4+4 pre HTC Butterfly – Čo prinesie prvý smartfón s Full HD displejom?

Začiatkom tohto týždňa taiwanský výrobca smartfónov predstavil európsku verziu svojho prvého smartfónu s Full HD displejom, ktorý by mal na náš trh zavítať už začiatkom blížiaceho sa budúceho roka. Novinka bude patriť bezpochyby medzi najvybavenejšie smartfóny sveta. Už na prvý pohľad však nájdeme nejaké nedostatky.

 HTC Butterfly

POZRITE SI:

4+4 pre Lenovo ThinkPad T430u: Čo ponúkne prerastený Ultrabook?

4+4 pre rikomagic MK802 III – Android Mini PC po tretie!

4+4 pre Sony BRAVIA KD-84X9005 alebo čo prináša telka za 20 000 €?!

4+4 pre HTC One SV – Čo ponúkne nový LTE mobil od HTC?

4+4 pre Samsung GALAXY Note II, alebo čo je super a čo nie?

4+4 pre Google Android 4.2 – Aký je najnovší mobilný systém od Giganta?

4+4 pre Nikon D5200 – Čo má dobré a čo zlé šikovný Japonec?

 HTC Butterfly

 + FULL HD DISPLEJ

Pre mnohých bude jasným plusom nádherný 5-palcový Super LCD 3 displej s rozlíšením 1 080 x 1 920 bodov! V reči čísiel to znamená hustotu pixlov na úrovni 441 PPI, takže pri uvedení na trhu bude Butterfly machrovať s najjemnejším displejom na trhu. Výhodou bude aj veľmi jemné podanie detailov, zaujímavé by malo byť aj podanie farieb. Displej chráni už známe Gorilla Glass druhej generácie.

 

 + DÁTA

Okrem Wi-Fi, Bluetooth, GPRS, EDGE, UMTS a HSPA nájdete v novinke aj podporu sietí LTE. Hoci na území Slovenska ešte 4G, resp. LTE ešte takmer nemáme (Štyrigé na Slovensku! O2 spustilo superrýchle LTE len za 15 €), v budúcom roku sa očakáva spustenie aj u ostatných dvoch operátorov a na väčšom území. Potom si budeme môcť užívať dátové prenosy z cloudu do telefónu aj na úrovni 30-40 Mbps.

 HTC Butterfly

 + FOTOAPARÁT

Kde sú tie časy, kedy sa výrobcovia predháňali, ktorí z nich ponúkne vyššie rozlíšenie snímača fotoaparátu? Konečne si uvedomili, že rozlíšenie je všetko a radšej stavajú na kvalite výstupov. 8 Mpx fotoaparát s autofókusom a LED bleskom plne postačí aj na dovolenkové fotenie. Full HD video je samozrejmosťou, no popri tom vie vytvárať aj statické snímky v 6 Mpx rozlíšení. Samozrejmosťou súčasných high-endov je aj kvalitná Full HD webkamera s 2,1 Mpx rozlíšením. Pomerne kvalitne znejú aj informácie o šošovkách. Hlavná má svetelnosť f/2,0, webkamera má šošovku so svetelnosťou f/2,2.

 

 + HARDVÉROVÁ VÝBAVA

Ak chce výrobca zaujať v každom ohľade, musí myslieť aj na kvalitnú dávku hardvéru. HTC vsadilo na Qualcomm Snapdragon S4 Pro s taktom 1,5 GHz a štvoricou jadier, ktorý dopĺňa 2 GB RAM pamäť a grafika Adreno 320. V skratke jednoducho to najlepšie, čo sa momentálne dá na trhu zohnať. Zaujímavosťou je podpora microSDHC kariet, ktorá americkému modelu DROID DNA chýba!

 HTC Butterfly

 – BATÉRIA

Bez najmenšieho zaváhania je najzásadnejším mínusom úbohá batéria s kapacitou len 2 012 mAh. Ešte aj model One X + má kapacitu o čosi vyššiu. Nevieme si predstaviť, ako dlho takáto batéria pri tak extrémnej výbave vydrží, no deň to bude len zázrakom.

 

 – ROZMERY

Viete si predstaviť telefón s rozmermi 14,3 x 7,05 x 0,9 cm?! Je to už poriadna placka, hoci na Samsung GALAXY Note II stále nemá. Hmotnosť na úrovni 140 gramov tiež nie je najmenšia. Samozrejme, chápeme, že 5-palcový displej nie je ľahké zasadiť do pomerne malého tela, nejaké milimetre by sa však ešte určite našli, veď si všimnite priestor nad a pod displejom.

 HTC Butterfly

 – CENA

Keďže HTC Butterfly bude patriť k prvým smartfónom s Full HD displejom na trhu, môžeme očakávať, že výrobca nastaví cenu o niečo vyššie ako súčasné high-endy. A tie nie sú veľmi dostupné, takže Butterfly bude ešte nedostupnejší. Za luxus v podobe displeja a brutálnej výbavy sa však platí. Veríme však, že cena s pribúdajúcimi modelmi s podobnými parametrami určite klesne na prijateľnejšie hodnoty.

 

 – HDMI

Medzi tie menšie mínusy inak výborne vybaveného smartfónu patrí chýbajúci HDMI konektor. microHDMI by určite potešilo aj vzhľadom na multimediálnu výbavu telefónu a taktiež aj na jeho hardvér. Veď novinka by sa kľudne dala použiť ako prehrávač videa na chate či dovolenke.

 HTC Butterfly

Foto: HTC

Komentáre k článku