Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #iOS
  • 2 min.
  • 2.11.2020

4 služby za cenu 3? Apple One si môžete aktivovať aj na Slovensku

4 služby za cenu 3? Apple One si môžete aktivovať aj na Slovensku
Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
4 služby za cenu 3? Apple One si môžete aktivovať aj na Slovensku
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Výhodnú možnosť predplatných služieb pod názvom Apple One nám spoločnosť predstavila už v septembri súčasne pri predstavení nových iPadov a Apple Watch. Od piatku je tento výhodný balíček k dispozícii aj u nás.

Aj keď Apple ponúka tri modifikácie tohto balíčka, zatiaľ si môžete vybrať len z dvoch. Prečo? Lebo služba Fitness+ ešte nie je dostupná (u nás zrejme ani nebude).

Pozrite si

Komu sa oplatí balík predplatených služieb Apple One?

Vybrať si teda môžete z dvoch programov. Individuálny ponúka služby Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade a 50 GB v úložisku iCloud. Cena za balíček je 10,95 eur mesačne s tým, že môžete vyskúšať 1-mesačné obdobie zdarma.

Balíček Rodina je podľa mňa zaujímavejší. Opäť máte k dispozícii spomínané štyri služby od Apple, akurát iCloud je s kapacitou 200 GB a môžete ho zdieľať s ďalšími piatimi osobami. Cena za Apple One Rodina je 14,95 eur mesačne, aj tu môžete využiť zdarma 1-mesačné skúšobné obdobie.

Zdroj | Apple

O tom, že ide o výhodné balíčky si môžete ľahko prepočítať. V prípade Apple One Individuálny by ste za jednotlivé služby zaplatili 16,96 € (Apple Music 5,99 €, Apple TV+ 4,99 €, Apple Arcade 4,99 € a iCloud s 50 GB 0,99 €).

V programe Apple One Rodina by ste samostatne zaplatili 21,96 € (Apple Music Family 8,99 €, Apple TV+ 4,99 €, Apple Arcade 4,99 € a 200 GB iCloud 2,99 €).

Pozrite si

Všetko o Apple TV+ – od aktivácie až po plnohodnotný zážitok

Veľkou neznámou bolo pri predstavení čo s kapacitou iCloud. Mnohí používatelia využívajú totiž 200 GB kapacitu, čo by im v balíku Individuálne, kde je 50 GB nestačilo. Podobne je to aj v rodinnom balíčku, kde 200 GB pre 6 ľudí je naozaj málo. Apple to vyriešil nanajvýš rozumne. Predplatené úložisko v iCloude ostáva zachované. Ak si teraz objednáte službu Apple One Individuálne, tak vám k aktuálnej kapacite pribudne ďalších 50 GB. (Príklad: Platíte si 200 GB, po aktivovaní One budete mať spolu 250 GB).

K balíčkom One sa dostanete jednoducho cez Nastavenia > Profil > Odbery, prípadne v App Store kliknete na svoj profil a tam opäť na Odbery.

Ako vidíte, predplatné je naozaj výhodné a v prípade využitia Apple One získate za cenu troch služieb jednu navyše. Na otázku, či využijete Apple TV+, alebo Apple Arcade si musí nájsť odpoveď každý zvlášť.