Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

4K projektor LG CineBeam prinesie kino do vašej obývačky

4K projektor LG CineBeam prinesie kino do vašej obývačky
Zdroj | LG
Richard Pliešovský
4K projektor LG CineBeam prinesie kino do vašej obývačky
Zdroj | LG
Zdroj | LG

LG predstavilo na CES 2021 ďalší projektor zo svojej série CineBeam. Model CineBeam HU810P ponúka okrem 4K rozlíšenia parádnu svietivosť, 97 % pokrytie farebného priestoru DCI-P3 aj mnoho ďalších funkcií.

Zdroj | LG

Projektor LG CineBeam HU810P prináša vynikajúcu kvalitu bez ohľadu na prostredie, v ktorom sa využíva. Vďaka laserovej technológii 4K UHD s 8,3 miliónmi pixlov poskytuje vynikajúcu presnosť a detaily až do 300-palcovej uhlopriečky. Svietivosť projektoru je 2 700 ANSI lúmenov. Kontrast je 2 000 000:1, dokáže teda zobraziť naozaj hlbokú čiernu. Široká farebná škála na úrovni 97 % DCI-P3 sa vyrovná kvalite obrazu v kinosále.

Zdroj | LG

Veľkou vychytávkou sú dva módy – Režim tmavej miestnosti a Režim svetlej miestnosti. Podľa intenzity svetla zabezpečí projektor čo najlepší obraz (z hľadiska jasu a kontrastu).

Zdroj | LG

Pravú kinoatmosféru si môže divák navodiť cez režim Real Cinema, ten sa postará o premietanie v pôvodnom formáte s 24 fps. Veľkosť projekcie je v rozmedzí od 40 do 300 palcov, pomery strán 16:9 a 4:3. Divácky zážitok umocní aj nízka hlučnosť projektoru (26 dB pri režime eco, 27 dB v normálnom a 28 dB pri vysokom jase).

Zdroj | LG

Laserový svetelný zdroj má vydržať fantastických 20 000 hodín, čo by vám pri 4 hodinách denne (2 filmy) malo ponúknuť 5 000 dní (13,7 rokov) pozerania! Otázkou je, či by ste našli 10 000 filmov, ktoré by stali za zhliadnutie.

Zdroj | LG

Platforma LG webOS 5.0 podporuje streamovacie služby, nemusíte sa teda báť, že by ste si neužili v plnej kvalite napr. Netflix. Systém LG Smart TV spolupracuje s poskytovateľmi obsahu Amazon Prime Video, Disney +, YouTube, SHOWTIME, STARZ a AMCTeatre On Demand. Inteligentné rozpoznávanie hlasu zabezpečuje LG ThinQ, Google Assistant a Amazon Alexa.

Zdroj | LG

 

LG CineBeam HU810P disponuje portom HDMI 2.1 s 10-bitovými farbami, podporuje režimy HDR10 a HLG HDR, no neprináša Dolby Vision alebo HDR10 +, tie však ponúka len pár špičkových zariadení. Projektor môžete s externými reproduktormi spárovať aj bezdrôtovo, cez Bluetooth.

Zdroj | LG
Pozrite si

Laserový projektor LG CineBeam 4K UHD prenesie kino do vašej domácnosti

Nový projektor LG CineBeam HU810P sa začne predávať 18. januára 2021 za 2 999 dolárov, na predobjednávku ho teraz môžete získať o 300 dolárov lacnejšie.

Ak vás zaujímajú projektory, môžete si o nich prečítať veľa zaujímavého v našich článkoch.

Zdroj