4+4 pre HTC One SV – Čo ponúkne nový LTE mobil od HTC?

Pred pár dňami sa u HTC objavili dva nové modely, z ktorých jeden kúsok by mal zamieriť aj na náš kontinent. Hoci je na prvý pohľad bežným smartfónom, predsa len má niečo, čo ešte máloktorý model v tejto kategórii – podporu LTE sietí. Čo však ale ostatná výbava? Pozrite si jeho štyri hlavné plusy a mínusy.

POZRITE SI:

4+4 pre Samsung GALAXY Note II, alebo čo je super a čo nie?

4+4 pre Google Android 4.2 – Aký je najnovší mobilný systém od Giganta?

4+4 pre Nikon D5200 – Čo má dobré a čo zlé šikovný Japonec?

 HTC One SV

 + DÁTOVÁ KONEKTIVITA

Veľkým plusom do budúcna je podpora LTE sietí (800/1800/2600 MHz), ktorú síce využijete v súčasnosti len na miniatúrnom území Slovenska (Štyrigé na Slovensku! O2 spustilo superrýchle LTE len za 15 €), no v budúcom roku sa očakáva spustenie aj u ostatných dvoch operátorov. Ak by motyka vystrelila, tak cez LTE by sa dalo čoskoro aj telefonovať (V sieťach LTE fungujú len dáta, onedlho si však už aj zavoláme), zatiaľ však bude stačiť ich rozšírenie a surfovanie rýchlosťami cez 30 Mbps. To by mal zvládnuť aj HSPA modem s rýchlosťou do 42 Mbps pre download a 5,76 Mbps pre upload.

 

 + FOTOAPARÁT

Hoci je rozlíšenie fotoaparátu len 5 Mpx, vďaka BSI CMOS senzoru a svetelnému objektívu (f/2,0) by mohli byť fotografie vcelku vydarené. Samozrejmosťou je možnosť natáčania Full HD videa s digitálnou stabilizáciou. Nechýbajú ani vychytávky od HTC ako HTC ImageChip, vďaka ktorému je možné kontinuálne snímanie rýchlosťou 4 fps, fotenie počas natáčania či vylepšené HDR, ale aj kopec efektov. Zaujímavý je aj predný 1,6 Mpx fotoaparát s f/2,2 optikou a HD videom.

 HTC One SV

 + BATÉRIA

Batéria novinky nepatrí medzi najväčšie na trhu, no s kapacitou 1 800 mAh by ste nemali mať problém vydržať aj celý deň, pri šetrnom zaobchádzaní možno aj dva dni. Pomôcť by mal i šetrnejší hardvér.

 

 + HARDVÉROVÁ VÝBAVA

Plusom je i samotný hardvér. Dvojjadrový 1,2 GHz Qualcomm Snapdragon S4 Plus procesor, grafika Adreno 225 a 1 GB RAM postačia určite aj náročnejšiemu používateľovi. 8 GB flash pamäť je možné rozšíriť o 32 GB microSDHC kartu a 25 GB na Dropboxe, takže aj na aplikácie, hry, hudbu či filmy bude miesta dostatok.

 HTC One SV

 – ANDROID 4.0

Otázne je, prečo HTC stavilo na staršiu verziu OS Android 4.0.4, keď už dnes poznáme verziu 4.2, ktorá prináša viacero noviniek? Jediným dôvodom môže byť nekompatibilita s rozhraním HTC Sense 4.0.

 

– CENA

Cena by sa mala pohybovať okolo 460 €, čo je na smartfón vyššej strednej triedy pomerne dosť. Za túto cenu si totiž kúpite vybavenejšie modely nielen konkurencie, ale i od HTC, napr. HTC One S. Snáď pri príchode na trh ju výrobca ešte prehodnotí a bude aspoň pod 400 €.

 HTC One SV

 – DISPLEJ

Menším mínusom je aj displej s rozlíšením WVGA, teda 480 x 800 px. Na dnešnú dobu je to priemer v tomto segmente telefónov a už aj tu sa začína objavovať HD rozlíšenie. Nie som žiadny maniak jemných displejov, ale kým príde novinka na trh, WVGA s 217 PPI bude voči konkurencii pomerne málo.

 

 – HDMI

Pri výkonnom smartfóne by človek čakal aj rozhranie ne pripojenie monitora, no vystačiť si budete musieť jedine s adaptérom do microUSB. Škoda, konkurencia totiž ponúka i HDMI výstup.

 HTC One SV

Foto: HTC

Komentáre k článku