Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

15 gadgetov, s ktorými potešíte malých i veľkých

15 gadgetov, s ktorými potešíte malých i veľkých
Zdroj | DJI
Viktor Šmidák
15 gadgetov, s ktorými potešíte malých i veľkých
Zdroj | DJI
Zdroj | DJI

Vianoce sú síce ešte hodný čas pred nami, no prvé zmienky o tejto udalosti sa už začínajú ukazovať vo výkladoch obchodov. To nám už napovedá, že darčeky môžeme nakupovať s predstihom, a teda sa vyhnúť neskoršiemu ošiaľu. Po akom gadgete môžete siahnuť, ak sa vaši najbližší vyžívajú v najnovších trendoch?

V prvom rade si treba ujasniť, čo taký gadget môže byť. Toto slovo môže znamenať veľa vecí, no najčastejšie ide o nejakú technologickú vychytávku či príslušenstvo, ktoré môže uľahčiť či spestriť každodenný život.

My v redakcii si aktívne všetky tieto novinky všímame a preto vám teraz prinášame prehľad 15 gadgetov, ktoré stoja za to.

Nehľadáte práve gadget, ale inú technologickú hračku? Pozrite si naše články zo série Vianoce, možno v tipoch objavíte práve to, čo hľadáte.

GoPro Hero 5

od 329,00 €

Ak vám už vypovedá stará kamera alebo chcete svoje ratolesti potešiť kvalitnou akčnou kamerou, ktorá sa nebojí vody a ponúka ostré zábery či mnoho príslušenstva, rodina GoPro Hero 5 bude tá správna voľba. Za lacnejší variant Hero 5 Session zaplatíte 329 €, za top model Hero 5 Black o stovku viac.

Pozrite si

GoPro má nové kamery! – privítajte rodinu Hero5

Bagel

cca 70,00 €

Kutili by sa určite potešili nejakej inteligentnej pomôcke do domácnosti. Bagel je inteligentný meter, ktorý ponúka hneď niekoľko funkcií.

Meranie v štýle klasického metra, meranie na nerovné tvary, a to pomocou koliečka, posledný mód je vhodný na meranie veľkých vzdialeností, pomocou lasera.

Pozrite si

Bagel – smart meter uspel na Kickstarteri

https://www.youtube.com/watch?v=r7iJJg58f9M

Samsung Gear S3

od 399,00 €

Samozrejme sa do nášho výberu museli dostať aj inteligentné hodinky. Samsung nezaháľal a na tohtoročnej IFA predstavil model Gear S3, ktorý je krajší, výkonnejší a s lepšou výdržou batérie. Prichádza hneď v dvoch verziách, a to Classic a odolnej Frontier verzii.

Pozrite si

Samsung Gear S3 prídu v klasickej a odolnej verzii aj s LTE

BlackBeat 2 Pro

cca 200,00 €

Spoločnosť Plantronics si pre milovníkov bezdrôtových slúchadiel pripravila novinku. BlackBeat 2 Pro zaujmú všetkých, ktorí chcú vyskúšať komfort bez káblov a skvelú výdrž batérie za prijateľnú cenu.

Pozrite si

BlackBeat 2 Pro – vstupné bezdrôtové slúchadlá s dobrou cenou

Zdroj | Plantronics

Tile

cca 85,00 €

Stáva sa vám často, že hľadáte osobné veci ako peňaženku, či kľúče od domu? Firma Tile ponúka na tento problém jednoduché riešenie a to smart kľúčenky. Ich najnovší produkt nesie pomenovanie Tile Mate.

Pozrite si

Tile Mate – kľúče už nikdy nestratíte

 

Zdroj | Tile

DJI Phantom 4

1 399,00 €

Čo by to bolo za výber, keby sme nevenovali aspoň jednu priečku dronom. Vybrali sme špičku v segmente, ktorou je DJI Phantom 4. Môžete sa spoľahnúť na skvelé funkcie aj krásne zábery. S cenou je to trochu horšie, no darček určite poteší celú rodinu. Hlavne po zhliadnutí záberov napríklad z letnej dovolenky.

Pozrite si

DJI Phantom 4 dokáže sledovať ľudí a vyhýbať sa prekážkam

Olloclip

od 99,00 €

Za posledné roky zažili fotoaparáty v mobilných telefónoch obrovské zlepšenie. Zrkadlovky nechávame čoraz častejšie doma a vystačíme si s malým smartfónom.

Na trhu je preto aj niekoľko šošoviek, ktoré môžete na svoj inteligentný telefón pripevniť. Olloclip prichádza s vylepšeným príslušenstvom, kompatibilným pre iPhone 7 a 7 Plus. A cena? Tá sa bude líšiť od 99 až po 149 €.

