Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

4 najlepšie mailové aplikácie pre iOS a Android, ktoré možno nepoznáte

4 najlepšie mailové aplikácie pre iOS a Android, ktoré možno nepoznáte
Zdroj | rawpixel (Pixabay)
Stanislav Vinc
4 najlepšie mailové aplikácie pre iOS a Android, ktoré možno nepoznáte
Zdroj | rawpixel (Pixabay)
Zdroj | rawpixel (Pixabay)

Mailová aplikácia vstavaná do vášho smartfónu vám poskytne základné mailové funkcie, no existuje mnoho ďalších mailových aplikácií od tretích strán, ktoré toho dokážu omnoho viac. Vybrali sme 4 z nich, ktoré možno nepoznáte, no mali by ste im dať šancu.

Edison Mail

Edison je inteligentná mailová aplikácia, ktorá ponúka čisté a prehľadné používateľské prostredie, v ktorom je však umiestnených niekoľko zaujímavých funkcií. Patrí medzi ne napríklad možnosť odhlásenia sa z newsletterov jedným tlačidlom, možnosť jednoduchého blokovania konkrétnych odosielateľov, odloženie mailov na neskôr, podpora GIF animácií a nálepiek, ako aj bohaté možnosti nastavení.

Zdroj | Edison Software

Najlepšou funkciou aplikácie je síce inteligentný asistent, ktorý vám pomôže so sledovaním zásielok, organizáciou pracovných ciest, výletov a letov, no táto funkcia je bohužiaľ dostupná iba vo vybraných krajinách. Napriek tomu však Edison Mail rozhodne stojí za vyskúšanie.

Stiahnuť aplikáciu

Spike

Aplikácia Spike je extrémne zaujímavá a to nielen vďaka funkciám, ako napríklad odloženie mailov na neskôr, rozdelenie mailov na “prioritné” a “ostatné”, ale aj vďaka unikátnemu prostrediu, ktoré premení vaše mailové konverzácie na četovacie bublinky, aké poznáte z aplikácií Messenger, WhatsApp a ďalších.

Zdroj | Spike

Konverzácie, v ktorých ste si vymenili desiatky mailov, tak už nevyzerajú ako nekonečná spleť odpovedí, ale ako prehľadný čet, v ktorom si navyše môžete s druhou osobou jednoducho posielať fotografie, nálepky, GIF animácie, polohu a ďalší obsah, ktorý by ste v klasickej mailovej aplikácii hľadali márne.

Stiahnuť aplikáciu

Polymail

Aplikácia Polymail patrí medzi tie konzervatívnejšie, no ponukou funkcií sa rozhodne nenechá zahanbiť. Medzi jej prednosti patrí možnosť sledovania toho, čo sa s vaším mailom deje po jeho odoslaní. V aplikácii tak môžete sledovať, či bol váš mail doručený, prečítaný a čo ďalej v ňom urobil prijímateľ.

Tu si však treba uvedomiť, že takéto sledovanie môže ľuďom prekážať a tak si treba dobre rozmyslieť, či chcete sledovanie mailov používať. Ak nie, túto funkciu môžete jednoducho v nastaveniach vypnúť a využívať ďalšie šikovné funkcie Polymailu.

Zdroj | Polymail

V aplikácii sa podobne ako v Edisone môžete jedným dotykom odhlasovať z newsletterov, odkladať si maily na neskôr, alebo dokonca dostávať automatické upozornenia na to, keď nikto neodpovie na váš mail a vy sa chcete pripomenúť. Polymail vám okrem toho umožní zdieľať maily ako odkazy, pričom si veľmi dobre rozumie aj s aplikáciami Slack a Salesforce. Na záver treba podotknúť, že Polymail je na rozdiel od ostatných aplikácii v tomto článku spoplatnený aj pre bežných používateľov.

Stiahnuť aplikáciu

Spark

Spark je zo všetkých mailových aplikácií v našom článku zrejme najznámejší a je na to dobrý dôvod. Aplikácia je totiž celkom bezplatná, pričom ponúka mnoho šikovných funkcií a zároveň je okrem iOS a Androidu dostupná aj na operačnom systéme macOS. Čoskoro sa k týmto platformám pridá aj Windows a vznikne aj webová verzia.

Zdroj | Readdle

Spark dokáže automaticky pretriediť vaše maily, aby ste po otvorení aplikácie videli len tie maily, ktoré sú pre vás dôležité. Samozrejmosťou je odkladanie mailov na neskôr a rôzne možnosti personalizácie aplikácie, no aplikácia si okrem toho dobre rozumie s viacerými cloudovými službami a aplikáciami, ako OneNote, Things, OmniFocus, Todoist, Trello alebo Asana.

Pre firmy ponúka Spark tímové maily, v ktorých môžete využívať čet, zdieľať koncepty mailov s kolegami, odpovedať na maily vlastnými šablónami a delegovať maily zamestnancom, pričom môžete sledovať ich progres a určovať im deadliny.

Stiahnuť aplikáciu