Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

3D budovy v Google Maps 5 pre Android

3D budovy v Google Maps 5 pre Android
Marek Šimunek
3D budovy v Google Maps 5 pre Android

Svetový gigant Google sa na konci roka rozbehol a spúšťa jednu novinku za druhou. Po prvom notebooku s operačným systémom Chrome OS, novej verzii mobilného operačného systému Android 2.3 Gingerbread a nástupcovi Google Nexus One predstavil aktualizáciu Google Maps pre Android, ktorá nesie označenie 5.0 a prináša 3D zobrazenie a tiež menšiu dátovú náročnosť.

Google Maps pre Android 5.0

Od uvedenia prvej mobilnej verzie máp od Google už ubehlo viac ako päť rokov a mobilná verzia máp získala postupom času množstvo nových vlastností a funkcií. Ich najnovšia aktualizácia je určená pre mobilnú platformu Google Android OS a poprvýkrát nám umožní zobraziť si budovy v 3D režime pre lepšiu orientáciu v mestách. Samozrejme podporu tohto nového zobrazenia nenájdete vo všetkých mestách ale vo vyše stovke svetových metropol sa môžete tešiť novému elegantnému pohľadu na Google Maps. S novým zobrazením ide ruku v ruke aj niekoľko nových funkcií ako napríklad otáčanie mapy ale najmä jej nakláňanie. Zadané miesto už teda nemusíte mať zobrazené zhora ako tomu bolo doteraz, ale aj naklonené ako je tomu v prípade väčšiny navigácií. Naďalej v mapách samozrejme nájdete plynulé priblíženie a o to aby ste v meste nestratili orientáciu sa postará funkcia kompas, ktorá automaticky určí smer, ktorým sa pozeráte. Škoda, že sa Google nerozhodol rozšíriť podporu pre plnohodnotné navigovanie akú si môžu užívať napríklad majitelia Android smartfónov v USA, kde je bezplatná navigácia pomocou Google máp hlavným ťahákom pri kúpe nového smartfónu.

Google Maps pre Android 5.0

Druhou nemenej podstatnou novinkou, ktorú Google Maps pre Android 5.0 prinášajú, je lepšia podpora pre načítavanie máp v oblastiach zo slabým prípadne žiadnym internetovým pokrytím. Aplikácia totižto dokáže sama vyhodnotiť miesta kde sa najčastejšie pohybujete a tak si vie mapové podklady pripraviť, čím značne zjednoduší prípadné vyhľadávanie cieľa. Zmenený algoritmus a technológia ukladania máp do pamäte pre offline prezeranie umožní aplikácii automatické načítavanie podkladov pre danú lokalitu pokiaľ máte telefón pripojený k Wi-Fi sieti. Toto nové riešenie by malo zabezpečiť podstatne rýchlejšiu prácu s aplikáciou a najmä takmer o 70% menej prenesených dát pri používaní aplikácie Google Maps pre Android. Najnovšiu aktualizáciu Google Maps pre Android si môžete zadarmo stiahnuť z Android Marketu vo vašom telefóne, avšak pre plnohodnotné využívanie 3D náhľadov budov a lepšiu podporu offline prehliadania je nutné mať smartfón s OS Android 2.0 a vyšším.

Zdroj: www.googlemobile.blogspot.com