3Doodler už aj pre najmladších

ZDROJ | 3Doodler

Aj v našich zemepisných šírkach ste sa už určite mohli stretnúť s produktom 3Doodle. Jedná sa o 3D pero, s ktorým môžete v priestore alebo aj na ploche „kresliť“ rôzne objekty. Vo vnútri pera sa taví pri 190° – 230°C náplň. Pomocou tohto pera môžete pracovať s plastmi ABS, ktorý je základným stavebným materiálom stavebnice LEGO. ABS sa získava spracovaním ropy. Druhý materiál, ktorý 3Doodler dokáže používať je PLA – polymér na prírodnej báze, ktorý je vyrábaný z kukurice, zemiakov alebo cukrovej repy. Oba materiály majú rôzne vlastnosti, ktoré je potrebné pred použitím na konkrétny účel zvážiť.

Pozrite si3Doodler 2.0 – menšie, ľahšie a rovnako drahé 3D pero

https://www.youtube.com/watch?v=w0s9tWLHJ24

3Doodler 2.0 bol však vhodnejší a svojim vzhľadom príťažlivejší pre starších používateľov. V týchto dňoch 3Doodler prichádza s detskou verziou, ktorá nesie názov 3Doodler Start. Pero je vhodné pre deti 8+ a pre tie, ktorým je pero a ceruzka dobrým priateľom.

Pozrite si3D tlač mení prácu s hmotou ako sme ju ešte nevideli

3doodler_02
ZDROJ | 3Doodler

V tomto produkte sa výrobcovia obzvlášť zamerali na bezpečnosť produktu. Pri 3Doodler Start je nižšie riziko popálenia horúcim plastom. Na samotnú výrobu bol taktiež použitý plast, ktorý izoluje detskú ruku pred teplom, ktoré pochádza zvnútra pera.

3doodler_04
ZDROJ | 3Doodler

3Doodler bol vždy jednoduchým nástrojom na použitie ponúkajúcu relatívne širokú škálu možností. S 3Doodler Start sú dostupné rôzne šablóny v tzv. 3Doodle Start Project Booklet. Samozrejme, môžete vytvoriť čokoľvek a akýmkoľvek spôsobom. Jednou z hraníc je len vaša vlastná fantázia.

Dôležitou zmenou, ktorá prichádza s 3Doodle Start je funkčnosť produktu bez napájania prostredníctvom USB kábla. Pero používa ekologický, v prírode rozložiteľný plast, bezpečný pre deti, bez obsahu BPA – bisfenolu A, ktorý v neskoršom veku môže spôsobiť reprodukčné problémy.

3doodler_01
ZDROJ | 3Doodler

Momentálne je 3Doodler možné len pred objednať priamo na stránke výrobcu v dvoch variantoch – Essential Pack a Super Mega Pack. Essential Pack obsahuje pero 3Doodler Start, 2 balíky bio degradovateľného plastu PLA – 48 náplní v 8 farbách, USB nabíjací kábel a 3Doodler Start Project Book. Cena základného balíka 3Doodle Start Essential Pack je 39,99 dolárov, čo je v prepočte okolo 35,50 €.

3doodler_05
ZDROJ | 3Doodler

Super Mega Pack obsahuje miesto 2 balíkov ekologického plastu až 8 – 192 náplní v ôsmych rôznych farbách. Navyše obsahuje 8 rôznych špeciálnych šablón. 3Doodle Super Mega Pack si môžete zakúpiť v cene 79,99 dolárov – okolo 71 €.

Pozrite siPrvý stavec tlačený 3D technológiou má v tele 12-ročný chlapec

Ak vaše deti tvorba nápaditých objektov neomrzí, môže sa stať, že materiál sa veľmi rýchlo minie. V tom prípade si môžete objednať sadu 6 balíkov ekologického plastu v základných farbách. Každý jeden balík obsahuje 144 kusov náplní. Náhradnú náplň kúpite v cene 19,99 dolárov, v prepočte približne 17,70 €. V prípade, že sa rozhodnete objednať si 3Doodler Start, jeho distribúciu k vám domov môžete očakávať najskôr v máji tohto roku.

Zdroj3Doodler Start

Komentáre k článku