Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

4 čističky vzduchu, ktoré pomôžu (nielen) s astmou a alergiou

4 čističky vzduchu, ktoré pomôžu (nielen) s astmou a alergiou
Richard Pliešovský
4 čističky vzduchu, ktoré pomôžu (nielen) s astmou a alergiou

Druhý májový utorok je Svetový deň astmy. Problémy s dýchaním má však čoraz viac ľudí. Aj preto sme pre vás našli niekoľko zaujímavých modelov, ktoré by mohli byť výborným riešením.

Čističkám vzduchu sa na našich stránkach venujeme pravidelne. To, že ide o naozaj užitočné zariadenie, sa dennodenne presviedčame na vlastnej koži. V našej smartredakcii totiž nechýba ani čistička vzduchu Roger od Stadler Form. Ak vás táto téma zaujíma, určite si pozrite náš megasúboj, v ktorom náš kolega Števo bravúrne porovnal 5 prémiových čističiek vzduchu z celého sveta.

Na rozdiel od všeobecného názoru, čistička vzduchu nie je určená len pre ľudí so zdravotnými problémami. V ére znečisteného ovzdušia, COVID-u-19 či peľovým obdobiami pomôže s dýchaním každému. Samozrejme, najviac uľaví ľuďom so zdravotnými problémami týkajúcich sa dýchania.

Pripomíname však, že ani od čističky vzduchu nie je možné čakať zázraky. To, že je schopná čistiť najrôznejšie prvky z ovzdušia, totiž neznamená, že ich naozaj aj vyčistí. Mnohé častice sú totiž pomerne ťažké a tak sa k čističke vôbec nedostanú – skončia vplyvom gravitácie na podlahe, v koberci, na nábytku.

Ak čakáte, že vďaka čističke vzduchu nebudete mať doma prach, mýlite sa. Zariadenie čistí vzduch, ktorý rozvíri buď ono samotné, alebo vy, vašou prítomnosťou.

Aby sme to teda zhrnuli, aj keď od takéhoto zariadenia nemôžete očakávať zázraky, čistička s kvalitnými HEPA filtrami dokáže upravovať kvalitu vzduchu. Ideálne je, ak je neustále zapnutá, vtedy príde vhod automatický režim.

Pozrite si

Otestovali sme 5 prémiových čističiek vzduchu z celého sveta

Čističku si vyberajte podľa toho, akú veľkú plochu potrebujete čistiť. Moderné čističky od známych značiek nemusia stáť stovky eur, no i tak dokážu efektívne vyčistiť vzduch v bežnej miestnosti, napríklad v spálni či obývačke.

Svetový deň astmy je organizovaný Globálnou iniciatívou pre astmu a podporovaný Svetovou zdravotníckou organizáciou. V našom zozname nájdete štyri šikovné zariadenia, zoradené sú podľa abecedy.

Philips Series 3000i Dual Scan AC3059/50

Víťaz nášho megasúboja potvrdil, že Philips je v čistení vzduchu špička. Philips Series 3000i Dual Scan AC3059 je tichá a výkonná čistička vzduchu, certifikovaná ako vhodné zariadenie pre alergikov. Čistička je vybavená inteligentnou snímacou technológiou, ktorá monitoruje stav vzduchu 60 000-krát za minútu, čím efektívne zbaví vašu domácnosť škodlivých poletujúcich častíc.

Technológia VitaShield odstráni 99,9 % častíc s veľkosťou 0,003 mikrometrov, vrátane prachových mikročastíc PM2,5, ale i peľu, škodlivých plynov, alergénov či chlpov domácich maznáčikov. Nájdete tu prehľadný displej so zobrazením kvality vzduchu. Nechýba možnosť pripojenia k aplikácii Clean Home + a tri režimy nastavenia vrátane tichého nočného režimu. Čistička je ideálna pre miestnosti až 48 m2.

Stadler Form Roger

Stadler Form je pojem vo svojom obore. Smart čistička vzduchu Roger filtruje vírusy, baktérie, prach a alergény vo vašom interiéri. Certifikované filtre zničia až 99,3 % koronavírusov a 99,9 % vírusov chrípky A, ktoré ohrozujú vaše zdravie. Čistý vzduch si zaistíte bezstarostným automatickým režimom a ovládaním cez aplikáciu. Certifikované európske centrum pre výskum alergií (ECARF) nezávislým testom potvrdilo, že čističky vzduchu Roger sú plne prispôsobené potrebám alergikov.

Viete, že Stadler Form Roger je inteligentná čistička vzduchu, ktorá ako jediná na trhu zachytí 100 % škodlivých častíc už od veľkosti 0,255 mikrometra?

Roger filtruje neviditeľné vírusy, alergény, znečisťujúce látky vo vašom byte alebo kancelárii. Čistička vďaka rýchlosti čistenia vzduchu (CADR) 465 m3/hod. dokáže už za 20 minút vymeniť vzduch v miestnosti veľkej až 66 m2.

UVC Nation AirSoap

AirSoap je bezfiltrová čistička vzduchu, ktorá eliminuje a zachytáva i tie najmenšie vírusy, s ktorými si HEPA filtre neporadia. Technológia Electric Wind generuje vysoko-energetické plazmové pole, to pomocou polarizácie vzduchu ničí baktérie a vírusy. Baktérie sa zachytávajú na grafénových platniach, čo zaručuje čistejší a najmä zdravší vzduch oproti tomu, aký vedia poskytnúť tradičné filtre.

Zdroj | UVC Nation

UVC Nation AirSoap spotrebuje na spracovanie rovnakého množstva vzduchu o polovicu menej energie a poskytuje úsporný, no efektívny systém na redukciu choroboplodných zárodkov a alergénov v ovzduší.

Pozrite si

Xiaomi Mi Air Purifier 2H – smart čistička vzduchu za rozumnú cenu

Xiaomi Mi Air Purifier Pro

Smart čistička vzduchu má CADR až 500 m3/h a je schopná uvoľniť 8330 l čistého vzduchu za minútu. Ovláda sa jednoducho cez OLED displej, ktorý zobrazuje aktuálne namerané hodnoty znečistenia. Nastavenie čistenia si dokážete upraviť pomocou dotykových ovládacích tlačidiel.

Zdroj | Xiaomi

Čistička Xiaomi Mi Air Purifier Pro je vhodná do miestnosti s veľkosťou do 60 m2. Filter je vyrobený z veľkoplošného vysokoúčinného materiálu a veľkoobjemového kvalitného aktívneho uhlia, vydrží 6 až 12 mesiacov. Uhlíkový filter odstraňuje nepríjemné pachy, emisie z dopravných prostriedkov aj kuchynské výpary. Nechýba funkcia ionizovania vzduchu, vďaka vylepšenému čisteniu vzduchu pomocou filtrácie prachu zabezpečíte odstránenie zatuchnutého vzduchu a sviežosť vášho interiéru.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.