Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

2021 Trek E-Caliber - ďalší ultra ľahký elektrický bicykel na trhu

2021 Trek E-Caliber - ďalší ultra ľahký elektrický bicykel na trhu
Zdroj | E-Caliber
Michal Biznár
2021 Trek E-Caliber - ďalší ultra ľahký elektrický bicykel na trhu
Zdroj | E-Caliber
Zdroj | E-Caliber

Nedávno sme informovali o najľahšom elektrickom bicykli na trhu, ktorý má hmotnosť iba 8,5 kilogramov. Na trhu sa objavil ďalší kúsok, ktorý deklaruje nízku hmotnosť. Ide o horskú novinku 2021 Trek E-Caliber.

Elektrické bicykle pokračujú vo svojom rastúcom trende a tento rok sa zameriavajú na zníženie celkovej hmotnosti. Kým 8,5-kilogramový HPS Domestique patrí do kategórie cestných bicyklov, 2021 Trek E-Caliber deklaruje, že bude najľahším plne-odpruženým horským elektrickým bicyklom.

Pozrite si

HPS Domestique – elektrický bicykel, ktorý má hmotnosť iba 8,5 kg!

Bicykel využíva platformu Fazua, o ktorej sme niekoľkokrát v našich článkoch informovali. Platforma umožňuje odstrániť z bicykla motor aj s batériou. Konkrétne ide o 250 W motor spolu s 255 Wh batériou, ktoré tvoria jedno ucelené zariadenie, ktorým po odstránení prerobíte elektrický bicykel na obyčajný. Platformu využívajú bicykle Commuter:ONE-765 GOTHAM či Bulls Bikes či NOX Cycles. Dojazd bicykla je približne 70 kilometrov pri najnižšej asistencii v teréne.

Najvyšší model zo série 2021 Trek E-Caliber ponúka hmotnosť iba 15,75 kilogramov, čo je približne o 8 kilogramov menej než vážia bežné elektrické horské bicykle. Pokiaľ odstránite elektrickú batériu s motorom Fazua, dosiahnete hmotnosť iba 12,45 kilogramov.

Nízku hmotnosť sa podarilo dosiahnuť vďaka karbónovému rámu a ďalším ľahkým komponentom. Séria 2021 Trek E-Caliber ponúka na výber až päť modelov bicyklov, ktoré sú cenovo odstupňované.

Zdroj | E-Caliber
Pozrite si

NOX Cycles ponúka balíček s dvomi bicyklami s vymeniteľným elektrickým pohonom

Čím drahší model, tým lepšie komponenty. Základný model začína na cene 6 499 dolárov a najdrahší model končí na cene 12 999 dolárov. Po dizajnovej stránke vyzerajú všetky modely rovnako a jediným rozdielom sú farebné spracovania jednotlivých modelov.

Zdroj