020.

Zdroj | LG

Všetky produkty a služby, ktoré vám odporučíme v predvianočnom seriáli nebudú dosadené od žiadneho výrobcu alebo distribútora. Všetky sú a budú iba náš redakčný výber produktov a služieb, o ktorých si myslíme, že by vás mohli zaujať. Ani my ale nie sme dokonalí, takže sa môže stať, že odporučíme niečo, čo by sme v reálnom teste vôbec nepochválili.

Ak vás teda niektorý produkt, alebo služba u nás zaujme, nezabudnite si pozrieť aj ich recenzie ešte pred samotnou kúpou. A pred kúpou z prvého obchodu sa pozrite aj na Heureka.sk a Pricemania.sk, či ich náhodou niektorý e-shop nepredáva lacnejšie.

Pre pokoj v duši ale odporúčame aj článok – 14 tipov ako nakupovať on-line bezpečnejšie.

Zdroj | LG

Na čo si dávať pozor a dbať pred kúpou OLED televízora?

   • 4K Ultra HD rozlíšenie je dnes už štandard
   • aj väčšie uhlopriečky (nad 50″) sa hodia aj do malých obývačiek
   • ak peniaze nehrajú rolu, kúpte si aj viac ako 65″ OLED telku
   • OLED panely súčasnosti už netrpia „detskými chorobami“ z minulosti
   • čím viac cd/m² (jas), tým lepšie
   • černejšiu čiernu farbu neponúkali ani plazmové telky
   • USB 3.0 pri Ultra HD (4K a 8K) je potrebné, hlavne ak plánujete TV využívať aj na prezeranie domácich videí z externých diskov
   • OLED TV je pod 1 000 € kúpiť takmer nemožné, nie ale úplne, hlavne pri menších uhlopriečkach

5 najlepších OLED TV s výborným pomerom cena/výkon

V aktuálnom prehľade nenájdete ani tie najdrahšie modely, ale ani tie najlacnejšie. V prípade najlacnejších existujú isté kompromisy, ktoré si musí zvážiť každý jednotlivo, hlavne čo sa týka uhlopriečky. Na druhej strane tie najdrahšie modely sú vo svojej podstate tie isté, čo sme vybrali, ale s podstatne väčšími uhlopriečkami.

Vybrané 55-palcové modely ponúkajú výbavu, ktorá nebude zastaraná ani o niekoľko rokov, no zároveň ich cena sa nepočíta v mnohých tisíckach eur. Vybraná pätica nie je cenovo dostupná, no vzhľadom na svoju výbavu a OLED panel patria k tomu najlepšiemu čo sa týka pomeru ceny a výkonu/výbavy. Navyše, oproti minulému roku 55″ modely klesli pokojne aj o 500 – 1 000 €.

Zdroj | LG

Hisense H55O8B

999,00 €

Zdroj | Hisense

Prečo kúpiť?

Čínsky model s až extrémen nízkou cenou podporuje Dolby Vision, ale aj HDR10, takže si užijete filmové novinky tak, ako ich vytvárali tvorcovia. Plusom je určite podpora Dolby Atmos (nutné kompatibilné reproduktory). Ide o 10-bitový displej s 4K UHD rozlíšením a 100 Hz frekvenciou. Poteší aj Wi-Fi 5 či Bluetooth, hoci neznámeho štandardu.

Prečo nekúpiť?

Model z minulého roka. Operačný systém VIDAA U nemusí sadnúť každému, otázna môže byť jeho rýchlosť. Maximálny jas je 500 cd/m². Audio ponúka len 10+10 W. Chýba 3,5 mm audio výstup. Má len 2 USB 2.0 porty. Výrobca nešpecifikuje podporu hlasových asistentov.

Zdroj | Hisense

LG OLED55CX

1 499,00 €

Zdroj | LG

Prečo kúpiť?

