Reklama

104. deň: Windows 8 môžete mať konečne aj na Apple iPade!

Števo Porubský

Dnešný deň končí zaujímavými správami. Okrem predstavenia nového odolného tabletu pre deti od Intelu sa vo svete objavili aj správy o chystanej výrobe Boeing telefónu (áno, ten výrobca lietadiel), ultrabooky by mali byť lacnejšie vďaka novým WD diskom a to najhlavnejšie. OS Windows 8 Metro si konečne môžete užiť aj na Apple iPade!

 

Určite si kliknite aj na ostatné dnešné novinky:

Nová „veľká krava“ od Toshiby na cesty do virtuálnej reality

AVG: v Google Play stále nie je bezpečne

Epson má zaujímavý prírastok do rodiny projektorov

Panasonic ukázal najrýchlejší foťák sveta! V ostrení… (vraj)

 

Intel Classmate – tablet do školy

Intel predstavil nový talbet série Classmate nielen pre deti v USA, ale na celom svete, primárne aj v rozvojových krajinách. Novinka so 7-palcovým dotykovým displejom (1 024 x 600 b.) je vybavená Intel Atom procesorom, 1 GB RAM, 32 – 128 GB SSD diskom, USB a HDMI rozhraním a nechýba ani slot na microSDHC a SIM karty. V predaji by sa mal objaviť za necelých 200 USD. Samozrejmosťou je zvýšená odolnosť.

 Intel Classmate

iSedačka…

Aj tak nejak by sa dala nazvať sedacia súprava anglického výrobcu, ktorý do rohovej obývačkovej sedacej súpravy zakomponoval reproduktory, basák a samozrejme dock na váš obľúbený smartfón. Majitelia androidu si takúto sedačku asi nekúpia…

 Sound Sofa

Mobil s logom lietadla

Boeing oznámil, že začína s výrobou špeciálneho telefónu s OS Android, ktorý by mal byť obmnoho bezpečnejší ako ktorýkoľvek súčasný android. O Boeing phone zatiaľ nie sú zverejnené žiadne ďalšie informácie. Určite nielen mne príde úsmevné, že výrobca lietadiel ide do mobilného biznisu.

 Boeing phone

Windows 8 Metro na Apple iPade?!

Spoločnosť Splashtop ukázala na krátkom videu ako môže vyzerať rozhranie Windows 8 Metro na najznámejšom tablete sveta – Apple iPade. Aplikácia Win8 Metro Testbed je momentálne dostupná cez iTunes za necelých 25 USD, neskôr bude stáť takmer dvojnásobok.

 

Lacnejšie ultrabooky s diskami WD

Veľký problém ultrabookov je ich cena. Hoci výrobcovia predstavili už niekoľko modelov s nižšou cenou ako 1 000 USD, stále nemôžu ani zďaleka konkurovať netbookom či tabletom. Jedným z najdrahších komponentov je pritom SSD disk. Western Digital to chce zmeniť a predstavil špeciálne dva klasické disky s výškou len 7 mm a extrémne malou spotrebou energie – od 0,13 W (v spánku) po 1,4 W (počas zapisovania). 500 GB disk by mal stáť príjemných 100 USD.

  Western Digital Scorpio Blue

Divný netbook Apple

Ak vlastníte Apple iPad, určite ste už neraz narazili na obmedzenie dotykového displeja pri písaní. Ide hlavne o nepohodlnú polohu pri dlhšom písaní. Zaujímavým riešením je dock s klávesnicou s pôdorysom presne ako iPad a dizajnom známeho MacBook Pro. V takýchto rozmeroch však vyzerá ako nevydarený netbook od Apple. Praktická stránka však môže byť lepšie ako vyzerá na prvý pohľad. Cena je okolo 75 USD. V docku je aj 4 000 mAh Li-Pol batéria, USB a miniUSB porty. Problémom je nepraktické zapojenie do konektora iPadu, ktorý je na bočnej strane.

MacBook Pro iPod dock

Foto: Intel, Apple, WD, Boeing

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.