Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

3D Death Star: Doposiaľ nikdy nebol zvuk vernejší!

3D Death Star: Doposiaľ nikdy nebol zvuk vernejší!
Drahomír Piok
3D Death Star: Doposiaľ nikdy nebol zvuk vernejší!

Tento mesiac predstavil Japonský inštitút informácií a komunikácií NICT svetovo prvý 62 kanálový zvukový systém s názvom 3D Death Star Esque Sound System. Táto takzvaná „hviezda smrti“ predvádzala svoje výkony v hlavnom meste Japonska, na výstave technológií zo sféry IT a Elektroniky CEATEC 2010.

3D death star sound

Reproduktory majú rôzne tvary, ale táto guľa, ktorá si mimochodom požičala meno od známej filmovej ságy, dokáže vytvoriť trojrozmernú prezentáciu zvuku. Emitovaním akustických signálov, na 62 nezávisle poháňaných reproduktoroch, dokáže dostať do priestoru okrem zdroja zvuku aj jeho pohyb, akoby ste boli priamo v centre diania. Sám si neviem skutočne predstaviť pocit pri počúvaní koncertu z tohto zariadenia.

Zabudnite na 7.1-kanálový zvuk!

Každý z reproduktorov unikátneho systému má iný uhol a ich rozmiestnenie je presne vypočítané pre čo najintenzívnejší zážitok. Systém je možné postaviť kdekoľvek v miestnosti, aby sa dostavila rovnaká kvalita zvuku. Samozrejme je určite veľmi nepravdepodobné, že by tento výrobok niekedy vstúpil do masovej výroby. Ak aj áno, tak má byť paradoxne distribuovaný mimo Japonska, kde bol predstavený. Pokiaľ vlastníte 7.1 kanálové domáce kino, tak pri porovnaní s týmto systémom by zbledlo závisťou a kvalitatívny rozdiel by mal byť až priepastný. Cenu tohto zariadenia si nevieme predstaviť. Nebola ani uvedená.

3D death star sound