Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

13 filmov nominovaných na Oscara, ktoré si môžete pozrieť na streamoch

13 filmov nominovaných na Oscara, ktoré si môžete pozrieť na streamoch
Zdroj | Oscars
Michal Spiegel
13 filmov nominovaných na Oscara, ktoré si môžete pozrieť na streamoch
Zdroj | Oscars
Zdroj | Oscars

Kvôli pandémii koronavírusu bolo udeľovanie filmových cien Oscar odložené až na 25. apríl. Nominácií sme sa dočkali už teraz a toto sú nominované filmy, ktoré si môžete pozrieť na streamovacích službách.

Borat Subsequent Moviefilm

Amazon Prime Video

Po 14 rokoch je späť svetoznámy „kazašský“ novinár Borat. Tentokrát sa vydáva na cestu po predvolebných Spojených štátoch amerických. V hlavnej úlohe sa opäť predstavil výborný komik Sacha Baron Cohen, ktorý boratovské plavky vymenil za rúško. Film opäť ponúka množstvo absurdných situácií a vtipov. Nechýba ani vpadnutie na predvolebný míting Mikea Penca, ex-viceprezidenta USA, kde sa Borat prezlečie za dnes už bývalého prezidenta Trumpa.

Film je v rámci Oscarov nominovaný v jednej kategórií: Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe (Maria Bakalova).

Collective

HBO GO

Výborný rumunský dokumentárny film o tom, ako požiar v rumunskom klube Colectiv pomohol odhaliť obrovské podvody v rumunskom systéme zdravotnej starostlivosti.

Film je v rámci Oscarov nominovaný v jednej kategórií: Najlepší medzinárodný film.

Da 5 Bloods

Netflix

Známy režisér Spike Lee, ktorý v minulosti natočil filmy ako BlacKkKlansman či Malcolm X, priniesol film o štvorici černošských amerických veteránov, ktorí sa vracajú do Vietnamu, aby našli telesné pozostatky veliteľa svojej čaty.

Film je v rámci Oscarov nominovaný v jednej kategórií: Najlepší originálny soundtrack (Terence Blanchard).

Pozrite si

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v marci 2021

Mank

Netflix

Príbeh o tom, ako vznikol kultový film Citizen Kane zo 40. rokov minulého storočia. Príbeh sleduje scenáristu tohto filmu Hermana Mankiewisza, ktorý zároveň trpí závislosťou od alkoholu a ktorý musí bojovať s režisérom Orsonom Wellsom a hollywoodskymi producentmi.

Film je v rámci Oscarov nominovaný v rekordných desiatich kategóriách: Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe (Gary Oldman), Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe (Amanda Seyfried), Najlepšia kamera (Erik Messerschmidt), Najlepší kostýmový dizajn (Trish Summerville), Najlepšia réžia (David Fincher), Najlepší Make-up a vlasový dizajn (Gigi Williams, Kimberley Spiteri, Colleen LaBaff), Najlepší originálny soundtrack (Trent Reznor a Atticus Ross), Najlepší film, Najlepší výrobný dizajn a kulisy (Donald Graham Burt, Jan Pascale) a Najlepší zvuk (Ren Klyce, Jeremy Molod, David Parker, Nathan Nance a Drew Kunin).

Ma Rainey’s Black Bottom

Netflix

Film plný výbornej hudby a perfektných hereckých výkonov nás zavedie do roku 1927 do Chicaga, kde sa začína konflikt medzi speváčkou Ma Rainey, jej ambicióznym muzikantom a manažérom. Každý má inú predstavu o štýle, aký sa má hrať a nechýbajú ani rasové predsudky.

Film je v rámci Oscarov nominovaný v piatich kategóriách: Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe (Chadwick Boseman), Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe (Viola Davis), Najlepší kostýmový dizajn (Ann Roth), Najlepší Make-up a vlasový dizajn (Sergio Lopez-Rivera, Mia Neal a Jamika Wilson), Najlepší výrobný dizajn a kulisy (Mark Ricker, Karen O’Hara a Diana Stoughton).

My Octopus Teacher

Netflix

Dokumentárny film o chobotnici? Prečo nie, obzvlášť keď má také dobré hodnotenie v recenziách. Nádherný prírodopisný film o vzťahu medzi filmárom a chobotnicou, ktorá mu odkrýva život pod morskou hladinou. Netflix pokračuje vo svojej bohatej dokumentárnej tvorbe, ktorá je obzvlášť pri prírodopisných filmoch veľmi kvalitná. Určite treba vidieť aj tento.

