11 najčítanejších článkov tohto roka zo sveta automobilov na TECHBOX.sk

Automobilový priemysel dostal spolu so zvyškom svetovej ekonomiky vďaka pandémii poriadne zabrať, čo však neznamená, že sme sa v priebehu roka 2020 aj napriek tomu nedočkali zaujímavých noviniek z tohto odvetvia. Do popredia sa pritom čoraz častejšie dostávajú elektromobily a plug-in hybridy.

Na rozdiel od celkovej dvadsiatky najčítanejších článkov roku 2020 na TECHBOX.sk nepatrili články zo sveta automobilov pandémii koronavírusu. Spoločnosti pôsobiace v tomto odvetví sa snažili aj v tomto roku ukazovať svetu rôzne koncepty, pripravované modely aj nové prelomové technológie.

Najštýlovejší Hyundai? Prophecy je kombinácia 911-tky a Modelu 3

ZDROJ | Hyundai

Azda najštýlovejší Hyundai všetkých čias chce ohúriť nie len dizajnom, ale aj technologickými detailami. Napríklad joystickmi namiesto volantu.

10 najspoľahlivejších automobilov za rok 2020, na vrchole je Mazda

ZDROJ | Consumer Reports

Consumer Reports aj tento rok vytvorila zo stoviek tisíc hodnotení rebríček najspoľahlivejších automobilov roka.

Elektromobily Lynk môžete mať do konca života a ešte na nich aj zarábať

ZDROJ | Lynk & Co

Za 500 € mesačne môžete mať svoj vysnený elektromobil a ešte na ňom aj zarábať, resp. si znižovať mesačný poplatok. Už budúci rok.

Budúcnosť nabíjania áut na sídliskách? Škoda má riešenie

ZDROJ | ŠKODA AUTO

Chakratec a Škoda riešia potenciálny problém blackoutu nabíjacích staníc pre elektromobily novinkou na báze kinetického zotrvačníka. Boli sme ho pozrieť naživo.

Citroën predstavil extrémne lacný elektromobil za 6 000 €

ZDROJ | Citroën

Citroën prekvapil novým elektromobilom Ami. Nie je to bežný automobil, ale o od základu postavený elektromobil s nízkymi prevádzkovými nákladmi i cenou.

Batérie, alebo vodík? Volkswagen má jasno

ZDROJ | Volkswagen

Elektromobily poháňané z batérií, aj vodíkové autá majú svojich fanúšikov, aj zarytých odporcov. Vodík však zrejme čakajú ťažké časy.

Tesla tajne vyvinula excelentné Li-ion batérie

ZDROJ | Tesla

Za menej peňazí viac výkonu a dlhšia životnosť. Takto by sa dali charakterizovať vylepšené Li-ion batérie, ktoré v tajnom projekte Roadrunner vyvíja Tesla.

Koľko stojí ŠKODA ENYAQ iV na Slovensku? Poznáme ceny všetkých verzií

ŠKODA spustila na slovensku oficiálny predpredaj očakávaného elektrického SUV modelu ENYAQ iV vďaka čomu už poznáme cenu jeho jednotlivých verzií aj doplnkov.

Nikola Badger – vodíkový elektromobil a pick-up s dojazdom takmer 1 000 km!

ZDROJ | Nikola Motor

Nikola Motor ukázala, čo asi nikto nečakal. Spoločnosť, ktorá venuje navrhovaniu kamiónov predstavila obrovský pick-up s vodíkovým a elektrickým pohonom.

Taxislužba žaluje Teslu, chce odškodné vo výške 1,3 mil. € za nekvalitné autá

ZDROJ | Tesla

Automobilka Tesla má na krku ďalší problém s kvalitou výroby. Holandská taxislužba BIOS-Groep sa sťažuje na nekvalitné komponenty a kazové elektromobily.

Nové batérie Tesla 4680 prežijú elektromobil aj 3x

ZDROJ | Tesla

Zdá sa, že životnosť batérií v elektromobiloch by nás v budúcnosti nemala trápiť. Platí to určite pre nové batérie Tesla, ktoré vydržia až 3,5 milióna km.

Komentáre k článku