Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

4K UHD televízor či herný monitor? Samsung túto dilemu vyriešil za vás

4K UHD televízor či herný monitor? Samsung túto dilemu vyriešil za vás
Zdroj | Samsung
Stanislav Vinc
4K UHD televízor či herný monitor? Samsung túto dilemu vyriešil za vás
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Nároky hráčov rastú a s nimi tak aj uhlopriečky, ktoré preferujú pri výbere herných monitorov. Najjednoduchšia cesta – kúpa televízora namiesto monitora, nie je kvôli odozve a ďalším parametrom ideálna. Do hry preto nastupuje séria Odyssey.

Samsung postupne rozširuje svoje portfólio herných monitorov, medzi ktoré sa najnovšie zaradil 43″ 4K UHD (3 840 x 2 160 px) displej Odyssey Neo G7 so zaujímavými špecifikáciami aj pre tých najnáročnejších.

Spomínanú uhlopriečku Samsung pri tomto modeli dosiahol využitím Mini LED panelu s Quantum Matrix technológiou, ktorú využíva aj pri svojich televízoroch. Od nich si prepožičiava aj podporu štandardu HDR10+ a certifikáciu VESA Display HDR600. Rozdiel medzi ním a televízormi tejto značky začína až po týchto parametroch.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Samsung

Samsung Odyssey Neo G7 v prvom rade ponúkne hráčom matný povrch, ktorý eliminuje nepríjemné odrazy svetla a prachových častíc, ktoré sú z diaľky typickej pre PC zostavy väčším problémom ako pri televízoroch. Použitý panel navyše ponúka 1ms (MPRT) odozvu a obnovovaciu frekvenciu až 144 Hz, k čomu sa samozrejme pripája konektivita prostredníctvom DisplayPort a HDMI 2.1 portov.

V monitore je dokonca vstavaný aj Bluetooth a Wi-Fi modul, vďaka čomu je k nemu možné priamo pripojiť herný ovládač a hrať na ňom hry prostredníctvom cloudových služieb (Xbox a NVIDIA GeForce NOW) aj bez pripojenia hernej konzoly alebo počítača. Prostredníctvom Samsung Game Bar nastavení si bude možné upraviť snímkovanie, pomer strán, HDR, VRR či režim obrazu.

Monitor napokon hráčom poslúži čiastočne aj ako televízor a to vďaka vstavaným smart aplikáciám, medzi ktorými nebude chýbať napr. Amazon Prime Video, Netflix či YouTube. Ide však skôr o bonus, keďže tieto služby nie je problém spustiť na takmer ktorejkoľvek modernej hernej konzole a samozrejme aj PC.

Samsung Odyssey Neo G7 dorazí do predaja niekedy v priebehu prvého kvartálu. Presnejší dátum vydania, ako ani jeho cenu, žiaľ v tejto chvíli nepoznáme.

Zdroj