Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

5 detských pestúnok, alebo majte svoje ratolesti pod dozorom

5 detských pestúnok, alebo majte svoje ratolesti pod dozorom
Zdroj | Plilips
Richard Pliešovský
5 detských pestúnok, alebo majte svoje ratolesti pod dozorom
Zdroj | Plilips
Zdroj | Plilips

Viete, čo je najväčšia hrôza pre rodičov? Keď deti z ničoho nič stíchnu. Aj v tomto prípade vedia pomôcť moderné technológie. Šikovná pestúnka, alebo monitor dychu ušetria desiatky ciest do detskej izby.

Okrem toto, že viete čo váš potok robí, máte prehľad o teplote v izbe, môžete sa s ním na diaľku porozprávať. Videopestúnky sú v obľúbeným pomocníkom nielen v domácom prostredí, ale aj na cestách. Niektoré dokážu fungovať na batérie, takže ich využitie je naozaj široké.

Rozdiel medzi pestúnkou a monitorom dychu je v ich účele. Zatiaľ čo detské pestúnky primárne kontrolujú, či dieťa spí a neplače, monitory dychu strážia pravidelnosť dýchania. Pestúnky fungujú na princípe vysielačky. Detská jednotka predstavuje vysielač, ktorý zaznamená zvuk, prípadne aj obraz. Ten sa potom prenáša do rodičovskej jednotky, prijímača. Monitory dychu sa skladajú z podložky so senzormi, ktorá sa umiestňuje pod matrac. V prípade vynechania a zástavy dychu sa spustí alarm.

Obsah pokračuje pod reklamou

Šikovných pomocníkov sme zoradili podľa ceny. Ak rozmýšľate o tom, že si niektorý model zaobstaráte, dajte si pozor z akého e-shopu ho chcete objednať. Pre istotu si pozrite skúsenosti používateľov s vybraným obchodom. Už tradične nájdete zaujímavé ceny na Heureka.sk, kde si viete vybrať aj z overených e-shopov.

1.

TrueLife NannyCam H32

od 65 € Kúpiť výhodne

TrueLife prináša cenovo dostupné riešenie, ktoré vám pomôže mať aj vo vypätých dňoch prehľad o vašom malom poklade. Základňa má 3,2″ farebný displej, ponuka kvalitný obojsmerný prenos zvuku teplomer, v detskej izbe, úsporný režim a dobíjanie prostredníctvom USB.

Zdroj | TrueLife NannyCam H32

Batéria rodičovskej základne disponuje výdržou, ktorá vystačí na živý prenos v režime VOX skutočne po celý jeden deň. Ak je bábätko nepokojné, využiť môžete 8 uspávaniek. Dosah pestúnky je 300 m v otvorenom priestranstve, vo vnútri je to do 100 m.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne kliknite sem.

2.

Jablotron Monitor Dychu Nanny BM 02

od 92 € Kúpiť výhodne

Nanny BM 02 je certifikovaná zdravotnícka pomôcka monitorujúca pohyby a dýchanie bábútka od 2 do 15 kilogramov. Snímacia podložka je vyrobená z kvalitného odolného plastu, ktorý zabráni preniknutiu vlhkosti. Balenie okrem snímacej podložky a vyhodnocovacej jednotky obsahuje aj resuscitačný návod, hygienické utierky, plastovú úchytku na stenu a veselé samolepky.

Zdroj | Jablotron

Monitor dychu Nanny nepretržite sleduje pohyby a správne dýchanie dieťatka. Nemôže sa samovoľne vypnúť, pretože sa pred jeho zapnutím spúšťa test funkčnosti. V prípade slabých batérií sa rozsvieti kontrolka, ktorá vás včas upozorní na potrebu výmeny. V noci môžete pokojne spávať, Nanny vaše dieťatko postráži za vás. Vyhodnocovacia jednotka obsahuje 3 kontrolky. Jedna so symbolom batérie vás upozorní v prípade, že je takmer vybitá. Zelená kontrolka krátkym bliknutím potvrdzuje nádych bábätka a červená kontrolka začne blikať v prípade, že sa dychová frekvencia dieťatka zníži pod 8 nádychov za minútu. V takom prípade sa spustí i akustický signál, ktorý rodičov upozorní, že je dieťatko v ohrození života.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne kliknite sem.

Obsah pokračuje pod reklamou
3.

