Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

3D animácie všade okolo nás? Pre slovenskú spoločnosť Norriv žiaden problém

3D animácie všade okolo nás? Pre slovenskú spoločnosť Norriv žiaden problém
Michal Sobek
3D animácie všade okolo nás? Pre slovenskú spoločnosť Norriv žiaden problém

Technológie pomáhajú už aj v novodobom marketingu. Príkladom toto je slovenská spoločnosť Norriv, ktorá sa zaoberá projekciou 3D hologramov.

Slovenská firma Norriv je autorizovaný distribútor 3D hologramov pre strednú Európu, ktoré slúžia ako reklamy. Tie by v budúcnosti mohli nahradiť klasické 2D reklamy v podobe plagátov. Na výber je tvorba 3D modelu alebo 3D animácie.

Animácie sú dobre viditeľné v interiéri aj exteriéri a kvalite zobrazovania neublíži ani pozorovanie z rôznych uhlov. Tie najvyspelejšie animácie sú dokonca v 4K rozlíšení.

Krútiaca sa LED vrtuľa

Na zobrazovanie 3D animácií sa používa rýchlo rotujúca štvorramenná vrtuľa, ktorá ale neprodukuje nežiadúci prúd vzduchu, ako poznáme napríklad z ventilátora. Na každom karbónovom ramene vrtule sa nachádzajú mikro RGB LED diódy, ktoré sú plne programovateľné pomocou vlastného softvéru.

Tieto zariadenia nesú názvy ONE F5 a ONE F7. Prvé menované zariadenie má priemer 56 cm a druhé 75 cm. V ponuke je aj holografická stena WALL W5, ktorá sa skladá z viacerých modelov ONE F5. Holografická stena môže mať od 6 do 36 zariadení, čím môže zákazník získať pomerne veľkú prezentačnú plochu.

Zdroj | Norriv

Holografické zobrazovače sa môžu po priestore rozložiť pomocou statívov, ale nie je ich problém zavesiť ani na strop. Pri zobrazovaní v exteriéri pomáha animácii aj priehľadný štít, ktorý čiastočne eliminuje nežiadúce svetlo a odlesky.

Tvorba animácií na mieru

Spoločnosť Norriv má aj vlastný tím grafikov, ktorí pomáhajú zákazníkom s tvorbou hologramov na mieru. Nie je problém vytvoriť hologram loga, produktu alebo oboch naraz. Všetko to závisí od predstavy zákazníka a limitov tejto technológie. Daný softvér potom naprogramuje každej LED dióde vlastnú farbu aj intenzitu svetla. Celá animácia je ovládaná z aplikácie v smartfóne.

Zdroj | Norriv

Cena za prenájom modelu ONE F5 na jeden deň začína na sume 100 € bez DPH a modelu ONE F7 na sume 115 €. Čím bude prenájom zariadení dlhší, tým sa znižuje aj samotná cena prenájmu na jeden deň. Napríklad ONE F5 vyjde 269 € mesačne a ONE F7 319 € mesačne. Základná 3D animácia vyjde na 99 € a cena pokročilej animácie na môže vyšplhať až na 999 €.

Zdroj