Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

3 dôvody, prečo sa oplatí jazdiť zodpovedne

3 dôvody, prečo sa oplatí jazdiť zodpovedne
Zdroj | O2
TECHBOX
3 dôvody, prečo sa oplatí jazdiť zodpovedne
Zdroj | O2
Zdroj | O2

Nepozornosť za volantom patrí k najčastejším príčinám dopravných nehôd. Častým dôvodom nepozornosti je používanie mobilného telefónu počas šoférovania. Jazdime zodpovedne, oplatí sa to.

Každoročné štatistiky dopravných nehôd sú hrozivé. Pritom nepozornosť, obzvlášť kvôli používaniu mobilného telefónu pri šoférovaní, je jednou z najčastejších príčin tragédií na cestách. Keď sa už dopravná nehoda stane, je neskoro „plakať nad rozliatym mliekom“. Veď stačí tak málo.

Zdroj | O2

Preto teraz, okrem toho, že nedostanete pokutu alebo nespôsobíte dopravnú nehodu, môžete získať aj odmenu. Prečo teda jazdiť zodpovedne a nebyť cestným pirátom? Sú na to tri dôvody.

1. Povinnosť jazdiť bezpečne

Pri jazde na verejných komunikáciách musíme dodržiavať tzv. dopravné predpisy. Tie nám kážu, ako sa máme správať pri jazde autom, autobusom, motocyklom či iným dopravným prostriedkom. Ale aj bez neho, ako chodci.

Zdroj | O2

Keby sme všetci zodpovedne dodržiavali tieto predpisy, rapídne by sa znížila nehodovosť a tým aj tragédie na cestách. Veď podľa štatistík napríklad písanie správ za volantom zvyšuje riziko dopravnej nehody až 23-násobne. A to preto, lebo iba päťsekundové odpisovanie na SMS znamená 70 metrov jazdy v meste naslepo.

Pritom až 96 % vodičov priznáva, že používanie mobilu počas šoférovania bežne vidí u iných šoférov. Už toto samotné je na vážne zamyslenie sa a prvým dôvodom pre zodpovedné jazdenie.

2. Využívajte navigáciu bezplatne

O2 ako telekomunikčný operátor si uvedomuje zodpovednosť bezpečného jazdenia. Preto chce, aby ľudia využívali jeho služby, ale aby pritom nehazardovali so svojím životom kvôli telefónu a správali sa zodpovedne.

Zdroj | O2

A tak používanie telefónu za volantom nie je prvou a zďaleka ani poslednou témou, na ktorú chce O2 upozorniť v rámci iniciatívy „Dátuj zodpovedne“. No rozhodne je jednou z najakútnejších. Ak sa k tejto iniciatíve pridáte, môžete získať zaujímavé odmeny.

Stiahnite si z obchodu s mobilnými aplikáciami (Android, iOS) appku O2 Extra výhody. Ako zákazník O2 s ňou automaticky získate bezplatnú navigáciu od slovenskej spoločnosti Sygic. Tým však odmeny za zodpovednú jazdu ešte len začínajú.

3. Jazdite zodpovedne a získajte extra dáta navyše

V duchu hesla kampane „Dátuj zodpovedne“ môžete svojou zodpovednou jazdou za volantom získať každý mesiac 1 GB dát zadarmo. Postup je veľmi jednoduchý. Stačí, ak si pred každou jazdou zapnete navigáciu, ktorá je súčasťou aplikácie O2 Extra výhody. Avšak nezabudnite si ešte pred tým zapnúť GPS v telefóne.

Navigáciu Sygic v aplikácii O2 Extra výhody môžete pritom využiť na bežné navigovanie zadaním cieľa cesty. Ak sa však nepotrebujete nechať navigovať stačí, ak máte navigáciu zapnutú cez tzv. free ride mode. Ťuknite na displeji na tlačidlo „Začať jazdu“, aby aplikácia mohla zaznamenávať vašu činnosť. Po príchode do cieľa rovnakým spôsobom jazdu ukončite.

Počas jazdy dodržujte predpísanú rýchlosť a nepoužívajte mobilný telefón. Teda nepíšte správy, nesurfujte na internete… Po každej jazde appka vyhodnotí, ako ste jazdili a priradí vám príslušné skóre. Jednotlivé výsledky určujú priemerné skóre jázd v danom mesiaci.

Podmienkou pre získanie 1 GB dát navyše je, aby ste v priebehu mesiaca uskutočnili aspoň 10 jázd, najazdili minimálne 150 km a mali priemerné skóre všetkých jázd za mesiac 80 a viac.

Ak splníte všetky tieto podmienky, O2 vás odmení jedným gigabajtom dát navyše, a to formou kódu, ktorý uplatníte na získanie extra dát. Presné podmienky kampane „Dátuj zodpovedne“ a získania extra dát operátor uvádza na svojej stránke.

Jazdiť bezpečne a hlavne zodpovedne by sme mali aj bez toho, že nám to nariaďujú dopravné predpisy. Je smutné, že stále sa medzi nami, šoférmi, nájdu cestní piráti, ktorí ohrozujú nie len seba, ale najmä ostatných, nevinných účastníkov cestnej premávky.

Jazdite zodpovedne, dátujte zodpovedne. To je heslo operátora O2, ktorý vás za zodpovednú a bezpečnú jazdu za volantom odmení v rámci aplikácie O2 Extra výhody extra dátami navyše.

Článok bol pripravený v spolupráci s operátorom O2.