Tohtoročný model s 1,39 m uhlopriečkou má 4K Ultra HD rozlíšenie, 100 Hz displej, podporuje Dolby Vision IQ, HDR10, HDR aj HLG. Má procesor α9 tretej generácie s podporou AI, podporuje zvuk Dolby Atmos, má 4 HDMI porty typu 2.1, ale aj Ethernet či Bluetooth 5.0.

Potešiť môže aj hlasové ovládanie, podpora AirPlay 2 či HomeKit od Apple, ale aj 2.2ch zvuk s výkonom 40W. Hráčov zas poteší podppora VRR, ALLM, eARC, HGiG, či NVIDIA G-Sync. Odozva OLEDu je len 1 ms. Čerešničkou jej webOS s Magic Remote.

Prečo nekúpiť?

Novinke chýba podpora HDR10+, čo ale môže vylepšiť update firmvéru v budúcnosti. Zjavne ale neponúka dostatočne výkonný hardvér pre splnenie podmienok pre HDR10+. Má len USB 2.0 porty, chýba USB 3.0 či USB-C. LG nešpecifikuje jas displeja.

https://www.youtube.com/watch?v=20fIDXGZNoE

Panasonic TX-55GZ1500E

1 399,00 €

Zdroj | Panasonic

Prečo kúpiť?

Takmer vrchol ponuky Panasonicu, patrí do najvyššej série japonského výrobcu s certifikáciou THX i Netflixu. Aktuálna novinka využíva výkonný procesor HCX Pro pre správu farieb, jasu a čiernej. Displej podporuje aj HDR10+, aj Dolby Vision HDR.

Nechýba ani Dolby Atmos pre zvuk, má zabudovaný soundbar Blade s výkonom 50W. Využíva aj Bluetooth Audio Link pre bezdrôtové pripojenie ku kompatibilným reproduktorom. Samozrejmosťou je aj podpora Amazon Alexa či Google Assistant. Operačným systémom je myHome Screen.

Prečo nekúpiť?

Minuloročný model nemusí každého potešiť. Nie je špecifikovaný Bluetooth štandard. Z troch USB portov sú dva USB 2.0. Nie je známy jas displeja.

Philips 55OLED934

1 459,00 €

Zdroj | Philips

Prečo kúpiť?

Model Philipsu najvyššej triedy s 100 Hz 4K Ultra HD OLED panelom a so zabudovaným 2.1.2ch soundbarom Bowers & Wilkins s výkonom 50 W aj s podporou zvuku Dolby Atmos. Využíva výkonný P5 Perfect Picture Engine pre vylepšovanie obrazu aj v nižšom rozlíšení.

Podporuje Dolby Vision HDR, HDR10+, nechýba Wi-Fi 5 či Bluetooth 4.2. Unikátnom spomedzi všetkých je 3-stranný Ambilight systém. Operačný systém je Android TV s množstvom aplikácií. Nechýba ani podpora Chromecast. Nič lepšie aktuálne od Philipsu nekúpite, ani z nových modelov.

Prečo nekúpiť?

Pamäť 16 GB na Android aplikácie môže byť málo. Nie sú známe štandardy pre USB a HDMI. Nie je známy jas.

Sony Bravia KD-55AG8

1 399,00 €

Zdroj | Sony

Prečo kúpiť?

Stále výborne vybavený model japonského výrobcu s Android TV a unikátnym zvukom Acoustic Surface Audio a Sound-from-Picture Reality s výkonom 40 W. Displej podporuje HDR10, HLG aj Dolby Vision.

O spracovanie obrazu sa stará procesor X1 Extreme a množstvo technológií. Nechýba podpora Chromecast či Google Assistant. Má Wi-Fi 5 i Bluetooth.

https://www.youtube.com/watch?v=N6FRPUarnW4

Prečo nekúpiť?

Minuloročný model, no novšie od Sony sa do sumy 1 500 nezmestia. Má starší Bluetooth 4.1 štandard. Nie sú známe USB, ani HDMI štandardy. Pamäť 16 GB na aplikácie môže byť málo. Chýba podpora Dolby Atmos zvuku.

Porovnajte si ceny Sony TV v slovenských e-shopoch (denne aktulizované)