4 prevodníky jednotiek a mien pre váš iPhone

iPhone a smartfóny všeobecne majú rôzne využitie, jedným z nich je určite aj možnosť využitia ako prevodníka, ktorý máte stále zo sebou. V App Store nájdete pre tento účel množstvo aplikácií. Pozrite sa teda na štvoricu, ktoré sú podľa nás najlepšie.

Prevodníky jednotiek

Možno tiež potrebujete niekoľko krát denne prepočítať sumu z jednej meny na druhú, alebo zistiť koľko zmeraná vzdialenosť v kilometroch predstavuje míľ. Najlepším pomocníkom v týchto prípadoch je prevodník, preto vám prinášame štvoricu tých najlepších.

Amount

Amount je jedným z najlepších prevodníkov mien a jednotiek a to nielen vďaka počtu funkcií, ktorými disponuje, ale hlavne vďaka skutočne minimalistickému prostrediu a jednoduchému ovládaniu. Okrem svojej primárnej funkcie ho môžete využiť aj ako kalkulačku, nakoľko Amount je výnimočný práve v spôsobe akým údaje do neho zadávate. Najprv totiž zadáte číslo až následne si zvolíte, aký úkon s ním chcete urobiť.

Amount Amount

K dispozícii máte 25 možností prevodu, medzi ktorými nechýba dĺžka, hmotnosť, zrýchlenie, objem a iné a samozrejme nechýba ani spomínaný prevodník mien. Veľkou výhodou v tomto prípade je, že aplikácia zobrazuje danú sumu hneď v niekoľkých menách, takže vidíte na jednom displeji koľko je 20 eur dolárov, libier, rubľov a podobne. Nechýba ani možnosť nastavenia mien, ktoré sa majú zobrazovať a ich preskupenie podľa vašich požiadaviek. To pre prípad, že vás Indonéske rupie, či Tanzanský šiling. Aplikácia je síce platená, ale 0,99 € je viac ako dobrá cena za podobne užitočnú aplikáciu.

STIAHNITE SI aplikáciu Amount v App Store

Hodnotenie: 10/10

Veľkosť: 2,0 MB

Cena: 0,99 €

 

Converter Plus

Ak sa vám nechce investovať 0,99 € do aplikácie, môže byť veľmi dobrou a zadarmo alternatívou aplikácia Converter Plus. Uspokojiť sa však budete musieť s aplikáciou, ktorá je podporovaná reklamami. Ich odstránenie vás bude stáť 1,99 €. Inak podobne ako predchádzajúca aplikácia aj Converter Plus v sebe kombinuje prevodník mien a jednotiek. Jeho prostredie však už nie je tak uhladené ako v prípade aplikácie Amount. Výhodu však má v možnosti rýchleho vyhľadávania. Jednoducho a rýchlo tak nájdete napríklad menu, ktorú hľadáte.

Converter Plus Converter Plus

Ďalšou z výhod, ktorú aplikácia Converter Plus ponúka je možnosť súčasného konvertovania v niekoľkých menách, alebo jednotkách, či vytvorenie si najčastejšie používaných šablón pre prevody. Šablóny si môžete okrem vytvárania aj stiahnuť z katalógu dostupnom na internetovej stránke spoločnosti. Pre menej technicky zdatných určite príde vhod aj možnosť prevodu počítačových jednotiek, ktorými tento prevodník disponuje.

STIAHNITE SI aplikáciu Converter Plus v App Store

Hodnotenie: 9/10

Veľkosť: 3,4 MB

Cena: 0,00 € (1,99 € platená verzia)

 

Unit and Hardness Converter

Treťou aplikáciou, ktorú určite vyskúšajte v prípade, že vám ani jedna z predchádzajúcich aplikácií nesadla je Unit and Hardness Converter. Aj v tomto prípade nájdete v jedinej aplikácii prevodník jednotiek a mien, ku ktorému aplikácia pridáva ešte aj prevodník tvrdosti, ktorý určite ocenia inžinieri a vedci. Na svoje si teda prídu aj tí najnáročnejší. Aplikácia poskytuje aj vytváranie zoznamu obľúbených konverzií, takže tie, ku ktorým pristupujete najčastejšie budete mať vždy po ruke.

Unit and Hardness Converter Unit and Hardness Converter

Nechýba ani história konverzií a integrovaná kalkulačka. Po grafickej stránke má aplikácia veľmi jednoduché a prehľadné prostredie, ktorého farebnú schému môžete veľmi jednoducho zmeniť pomocou dvojice tém. Jedinou vážnejšou nevýhodou tejto aplikácie je chýbajúca optimalizácia na rozlíšenie, ktoré priniesli nové iPhony 6 a 6 Plus. Vzhľadom na množstvo funkcií a najmä to, že je zadarmo je však veľmi dobrou alternatívou.

STIAHNITE SI aplikáciu Unit and Hardness Converter v App Store

Hodnotenie: 8/10

Veľkosť: 31,5 MB

Cena: 0,00 €

 

Currency Converter Plus

Ako už istotne správne predpokladáte z názvu poslednej aplikácie, Currency Converter Plus je „len“ prevodník mien, zato však veľmi vydarený a jeho služby využijete najmä v zahraničí. Ponúkne totiž prevod z viac ako 191 mien celého sveta pomocou jednoduchého a prehľadného prostredia, ktoré nápadne pripomína najmä kalkulačku v operačnom systéme Apple iOS. Medzi menami dokonca nájdete aj niektoré historické, ako je napríklad Nemecká marka, Španielske pessos, Francúzsky frank a iné. Aplikácia funguje aj v offline režime, takže sa nebudete musieť báť dátových prenosov v zahraničí.

Currency Converter Plus Currency Converter Plus

Najväčšou výhodou je však kalkulačka medzi menami, pomocou ktorej viete veľmi jednoducho a rýchlo v zahraničí vypočítať, koľko musíte zaplatiť, ak je možné platiť viacerými menami. Rýchlo tak zistíte aj to, aký má byť váš výdavok, v inej mene. Za túto funkciu si však oproti bezplatnej verzii priplatíte 0,99 €. Ak však budete chcieť odstrániť reklamy a získať aj spomínanú kalkulačku pripravte si 1,99 €. Aj napriek tomu, je však Currency Converter Plus vydarenou aplikáciou, škoda len chýbajúcej podpory rozlíšení nových iPhonov. To by však malo byť vyriešené v najbližšej aplikácii.

STIAHNITE SI aplikáciu Currency Converter Plus v App Store

Hodnotenie: 8/10

Veľkosť: 0,8 MB

Cena: 0,00 € (1,99 verzia bez reklám)

Foto: TECHBOX

Komentáre k článku