Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

15 najlepších filmov na HBO GO, ktoré si môžete pozrieť aj s dabingom

15 najlepších filmov na HBO GO, ktoré si môžete pozrieť aj s dabingom
Zdroj | HBO GO
Michal Spiegel
15 najlepších filmov na HBO GO, ktoré si môžete pozrieť aj s dabingom
Zdroj | HBO GO
Zdroj | HBO GO

Pokiaľ disponujete streamovacou službou HBO GO, práve nastal ideálny čas pozrieť si nejaký kvalitný filmový titul. A že ich na HBO GO je. Pripravili sme pre vás výber 15 najlepších.

Všetky filmy z nášho výberu disponujú českým dabingom. Osobne ale odporúčam pozerať filmy v origináli, keďže práve pôvodný jazyk dokáže vyzdvihnúť emóciu a atmosféru filmu.

Aladdin

Rozprávkou od štúdia Disney nič nepokazíte a zároveň sa pri nej zabaví celá rodina. Aladdin je na HBO GO dostupný v pôvodnej animovanej verzii z 90. rokoch, no nechýba ani nová hraná verzia, ktorá je veľmi pekne vizuálne spracovaná.

American Beauty

Kultový film, ktorý v roku 1999 získal Oscara za najlepší film. Zároveň ide p prelomový titul herca Kevina Spaceyho. Opísať tento film bez toho, aby sme niečo prezrádzali je ťažké, preto, ak ste ho ešte nevideli, určite túto chybu napravte.

Bohemian Rhapsody

Životopisný film o najslávnejšej rockovej kapele minulého storočia – Queen a jej spevákovi Freddie Mercurym. Je to presne ten druh feel-good filmu, ktorý potrebujeme v týchto zložitejších časoch. Po hudobnej stránke vám môžem sľúbiť, že budete mať zimomriavky.

Pozrite si

8 najlepších seriálov na Netflixe, ktoré stojí za to si pozrieť

Good Will Hunting

Ďalší z radu kultových filmov, ktoré treba vidieť. Filmová dráma sleduje príbeh mladého upratovača na prestížnej americkej univerzite, ktorý má fotografickú pamäť a jeho vzťah s profesorom matematiky.

Green Book

Ďalší oscarový film, tentokrát venujúci sa téme rasizmu v USA 50. rokov. Film inšpirovaný skutočnou udalosťou ukazuje road trip dvoch diametrálne odlišných postáv – talianskeho prisťahovalca Tonyho, ktorý pracuje ako vyhadzovač, a vzdelaného černošského klaviristu Dr. Dona Shirleyho.

Inside Out

Jedna z najlepších a najinteligentnejších rozprávok, aké nájdeme na trhu. Z dielne Pixar vznikol animovaný film o tom, ako fungujú naše emócie v hlave. Film určite odporúčam pozrieť aj starším divákom, Nudiť sa rozhodne nebudete aj keď ide o rozprávku.

Pozrite si

15 najlepších dokumentárnych filmov na Netflixe

Kill Bill a Kill Bill 2

Čo by to bol za filmový zoznam bez Tarantina. Film o pomste nevesty, ktorú sa pokúsili zavraždiť jej vlastní bývalí kolegovia. Prišla síce o dcéru aj o niekoľko rokov svojho života, to ju však nezastaví. Výborne natočené, skvele ozvučené a poriadne krvavé ako sa na Tarantina patrí.

Lion King

Ďalšia kultová rozprávka z dielne Disney, ktorú na HBO GO nájdeme v dvoch verziách – pôvodnej kreslenej z 90. rokov a hranej z minulého roku, ktorá sa na HBO objavila len nedávno. Určite treba vidieť obe a to najmä kvôli krásnej animácii, no tiež skvelým hudobným kúskom.

Once upon a time in the West

Film, ktorý by mal patriť do zoznamu povinných titulov každého fanúšika filmu. Napriek tomu, že ide o western z roku 1968, film nezostarol ani o deň a dá sa pozerať neustále. Či už je to kvôli kvalitným hereckým výkonom alebo nádhernej hudbe z pera Ennia Morriconeho.

Pozrite si

Čo robiť doma počas karantény? Nudou neumriete, pozrite sa okolo seba

Prestige

Christopher Nolan je jeden z najlepších režisérov tohto storočia. Film Prestige alebo dokonalý trik patrí medzi jeho vlajkové lode, ktoré netreba vynechať. Záverečný zvrat vás jednoducho dostane.

Pulp Fiction

Od režiséra Quentina Tarantina sme si dovolili do zoznamu zaradiť ešte jeden film, tentokrát jeho najznámejší. Pulp Fiction je tým druhom filmu, ktorý budete buď milovať od prvého záberu a úvodnej zvučky, alebo to nebude vaša šálka kávy. Určite tomuto kriminálnemu príbehu však dajte šancu.

Rocketman

Okrem Bohemian Rhapsody sme sa v poslednom období dočkali ešte jedného životopisného príbehu hudobníka. Rocketman sleduje príbeh Eltona Johna od detstva až po súčasnosť. Okrem jeho hudobnej kariéry sa vo filme rieši aj jeho problém s drogami a alkoholom.

Pozrite si

Čo dobré si prečítať namiesto pozerania televízora? Máme 7 tipov

No Country for Old Men

Pokiaľ máte náladu skôr na niečo temnejšie a chladnokrvnejšie, potom stojí za to vidieť film Táto krajina nie je pre starých. Herecký koncert Tommy Lee Jonesa, Javiera Bardema a Josha Brolina vás pripúta na sedadlo a nepustí.

The Usual Suspects

Zvyčajní podozriví alebo The Usual Suspects je kvalitným kriminálnym príbehom, ktorý má jeden z najprekvapivejších koncových zvratov v dejinách filmu. Hlavná otázka kultového filmu – kto je Keyser Söze?

Whiplash

Náš zoznam končíme hudobným filmom o bubeníkovi a jeho vzťahu s učiteľom, o ktorom sa nedá povedať, že by svojich žiakov zanedbával. Práve naopak, kladie na nich také nároky, že to hraničí so šikanou. Perfektne zahraný film a hviezdna rola pre herca J. K. Simmonsa.