Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

4+4 pre Xbox One, alebo, čo nás čaká v novej dobe hernej?

4+4 pre Xbox One, alebo, čo nás čaká v novej dobe hernej?
Marek Šimunek
4+4 pre Xbox One, alebo, čo nás čaká v novej dobe hernej?

Microsoft ešte pred predstavením novej hernej konzoly vedel, že v prípade Xboxu nesmie sklamať. Práve preto je táto nová krabička nabitá všetkými modernými technológiami a unikátnym ovládaním. Aké sú však podľa nás plusy a mínusy tejto novinky?

Xbox One

POZRITE SI:

4+4 pre Nokia Lumia 925 – Čím zaujme PureView fotoaparát v hliníkovom tele?

4+4 pre Acer Aspire R7, alebo aký je najzvláštnejší Ultrabook sveta?

4+4 pre Sony DEV-50, alebo bude druhý pokus úspešnejší?

4+4 pre Toshibu KIRAbook, alebo skutočne potrebujeme tak jemný displej?

4+4 pre TECHBOX Android Špeciál, alebo aké sú jeho plusy a mínusy?

+ HARDVÉR

Nárast vo výkone oproti predchádzajúcej verzii je v prípade Xbox One jasný hneď po prvom prečítaní parametrov a to aj bez rôznych testov. Osemjadrový procesor, 8 GB operačnej pamäte, podpora 4K videa a USB 3.0 sú iba niektoré lahôdky, na ktoré sa budúci majitelia Xbox One môžu tešiť.

Xbox One

+ HLAS A GESTÁ

Xbox One prináša úplne nové možnosti ovládania pomocou hlasu a gest. V podstate je na gestách a hlasových príkazoch postavený celý systém ovládania. Veď pre zapnutie One musíte použiť formulku „Xbox On“. Nový Kinect 2.0 navyše dokáže podstatne presnejšie rozoznávať vaše gestá a identifikovať až 6 hráčov naraz.

+ SNAP MODE

Skutočný multitasking je v prípade One potešením. Vďaka Snap Mode nebude problémom si počas hrania hry pozrieť svoj obľúbený seriál, alebo si počas prezerania internetových zavolať priateľovi cez Skype. Medzi jednotlivými aplikáciami je samozrejme možné veľmi rýchlo prepínať.

+ MULTIMEDIÁLNE VYUŽITIE

Xbox One už nie je iba herná konzola, ale domáce multimediálne zariadenie, ktoré môže nahradiť rekordér, prehrávač a dokonca aj vašu Smart TV. Množstvo funkcií, ktoré v prípade One dopĺňajú hry bude pravdepodobne skalným hráčom prekážať, ale bežných užívateľov istotne poteší.

– BAZÁROVÝ PREDAJ HIER

Majitelia predchádzajúcej verzie Xbox 360 mohli už odohrané tituly v pokoji predať ďalej, alebo podobným spôsobom získať hry za výhodnejšie (bazárové) ceny. Toto už v prípade One nebude platiť. Ak niekomu predáte Bluray disk s hrou, ktorá je spojená s vašim kontom, bude si ju môcť nový majiteľ aktivovať len za ďalší poplatok.

Xbox One

– SPÄTNÁ KOMPATIBILITA

Microsoft uviedol, že na novej konzole Xbox One nebude možné hrať hry z predchádzajúcej verzie Xbox 360. Podľa Microsoftu vraj iba 5% užívateľov hrá staršie hry. Ak teda máte širokú paletu hier na predchádzajúcu verziu, budete si musieť nakúpiť nové verzie hier.

 

– HLASOVÉ OVLÁDANIE

Aj napriek tomu, že hlasové ovládanie je v prípade Xbox 360 veľkou novinkou, nie je možné očakávať, že bude dostupné aj v slovenčine. Fungovať bude iba na niekoľkých svetových jazykoch, čo môže byť pre jazykovo menej zdatných užívateľov problémom.

Xbox One

– DIZAJN

Podľa prvých ohlasov nie sú hráči moc nadšení dizajnom novej konzoly. Na rôznych fórach sa objavujú názory, že Microsoft akosi zabudol na to, čo bolo pôvodným účelom hernej konzoly a One podľa nich viac pripomína set-top-box, ako hernú konzolu. Názor si bude musieť každý užívateľ urobiť sám.

Xbox One

Foto: xbox.com