Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

3 appky, s ktorými vytvoríte 360° fotografie aj vy

3 appky, s ktorými vytvoríte 360° fotografie aj vy
Zdroj | Facebook
Marek Šimunek
3 appky, s ktorými vytvoríte 360° fotografie aj vy
Zdroj | Facebook
Zdroj | Facebook

Najnovším fenoménom, ktorý okrem Pokémonov dobýva sociálne siete sú určite 360° fotografie a videá. Tie umožňujú nahliadnuť na fotografovanú scénu novým spôsobom. S týmito troma aplikáciami si môžete takéto fotografie vytvoriť aj vy vo vašom smartfóne.

Je jasné, že najlepšie sú pre vytváranie 360° fotografií špeciálne kamery, ako Samsung Gear 360 a podobne. Ak však nechcete do kamery investovať, sú aj jednoduchšie riešenia.

Pozrite si

Zaži leto s Gear 360. Nahrávaj 360º videá a vyhraj!

Pripomíname vám však, že spomínanú 360° kameru od Samsungu môžete vyhrať v našej súťaži. Stačí ak sa prihlásite a natočíte video, ktoré bude tým najlepším.

Google Street View

Aj keď primárnou funkciou tejto aplikácie nie je vytváranie 360° fotografií, ale spoznávanie miest na svete pomocou funkcie Google Street View. Vďaka tejto službe sa môžete z pohodlia vašej obývačky vybrať takmer kdekoľvek na svete. Nechýbajú ani skutočne unikátne miesta, na ktoré sa častokrát nie je jednoduché dostať.

Foto: Google Play

Pozrite si

21 miest, ktoré by ste mali na Street View pozrieť

Jednou z funkcií aplikácie Google Street View je však aj možnosť vytvárania sférických fotografií, ktoré môžete buď použiť pre obohatenie zbierky od Google, alebo si takto vytvorené fotografie uložiť do galérie a následne ich zdieľať pomocou sociálnych sietí. Vytváranie fotografií je veľmi jednoduché. Aplikácia vám s nim totiž pomôže a usmerní vás.

Stiahnuť aplikáciu

Panorama 360

Táto aplikácia patrí medzi tie najobľúbenejšie aplikácie pre vytváranie 360° fotografií. Keďže je dostupná na Android aj iOS smartfóny, využiť ju môže mnoho používateľov. Aplikácia ponúka jednoduché prostredie, v ktorom môžete fotografie vytvárať. Nechýba samozrejme ani návod na vytváranie fotografií, ktoré sú následne aplikáciou poskladané do jedinej 360° fotografie.

Aplikácia ponúka dva základné módy snímania fotografií. Oba sa rýchlo naučíte ovládať. Samozrejmosťou je možnosť prehrávania 360° fotografií uložených v smartfóne, či ich priame zdieľanie pomocou sociálnych sietí. Poteší aj geolokačná funkcia, ktorá vám automaticky ponúkne panorámy vo vašom okolí.

Stiahnuť aplikáciu

Cardboard Camera

Aj napriek tomu, že aplikácia Google Street View je asi najjednoduchším spôsobom, ako vytvoriť 360° fotografie vo vašom smartfóne, majitelia smartfónov s operačným systémom Android môžu využiť aj aplikáciu Cardboard Camera. Tá umožňuje jednoduché vytváranie fotografií a videí určených najmä pre okuliare Google Cardboard.

Foto: Google Play

Používanie samotnej aplikácie je veľmi jednoduché a v podstate sa podobá na vytváranie panoramatických fotografií pomocou smartfónu. Výhodou je, že používanie aplikácie sa nepotrebujete prihlasovať pomocou žiadneho konta. Rovnako môžete uložené fotografie zdieľať, prípadne si ich priamo v galérii pozrieť pomocou okuliarov pre virtuálnu realitu.

Stiahnuť aplikáciu

 

Zdroj