Pozrite si

Vytvárajte s iPhonom umelecké zábery vďaka šošovkám Olloclip

Zdroj | Olloclip

Kano

199,00 €

Ak máte doma malého génia, ktorý rád prichádza novým veciam na kĺb, Kano sa mu bude páčiť. Ten je totiž počítač, ktorý si bude môcť každý zložiť sám.

Za cenu 199 € ide o väčšiu investíciu, no kto vie. Možno sa práve vďaka Kanu stane vaše dieťa druhým Stevom Wozniakom.

Pozrite si

Kano – zložte si vlastný počítač

Zdroj | Kano

Cowarobot R1

cca 550,00 €

Ak patríte medi častých cestovateľov, určite by vás potešil darček v podobe inteligentného kufra, ktorý vás bude sledovať bez toho, aby ste sa ho čo i len dotkli.

Zaplatíte zaň takmer 600 dolárov už aj s poštovným, no mať niekoho po svojom boku je na nezaplatenie, no nie?

Pozrite si

Cowarobot R1 – kufor, ktorý vám bude v pätách

Zdroj | Indiegog

Meem

60,00 €

Ďalšou šikovnou pomôckou pre každého je nabíjací kábel. Tento toho však vie viac. Meem totiž okrem toho, že doplní energiu do vášho smartfónu zálohuje aj súbory, ktoré máte vo svojom smartfóne uložené.

Ak si následne kúpite nový smartfón, uložené údaje môžete do neho veľmi jednoducho preniesť. Za 60 € ho môžete mať doma o niekoľko dní.

Pozrite si

Meem váš smartfón nielen nabije, ale aj zazálohuje

Zdroj | meemmemory

Furby Connect

cca 99,00 €

Ja osobne som patril medzi deti, ktoré mali tú možnosť zoznámiť sa s touto interaktívnou príšerkou. Vašim deťom môžete dopriať jej vylepšenú verziu, ktorá je inteligentnejšia a komunikuje aj s iOS či Androidom. Investícia 99 dolárov je však pomerne vysoká.

Pozrite si

Furby Connect – populárna hračka v pokrokovom šate

Zdroj | Hasbro

Samsung Gear VR

99,00 €

Virtuálna realita zažíva tento rok obrovský boom, preto by bola škoda nespomenúť ich v našej TOP 15. S tými od Samsunugu by ste nemali zostať sklamaní, čo sme si aj sami odskúšali. Za necelú stovku si užijete mnoho hodín virtuálnej zábavy. Jediným háčikom môže byť potrebný smartfón.

Pozrite si

Nové okuliare Samsung Gear VR sú za necelú stovku

Zdroj | Samsung

TappLock

cca 89,00 €

Ďalším užitočným gadgetom je zámok, ktorý sa otvára pomocou odtlačku prsta. Veľmi šikovný doplnok hlavne pre študentov, ktorí využívajú školské skrinky či bývajú na staršom internáte.

Pozrite si

TappLock – zámok, ktorý otvoríte jednoduchým priložením prsta

Zdroj | http://www.cnbeta.com/articles/470719.htm

Car Jump Starter & Powerbank

124,99 €

Motoristi si tiež prídu na svoje. Ako je už z jeho pomenovania zrejmé, ide o externú batériu a štartovacie zariadenie pre autá či motocykle v jednom. Akumulátor vo vnútri tohto zariadenia má kapacitu 10 000 mAh. Celý komplet je u nás ponúkaný za doporučenú maloobchodnú cenu 124,99 €.

Pozrite si

S Car Jump Starter & Powerbank od Trust-u naštartujete auto aj nabijete mobil

Zdroj | Trust

Emporio Armani Connected

od 250,00 €

A nakoniec niečo pre milovníkov luxusných značiek. Emporio Armani sa vydáva do neprebádaných vôd a so svojím hybridným počinom s názvom Connected chce zamiešať karty. Za nie takých premrštených 250 dolárov dostanete krásny dizajn aj polročnú výdrž batérie.

Pozrite si

Emporio Armani má hybridné hodinky so zaujímavou cenou

Zdroj | Armani

Veríme, že vás zaujal z nášho výberu aspoň jeden produkt a prajeme vám, aby ste si aj vy našli pod stromčekom niečo, po čom túžite. Ak by ste chceli načerpať ďalšiu inšpiráciu na darčeky z iných technologických odvetví, neváhajte sledovať aj záložku Vianoce.

Zdroj