Evolveo NL4

od 144 € Kúpiť výhodne

Evolveo NL4 je detská pestúnka s otočnou kamerou, s nočným prísvitom a s dosahom až 300 metrov. Medzi hlavné funkcie patrí: otočná kamera s naklápaním a vzdialeným otáčaním o 360°, nočná lampa, teplotný senzor okolia, obojstranná hlasová komunikácia aj prehrávanie uspávaniek. Funkcia VOX pri registrácii zvuku v okolí okamžite aktivuje vzdialený, 4,3″palcový“ LCD monitor rodičovskej jednotky. Otočnú kameru môžete vzdialene naklápať do požadovaného uhla a, čo umožňuje komplexné sledovanie diania v detskej izbe. Vy tak máte dobrý prehlaď o tom, čo vaše dieťa robí a či je v bezpečí.

Zdroj | Evolveo

Pestúnka je vybavená nočnou farebnou lampou, ktorú je možné ovládať tlačidlami priamo na kamerovej jednotke. Lampička môže meniť intenzitu a farbu svetla. Je možné ju zapnúť pre lepšie zaspávanie, alebo použiť ako tlmené svetlo pri nočným prebaľovaniach alebo kŕmení. Evolveo NL4 je vybavené teplotným senzorom, sledujúcim teplotu v blízkom okolí. V prípade, že teplota prekročí zadanú hranicu, aktivuje sa automatické upozornenie. Pestúnka dokáže automaticky rozpoznať plač dieťaťa a ihneď upozorní užívateľa. Noční prísvit umožní sledovať dieťa bez rušivých momentov. Funkcia uspávaniek spríjemní dieťaťu zaspávanie.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne kliknite sem.

4.

Avent SCD845

od 161 € Kúpiť výhodne

Značka Avent patrí pod známeho výrobcu Philips. Model Avent SCD845 má farebný 3,5″ LCD displej s vysokým rozlíšením, podporuje nočné videnie s infračerveným osvetlením. Nechýba 2-násobný digitálny zoom a podpora pre obojsmernú komunikáciu. Pestúnka sa aktivuje hlasom, takže okamžite po prebudení dieťaťa budete o tom informovaní. Dosah v nezastavanom prostredí je 300 m, vo vnútri budovy je to stále veľmi slušných 50 m.

Zdroj | Philips

Avent SCD845 monitoruje teplotu v detskej izbe, čo je veľmi dôležitý parameter – v lete, ale i v zime. Dieťatku dokýže zahrať 5 uspávaniek, má upokojujúce nočné svetlo a vibračnú výstrahu. V prípade potreby dokážete toto šikovné zariadenia napájať batériami a získať tak 10-hodinovú výdrž bez elektrickej energie. Na tento výrobok sa vzťahuje 100-dňovej garancia vrátenia peňazí.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne kliknite sem.

Pozrite si

Owlet vám poskytne väčšiu slobodu a dohľad nad dieťaťom

Obsah pokračuje pod reklamou
5.

Owlet Smart Sock 3 Original Mint

od 399 € Kúpiť výhodne

Súpravu kamery a inteligentných ponožiek kamera od značky Owlet sme vyskúšali aj v redakcii. Kamera sa páruje s aplikáciou Owlet, ktorá funguje na systémoch Android a iOS. Samozrejme, spárovať sa dá aj na tablete, kde máte k dispozícii väčší obraz. Kamera je prekvapujúco malá, vyrobená je z príjemných plastov. Má zabudovaný mikrofón a reproduktor, takže v prípade plaču dokážete bábätko upokojiť i na diaľku, mnohokrát predsa stačí, ak sa mu prihovoríte a počuje váš hlas. Kamera prináša obraz v HD kvalite, čo je pre tieto účely postačujúce. Nechýba nočný režim, notifikácie na pohyb a zvuk. Kamera má štvornásobný digitálny zoom, či širokouhlý objektív (130°). Ani tu nechýba teplotné čidlo, ktoré vás informuje o teplote v detskej izbe.

Smart pestúnka je skvelá vec, ktorá poskytne rodičom väčšiu slobodu, bez toho, aby stratili kontakt s dieťaťom. Podobné funkcie prináša mnoho zariadení rôznej kvality, Owlet však ponúka jedinečnú môžnosť monitorovania zdravia vášho dieťaťa. Ide o Ide o Smart Sock 3 – inteligentnú ponožku, ktorá rozširuje funkcionalitu Owlet Cam. Je to prvé zariadenie pre deti, čo dokáže vďaka technológii pulznej oxymetrie monitorovať hladinu kyslíka v krvi a srdcovú frekvenciu. Múdra ponožka vás upozorní, ak sa zmení prednastavený rozsah tepovej frekvencie, alebo hladiny kyslíka v krvi. V balení sa nachádzajú aj dve veľkosti ponožiek. Tie si obuje dieťa do 18 mesiacov, resp. do 13,6 kg, dokúpiť sa dá verzia Smart Sock 3 Plus, s ňou zvládnete monitorovať detí do 5 rokov/25 kg.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne kliknite sem.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.