Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

13 filmov na piatok 13-teho, ktoré nájdete na streamovacích službách

13 filmov na piatok 13-teho, ktoré nájdete na streamovacích službách
Michal Spiegel
13 filmov na piatok 13-teho, ktoré nájdete na streamovacích službách

Piatok 13. je ideálnym dňom na pozretie nejakého hororu. Na streamovacích službách ich nájdete neúrekom. Vybrali sme pre vás 13, ktoré stoja za to.

Podľa rozšírenej povery spojenej aj s historickými udalosťami je piatok 13. nešťastným dňom. V populárnej kultúre je tento deň spojený aj s rôznymi hororovými príbehmi a filmami. Preto sme si pre vás pripravili výber 13 filmov, ktoré si môžete pozrieť pri príležitosti tohto dňa.

Annabelle

Netflix

Horor o strašidelnej bábike, ktorá je prekliata. Aby to malo poriadnu atmosféru, príbeh je inšpirovaný skutočnými udalosťami.

Don’t Breathe

Netflix

Originálny horor, v ktorom je hlavný protivník starší slepec, ktorého sa rozhodne okradnúť mladá partia. Netušia však, že napriek tomu, že je slepý, mu ostatné zmysly fungujú oveľa lepšie.

Bird Box

Netflix

Výborné spracovanie knižnej adaptácie, v ktorej musíte mať vonku zatvorené oči, aby ste prežili. Hlavná hrdinka sa so svojimi dvomi deťmi vydáva na náročnú cestu loďou a to bez toho, aby videla.

Friday the 13

Netflix

Kultový horor, ktorý nesie pomenovanie podľa dnešného dňa. Maniak s maskou Jason Voorhees sa vracia v modernom spracovaní.

Interview with the Vampire

Netflix

Opäť kultový film s výborným hereckým obsadením, v ktorom je téma upírov spracovaná do posledných detailov a vo viktoriánskom štýle.

Jaws

Amazon Prime Video, Netflix

Horor, ktorý v roku 1975 spôsobil, že sa ľudia báli kúpať v mori. Najznámejší film o vraždiacom žralokovi je ideálnou voľbou počas letného piatku 13.

Lights Out

Netflix

Inovatívny horor o stvorení, ktoré prenasleduje hlavnú postavu a objaví sa vždy, keď sa vypnú svetlá. Pokiaľ obľubujete vypäté scény, v tomto filme si prídete na svoje.

Midsommar

Netflix

Asi najzvláštnejší horor z nášho zoznamu spracováva metaforicky tému rozchodu cez letný švédsky festival, ktorý sa zvrhne na krvavé rituály.

Scream

HBO GO

Kultový krvák z 90. rokov o vrahovi v maske Vreskota, ktorý ide po partii stredoškolákov. Výborný horor, ktorý položil základy moderným krvákom.

The Boy

Netflix

Horor s nečakaným koncom o opatrovateľke, ktorá sa má starať o drevenú bábiku chlapca, aby navodila dojem, že sa stará o skutočné dieťa rodiny, ktorým zomrel syn.

The Conjuring

Netflix

Jeden z najlepších hororov poslednej dekády, ktorý začal filmovú sériu o vyšetrovateľoch paranormálnych javov, Edovi a Lorraine Warrenovcoch.

The Shining

Netflix

Vynikajúci režisér Stanley Kubrick natočil v 80. rokoch skvelú adaptáciu knihy Stephena Kinga. Výsledkom je kultový horor s Jackom Nicholsonom v hlavnej úlohe.

Us

Netflix

Jordan Peele dokáže natáčať originálne horory s vtipným kontextom a zaujímavými metaforami. Us je jeho posledný počin a rozhodne stojí za pozretie.