Film je v rámci Oscarov nominovaný v jednej kategórií: Najlepší dokumentárny film.

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v marci 2021

News of the World

Netflix

Dobrodružný western s Tomom Hanksom v hlavnej úlohe vyrozpráva príbeh veterána z americkej občianskej vojny, ktorý sa vydáva na cestu cez celý Texas, aby jednej sirote našiel nový domov.

Film je v rámci Oscarov nominovaný v jednej kategórií: Najlepší originálny soundtrack (James Newton Howard).

One Night in Miami…

Amazon Prime Video

V roku 1964 sa stretnú štyri ikony športu, hudby a aktivizmu – Cassius Clay, verejnosti známy ako boxer Muhammad Ali, Malcolm X, Sam Cooke a Jim Brown. Témou je diskusia o úlohách v hnutí za občianske práva a kultúrne prevraty, ktoré sa uskutočnili v USA v 60. rokoch. Režisérkou filmu je Regina King, známa herečka, ktorá však má na konte viacero filmov a hlavne seriálov aj ako režisérka.

Film je v rámci Oscarov nominovaný v troch kategóriách: Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe (Leslie Odom, Jr.), Najlepšia originálna skladba (Speak Now), Najlepší adaptovaný scenár (Kemp Powers).

Pieces of a Woman

Netflix

Výborne natočená dráma o strate dieťaťa pri domácom pôrode a o tom, čím všetkým si musí žena pri takejto udalosti prejsť. Predstaviteľka hlavnej postavy, Vanessa Kirby (The Crown), predvádza herecký koncert a sekunduje jej nie menej talentovaný Shia LaBeouf. Za zmienku stojí obzvlášť prvá polhodina filmu, ktorá realisticky zobrazuje pôrod.

Film je v rámci Oscarov nominovaný v jednej kategórií: Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe (Vanessa Kirby).

Pozrite si

8 nominácií na Oscara, ktoré si môžete pozrieť na Netflixe

Sound of Metal

Amazon Prime Video

Príbeh hudobníka, ktorý prichádza o sluch a musí sa naučiť prispôsobiť svetu ticha. Film, ktorého zvuková zložka je dokonalá, rovnako ako originálny scenár.

Film je v rámci Oscarov nominovaný v šiestich kategóriách: Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe (Riz Ahmed), Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe (Paul Raci), Najlepší strih (Mikkel E. G. Nielsen), Najlepší film, Najlepší zvuk (Nicolas Becker, Jaime Baksht, Michelle Couttolenc, Carlos Cortés a Phillip Bladh) a Najlepší originálny scenár (Darius Marder, Abraham Marder, Derek Cianfrance).

The One and only Ivan

HBO GO

Príbeh od Disney o gorile Ivan, ktorá žije v obchodnom dome na predmestí so slonicou Stellou, psom Bobom a ďalšími zvieratami. Po uvedomení si, že aj on pochádza z divokej prírody sa rozhodne utiecť.

Film je v rámci Oscarov nominovaný v jednej kategórií: Najlepšie vizuálne efekty (Nick Davis, Greg Fisher, Ben Jones a Santiago Colomo Martinez).

The Trial of the Chicago 7

Netflix

Biografický film, ktorý sleduje rok 1968 a pokojný protest proti zjazdu demokratickej strany, ktorý však vyvrcholí vlnou násilia a známym súdnym procesom v Chicagu. V hlavnej úlohe sa objavili fenomenálni herci Sacha Baron Cohen či Eddie Redmayne.

Film je v rámci Oscarov nominovaný v šiestich kategóriách: Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe (Sacha Baron Cohen), Najlepšia kamera (Phedon Papamichael), Najlepší strih (Alan Baumgarten), Najlepšia originálna skladba (Hear my voice), Najlepší film, Najlepší originálny scenár (Aaron Sorkin).

Pozrite si

Filmy a seriály nominované na Zlaté glóbusy si môžete pozrieť aj na streamoch

Wolfwalkers

Apple TV+

Film sleduje mladú začínajúcu lovkyňu, ktorá sa s otcom vydávam do Írska, aby tam vyhubili poslednú vlčiu svorku. Všetko sa však mení, keď sa spriatelí s dievčaťom zo záhadného kmeňa, o ktorom sa hovorí, že sa v noci premieňa na vlčiu svorku. Nádherné vizuálne spracovanie dopĺňajú aj kvalitní herci. V hlavnej úlohe si zahral (daboval) Sean Bean.

Film je v rámci Oscarov nominovaný v jednej kategórií: Najlepší animovaný film.

Zdroj