Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

25-ročný film Titanic sa v 3D vracia do kín. Aké ešte skrýva prekvapenia?

25-ročný film Titanic sa v 3D vracia do kín. Aké ešte skrýva prekvapenia?
Zdroj | Paramount Pictures
Michal Sobek
25-ročný film Titanic sa v 3D vracia do kín. Aké ešte skrýva prekvapenia?
Zdroj | Paramount Pictures
Zdroj | Paramount Pictures

Príbeh hádam najslávnejšej lode sa vracia na plátna kín. Režisér James Cameron si chce takto uctiť 25. výročie pôvodného filmu, pričom sa Titanic: 25th Anniversary do kín dostane v 4K kvalite, ale čo viac, dostane rovno aj tretí rozmer!

Príbeh sa v ničom nemení a ide o rovnaký film ako ten, na ktorý chodili ľudia pred štvrť storočím. Jedinou zmenou je teda vysoké 4K HDR rozlíšenie spolu s 3D, takže na film si nezabudnite zobrať vaše 3D okuliare. Jediná vec, ktorá bola pridaná do opätovného vydania Titanicu v roku 2023, je zvuk Dolby Atmos.

Zaujímavou informáciou je to, že Titanic v 3D formáte bol vydaný na Blu-Ray už v roku 2012, teda 100 rokov od potopenia reálneho parníka. Toto opätovné vydanie Titanicu celosvetovo zarobilo takmer 350 miliónov dolárov. Film bol pôvodne nakrútený rýchlosťou 48 snímok za sekundu a všetky práce na pridanie 3D sa vykonali teda už pred 10 rokmi, čo zahŕňalo výdavky vo výške 18 miliónov dolárov.

Obsah pokračuje pod reklamou

Opäť budeme sledovať príbeh lásky Jacka a Rose na pozadí jednej z najväčších tragédií na palube údajne nepotopiteľného zaoceánskeho parníka. Vedeli ste, že jeho potopenie predpovedal už v roku 1898 spisovateľ Morgan Robertson v jeho poviedke Márnosť alebo vrak Titanu? Niektoré podobnosti sú až strašidelne presné.

Nikto nepochybuje o tom, že už pôvodný film Titanic z roku 1997 bol mega úspešný projekt. Aktuálne si stále drží miesto ako tretí najzárobkovejší film s viac ako 2,2 miliardami dolárov. Film totiž získal celkovo až 11 Oscarov, vrátane cien za najlepší film, réžiu, kameru, strih, výtvarnú réžiu a výpravu, kostýmy, filmovú hudbu, pôvodnú pieseň, zvuk, strih zvuku a vizuálne efekty.

Cameron sa v rozhovore pre Toronto Sun vyjadril aj k záverečnej scéne filmu. Tam Rose pláva na dverách a Jack je v ľadovej vode. Už po roky sa smeruje k téze, či aj Jack mohol vyliezť na tieto dvere a tým si tiež zachrániť život. Odvtedy Cameron urobil dôkladnú forenznú analýzu s odborníkom na hypotermiu.

Vzali dvoch kaskadérov, ktorí mali rovnakú telesnú hmotnosť ako Rose a Jack, umiestnili na nich senzory, vložili ich do ľadovej vody a testovali, či by dokázali prežiť rôznymi metódami. Výsledkom bolo, že len jeden mohol prežiť, čo bola v tomto prípade Rose.